KOMUNIKATY

wrzesień 2013

EXAMENPERIODE :)
 

REKRUTACJA NA STUDIA MAGISTERSKIE - DODATKOWY TERMIN REJESTRACJI

Studenci, którzy przystąpią do egzaminu licencjackiego 26 września oraz studenci, którzy już zdali egzamin licencjacki oraz są zainteresowani podjęciem studiów magisterskich, będą mogli dokonać rejestracji w systemie IRK w dniach 23 - 29 września oraz złożyć dokumenty 30 września w godz. 11:00 - 12:00 (p. 312).


Jacek Karpiński

UWAGA!

Wtorek 01.10 jest dniem rektorskim. W KFN odwołane są wszystkie zajęcia i konsultacje.

W środę 02.10. zajęcia odbywają się zgodnie z planem. Zajęcia studentów I roku rozpoczynające się o godz. 13.15 ze względu na immatrykulację zostaną skrócone i zakończą się o godz. 14.00


Uroczysta immatrykulacja wraz z wykładem inauguracyjnym dla nowoprzyjętych studentów filologii niderlandzkiej (studia stacjonarne) odbędzie się  2 października 2013r. w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 1) o godz. 14:30 – 16:00.

Immatrykulacja dla studentów niestacjonarnych (w związku z trwającą jeszcze rekrutacją) odbędzie się w późniejszym terminie.


Jacek Karpiński

Zapraszamy do zapoznania się z planem zajęć.


LEES ONS!

Biblioteka 20.09.13 i 27.09.13 będzie nieczynna.


LEES ONS!

Książki włączone do księgozbioru Biblioteki Niderlandystycznej od października 2012 do czerwca 2013

We wrześniu biblioteka otwarta w godz. 7.30-14.00


Lista studentów I roku studiów stacjonarnych z podziałem na 3 grupy.


EGZAMIN LICENCJACKI 2013

Ostatnia tura egzaminu licencjackiego odbędzie się dnia 26 września w sali 3B. Rezerwujemy około 30 min na osobę. Początek egzaminu około godz. 9.00. Ulistowienie egzaminu w gestii kandydatów.

Do zobaczenia!


Jacek Karpiński

Informacje dla studentów II i III roku DCC

Studenci wyjeżdżający na stypendium na jeden z uniwersytetów partnerskich powinni pamiętać przy wyborze zajęć o dwóch ważnych sprawach:
- za zajęcia muszą Państwo zdobyć min. 30 ECTS
- zajęcia powinny się pokrywać (w miarę możliwości) z zajęciami, które oferowane są u nas w KFN (zajęcia praktyczne, lektorat języka z regionu, gramatyka opisowa, historia literatury, zajęcia specjalizacyjne DCC w j. angielskim - historia, ekonomia, UE oraz jeden kurs internetowy).

Studenci, którzy zostają w semestrze zimowym w KFN wybierają w ramach specjalizacji DCC:
- kurs internetowy z oferty naszych partnerów DCC (lista poniżej)
- zajęcia prowadzone w j. angielskim z oferty międzywydziałowej (lista zajęć pojawi się na stronie KFN pod koniec września).

Przypominam, ze warunkiem zaliczenia VI semestru jest odbycie co najmniej 150 godz. praktyki (wszelkie formularze, wymogi dotyczące pracy, etc. znajdą Państwo na stronie www.kfn.uni.wroc.pl w zakładce DCC --> Praktyki studentów DCC)

W ramach zajęć Język, literatura i kultura niderlandzka w kontekście środkowoeuropejskim należy wybrać jeden z poniższych kursów internetowych oferowanych przez uniwersytety partnerskie DCC:
1. Nederlandse en Vlaamse poëzie na 1945 (Brno)
2. Nederlandse taalkunde (Wrocław)
3. Oude teksten in hun hedendaagse contexten (Wiedeń)
4. Vertaalwetenschap (Bratysława)
5. Zakelijke correspondentie (Ołomuniec)
Proszę pamiętać, ze kurs zrealizowany w poprzednich latach, nie może zostać wybrany ponownie.

Przypominam, ze na kursy internetowe należy zapisać się zarówno na stronie DCC jak i w systemie OLAT. Zapisy na kursy internetowe już ruszyły. Zapisywać można się do 04.10.2013 do godz. 23:45.


Jacek Karpiński

UWAGA!

Uprzejmie informujemy studentów II i III roku studiów licencjackich (stacjonarnych i niestacjonarnych) oraz II roku uzupełniających studiów magisterskich, że w okresie od 03.10., godz. 8:00 do 04.10., godz. 23:59, mają obowiązek wpisania się na wszystkie ZAJĘCIA OBOWIĄZKOWE realizowane w semestrze zimowym 2013/2014.
Rejestracja odbywa się przez UsosWeb: https://usosweb.uni.wroc.pl.
Korekta zapisów w okresie od 09.10., godz. 8:00 do 10.10., godz. 23:59.

Wszyscy studenci przebywający na stypendiach wpisują się wyłącznie na te zajęcia, które będą realizować w KFN.

Zapisy na zajęcia do wyboru i zajęcia uzupełniające zostały zamknięte już w lipcu. Ewentualnie zmiany będą rozpatrywane indywidualnie i po uzgodnieniu z osobą prowadzącą zajęcia.


EGZAMIN LICENCJACKI 2013

Egzamin odbędzie się dnia 17 września w sali 3B. Rezerwujemy około 30 min na osobę. Początek egzaminu około godz. 9.00. Ulistowienie egzaminu w gestii kandydatów.

Termin poprawkowy: 26 września.

Do zobaczenia!


Jacek Karpiński

UWAGA!!!

Studenci II roku niestacjonarnych studiów licencjackich mają w programie studiów niderlandystycznych obowiązkowe zajęcia z języka obcego w semestrze zimowym i letnim. Studenci wybierają język niemiecki, francuski, hiszpański, włoski lub rosyjski. Osoby rozpoczynające naukę języka od podstaw mogą zapisać się już do grup na stronie SPNJO w dniach 03.09. - 17.09.2013. Osoby kontynuujące naukę języka przystępują do testu kwalifikacyjnego.
Test kwalifikacyjny z języków obcych (niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski) dla studentów II roku studiów niestacjonarnych (wieczorowych) odbędzie się 1 października o godz. 16.00 w sali 204 w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych.
UWAGA, Idziemy na EXHIBIT B!

Już wkrótce, w ramach Festiwalu Teatralnego DIALOG, będzie można obejrzeć wyjątkowe przedstawienie Exhibit B, przygotowane przez południowoafrykański zespół teatralny Third World Bunfight.
Zapraszamy WSZYSTKICH chętnych / zainteresowanych, a zwłaszcza osoby, które będą uczestniczyć w zajęciach Belgisch Congo i Zuid-Afrikaanse studies lub mają zamiar zrobić to w przyszłości, do wspólnego obejrzenia tego budzącego "skrajne emocje" spektaklu, "próby rozliczenia się z dziedzictwem europejskiego kolonializmu".

Termin: wtorek 15 X, o godz. 20.20.
Cena biletów ulgowych (studenckich) - 50 złotych.
Miejsce: Browar Mieszczański.

Więcej info:
http://dialogfestival.pl/spektakle/exhibit-b/
http://www.thirdworldbunfight.co.za/
http://www.facebook.com/pages/Third-World-Bunfight/158651747492623
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.446812408767059.1073741834.392656364182664&type=1
http://www.youtube.com/watch?v=_beO-Ng6rc8

BCz & SH


Szanowni Państwo,

najwyższa pora na kolejne opowiadanie, dziś zachęcam do przeczytania "Het best koud geserveerd". I od razu uspokoję: proszę nie sugerować się tytułem, Adam Musiał nie napisał poradnika kulinarnego....

Przyjemnej lektury
BCz


Jacek Karpiński

UWAGA!!!

Informacje na temat lektoratów dla studentów.


Katarzyna Tryczyńska

Egzamin poprawkowy PZJN dla I roku studiów niestacjonarnych odbędzie się 12.09. o godz. 9:00 w sali 402.

Saskia Teulings, Katarzyna Tryczyńska & Przemysław Paluszek


Egzamin poprawkowy z Land & Volk dla IIIBA (studia dzienne i wieczorowe) odbedzie sie 13.09 o godzinie 15:00 w sali 3B.

Ewa Dynarowicz


Egzamin poprawkowy z praktycznej znajomosci jezyka niderlandzkiego dla I roku BA odbedzie sie 13.09 o godzinie 10 w sali 309.

Ewa Dynarowicz & Joanna Skubisz
VAKANTIE, nog nog ;)
 

Egzamin poprawkowy PZJN dla I roku st. stacjonarnych odbędzie się w dniu 13.09 (piątek) w sali 402. Część pisemna rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa 90 min. Część ustna rozpocznie się więc ok. godz. 11.30.

Joanna Skubisz


Jacek Karpiński

UWAGA!!!

Informacje na temat lektoratów dla studentów.


Szanowni Państwo,

dziś zapraszam do przeczytania opowiadania Kasi Szumilas pod tytułem "Kleine zonden met grote gevolgen". Tekst wprawdzie zaczyna się banalnie (?), bo w knajpce on (młody, wrażliwy chłopak z kompleksami) spotyka ją (dojrzałą kobietę 'met kraaienpootjes'), ale nie kończy się tak, jak się, być może, spodziewacie...

Przyjemnej lektury
BCz


Egzamin poprawkowy z historii Niderlandów odbędzie się 6.09, o godz. 9:00 w bibliotece.

Zapraszam,

Jan Urbaniak.


EGZAMIN LICENCJACKI 2013

Egzamin (tura wrześniowa) odbędzie się dnia 17 września w sali 3B. Rezerwujemy około 30 min na osobę. Początek egzaminu około godz. 9.00. Ulistowienie egzaminu w gestii kandydatów. Poprawka z terminu lipcowego rónież tego dnia.

Ewentualne "dożynki" 26 września.

Miłej końcówki wakacji i do zobaczenia!


Szanowni Państwo,

'Het was een koude avond aan het begin van februari 2012. Joop de Kerk zat voor het raam in zijn huis aan de Vensterstraat nummer 21. [...] Zware sneeuw op de bomen boog ze naar de grond...'

Taki początek czyni z opowiadania Tomka Kruka wymarzoną wprost lekturę na tegoroczną kanikułę. Od razu robi się chłodniej...

Bożena Czarnecka


dr Barbara Kalla

Uwaga Studenci!

Warto skorzystać z wakacyjnej okazji, która tak szybko się nie powtórzy:
PIKSEL I LIRA - letnie bezpłatne warsztaty hipertekstowe w Tajnych Kompletach we Wrocławiu.
Warsztaty poprowadzi jeden z najwybitniejszych polskich znawców literatury cyfrowej Mariusz Pisarski.
Są jeszcze wolne miejsca. Info tutaj.

Barbara Kalla
Katarzyna Tryczyńska

Zapraszamy do galerii na fotorelację z tegorocznych Nowych Horyzontów (18-28 VII 2013).
Dziękujemy Honoracie, Joannie, Kasi, Małgosi, Marii, Adamowi, Bartkowi i Łukaszowi, a także p. Asi Skubisz za udział w tym wydarzeniu i spędzony razem czas!

KT & BCz

Szanowni Państwo,

Nowe opowiadanie w Strefie Literackiej KFN! Jagoda Wilk opowiada w nim historię pewnej znajomości. Dowiedzcie się, jak było i dlaczego tego wymarzonego partnera lepiej nie szukać za pomocą Internetu...

Veel leesplezier!

Bożena Czarnecka
Tijd voor ontspanning :)
 

EGZAMIN LICENCJACKI 2013

Egzamin (tura wrześniowa) odbędzie się dnia 17 września w sali 3B. Rezerwujemy około 30 min na osobę. Początek egzaminu około godz. 9.00. Ulistowienie egzaminu w gestii kandydatów.

Ewentualne "dożynki" 26 września.

Do zobaczenia!
Katarzyna Tryczyńska
NOWE HORYZONTY DLA DZIECI - filmy z Holandii, warsztaty i muzyka na żywo.

Szanowni Państwo,

dla zapewnienia dreszczyku emocji w okresie pozbawionym testów, kolokwiów i egzaminów, na stronie KFN będą się ukazywać w najbliższych miesiącach pełne napięcia opowiadania, napisane po niderlandzku przez studentów III BA w ramach zajęć ‘Nederlandse misdaadverhalen’.

W imieniu autorów i swoim własnym serdecznie dziękuję doktor Barbarze Kalli i doktorowi Jackowi Karpińskiemu za przeczytanie wszystkich opowiadań i sugestie dot. ostatecznego wyboru. Przesyłam także wyrazy wdzięczności Saskii Teulings za troskliwe pochylenie się nad stroną językową poszczególnych tekstów.

A w tym tygodniu, na dobry początek: Maciek Lewkowicz i jego debiut literacki w języku niderlandzkim, czyli opowiadanie ‘Van Der Meulen en de gevallen engel’.

Veel leesplezier!
Bożena Czarnecka


BR

UWAGA!

Ostatnie konsultacje w lipcu przesunięte z czwartku na środę (17.07.13), godz. 12.00-13.00.

BR


Biuro Karier UWr organizuje dla studentów dwudniowy bezpłatny warsztat pt. „Autocoaching – budowanie świadomości”, który odbędzie się 15-16 lipca br.


Odwołuję konsultacje w środę 10 VII. Nowy termin: piątek 12 VII, 12.00-13.00.

Bożena Czarnecka


dr Agata Kowalska-Szubert

Ostateczny program kursiu języka biznesu :)

Agata Szubert


BR

Beste studenten,

Mało, mało ankiet wpłynęło po tym semestrze...

Proszę ściągnąć ankietę ze strony KFN, wypełnić na komputerze (na odwrocie podzielić się uwagami i osądami) i, zachowując anonimowość, wysłać z maila grupowego na adres Sekretariatu KFN lub mój.

Życzę udanych wakacji i... czystego sumienia!!!

Rozczarowany (chwilowo!) BR


Jacek Karpiński

Zmiana terminów konsultacji dra Jacka Karpińskiego w lipcu:

czwartek 11.07., godz. 14.00 - 14.30
wtorek 16.07., godz. 10.30 - 11.00


Jacek Karpiński

Drodzy Studenci obecnego I BA, II BA, I MA,

Wszystkie osoby, które wybrały lektorat III języka obcego w SPNJO jako przedmiot uzupełniający w roku akademickim 2013/2014, proszone są o uzupełnienie tabeli na stronie

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmzvQZ6KdJpvdEZveC1YQjN5ZG43VjQzZldJYVZ2S2c&usp=sharing

Osoby rozpoczynające naukę języka od podstaw mogą zapisać się już do grup na stronie SPNJO w dniach 03.09. - 17.09.2013. Osoby kontynuujące naukę języka przystępują do testu kwalifikacyjnego. Więcej informacji na ten temat pojawi się na początku września.


BR

Beste studenten,

Sesja, sesja i po sesji! Czas na wakacje, ale żaden student niderlandystyki nie zapomni chyba przed wyjazdem (lub po powrocie) wypełnić ankiety studenckiej!!! Nie chcecie chyba cierpieć na wyrzuty sumienia w lipcu, sierpniu i we wrześniu? Jak spojrzycie mi w oczy w październiku?

Ankietę można ściągnąć ze strony KFN (polecam, można wypełnić na kompie, na odwrocie podzielić się uwagami i osądami i zachować absolutną anonimowość), wydrukowane egzemplarze są przypięte do tablicy ogłoszeń między pokojem 312 i 313 oraz do pobrania w Sekretariacie KFN.

Wypełnione ankiety można zdeponować w "urnie" znajdującej się w Sekretariacie lub, gdy Sekretariat będzie zamknięty, w kopercie wywieszonej na tablicy ogłoszeń.

Życzę udanych wakacji i... czystego sumienia!!!

BR


EGZAMIN LICENCJACKI 2013

Egzamin odbędzie się dnia 15 lipca w sali 3B. Rezerwujemy około 30 min na osobę. Początek egzaminu około godz. 9.00. Ulistowienie egzaminu w gestii kandydatów.

Ewentualne "dożynki" w uzgodnionych terminach (wrzesień).

Do zobaczenia!


EGZAMIN LICENCJACKI 2013

Informujemy, że od 2013, zgodnie z KRK (Krajowe Ramy Kwalifikacji) i z myślą o zwiększeniu efektywności wprowadziliśmy najnowocześniejsze metody i techniki egzaminacyjne (p. niżej).

(KFN-GUILLOTINE. Bez Obciachu, model 2013)

Do zobaczenia na egzaminie!


BR

EGZAMIN LICENCJACKI 2013

Przykra wiadomość dla pilnych studentów niderlandystyki, którzy ostatnio nie zaglądali na stronę egzaminu. Znajduje się tam poniższa adnotacja:

"De "rode vragen" (Kennis van land en volk) hoeven voor het examen 2013 niet voorbereid te worden." :(

Jeśli ktoś jednak chciałby podzielić się swoją wiedzą na te tematy podczas egzaminu, Wysoka Komisja przychyli się do takiej prośby zgodnie z zasadą "dobro studenta naszym najwyższym celem" :)

Do zobaczenia!


LEES ONS!

Uwaga!

W okresie wakacyjnym 2013 BN będzie dostępna dla Czytelników w następujących terminach:

lipiec: godz. 13.00-18.00

sierpień: Biblioteka niedostępna dla czytelników

wrzesień: godz. 7.30-14.00


 

Uniwersytet Wrocławski

Stypendia w roku akademickim 2013/2014

Osoby, które zamierzają ubiegać się o pomoc materialną w semestrze zimowym w roku akademickim 2013/2014 zobowiązane są zarejestrować wnioski w formie elektronicznej po zalogowaniu się do systemu USOSweb.

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW:

o pomoc materialną od 1 lipca 2013 r. dla osób z Wydziału Filologicznego

o stypendium Rektora dla najlepszych studentów od 15 lipca 2013 r.

Więcej informacji dotyczących pomocy materialnej oraz stypendium Rektora można znaleźć tutaj: http://www.uni.wroc.pl/studenci/sprawy-socjalno-bytowe/pomoc-materialna


EGZAMIN LICENCJACKI 2013

Zapraszamy osoby, które wybrały termin zerowy na egzamin licencjacki. Egzamin odbędzie się dnia 1 lipca w sali 3B. Rezerwujemy około 30 min na osobę. Początek egzaminu około godz. 9.00. Ulistowienie egzaminu w gestii kandydatów.

Ewentualne "dożynki" w uzgodnionych terminach (wrzesień).

Do zobaczenia!
Katarzyna Tryczyńska

VRIJWILLIGERS GEZOCHT!

Podczas tegorocznej edycji festiwalu filmowego NOWE HORYZONTY, w ramach sekcji kina dziecięcego, będą prezentowane filmy z Holandii. W związku z tym KN SN i OKN poszukują chętnych (wśród studentów wszystkich lat!) do ewentualnej pomocy podczas warsztatów, które będą towarzyszyć projekcjom filmowym. Zadaniem byłoby przeprowadzenie jednej czy dwóch zabaw dla dzieciaków, zapoznających z prostym słownictwem w jęz. niderlandzkim. Bliższe szczegóły są w trakcie ustalania z organizatorami.

Do obsadzenia są przedpołudnia w dwa weekendy: 20 i 21 VII oraz 27 i 28 VII; nie ma konieczności uczestniczenia w całości.

Czasu na podjęcie decyzji nie ma zbyt wiele: najpóźniej do piątku prosimy o zgłoszenia na nasze adresy mailowe.

Katarzyna Tryczyńska i Bożena Czarnecka


BR

Beste studenten,

Kończy się sesja letnia, czas na podsumowania i ankietę studencką. Zapraszam do jej wypełnienia. Ankietę można ściągnąć ze strony KFN, wydrukowane egzemplarze są przypięte do tablicy ogłoszeń między pokojem 312 i 313 oraz do pobrania w Sekretariacie KFN.

Wypełnione ankiety można zdeponować w "urnie" znajdującej się w Sekretariacie lub, gdy Sekretariat będzie zamknięty, w kopercie wywieszonej na tablicy ogłoszeń.

Prosimy o uwagi o poszczególnych zajęciach (na odwrocie ankiety). Staramy się podnosić jakość kształcenia w KFN i bardzo liczymy na Wasz krytyczny głos!

Życzę powodzenia w sesji i udanych wakacji!

BR


Moje konsultacje planowane na środę, 26 czerwca odbędą się w czwartek, 27 czerwca między 15:00 a 16:00 w sali 312. Dodatkowo będę do dyspozycji P.T. Studentów. w poniedziałek 1 lipca, między 15:00 do 16:00 (w razie potrzeby dłużej), również w 312.

Oczywiście opcja "na afspraak" dalej jest aktualna.


LEES ONS!

Uwaga!

24-25 czerwca BN będzie dostępna dla Czytelników w godz. 7.30 do 14.00.


Katarzyna Tryczyńska

Zmiana konsultacji z czwartku na poniedziałek (24.06.), godz. 18:00-19:00, OKN.

Katarzyna Tryczyńska


Jacek Karpiński

Konsultacje dra J. Karpińskiego zostają przeniesione z wtorku 25.06 na środę 26.06. (godz. 10.30 - 11.30).


BR

Konsultacje we wtorek 25 czerwca przeniesione na godzinę 13.30.

Zapraszam!

BR


Mają Państwo coś u mnie do zaliczenia? Potrzebują Państwo wpisu? Chcą Państwo obejrzeć egzamin z pisania? Mają Państwo do mnie jakąś inną sprawę?

Oprócz podanych na stronie terminów konsultacji, zapraszam jutro (środa, 19 czerwca 2013) między godziną 13 a 14 do pokoju 312, albo do innej sali, której numer przybiję na tablicy.

Do zobaczenia.

Przemysław Paluszek


Zuza

Szanowni Państwo!

Uwaga, zmiana terminu konsultacji. Zamiast w poniedziałek, zapraszam w środę(19.06), na godzinę 17.00. Konsultacje potrwają do 18.00.

Zuzanna Czerwonka


LEES ONS!

Uwaga!

W piątek (14.06) BN będzie czynna od godz. 9.00-18.00.

Soboty w czerwcu (zmiana):

15.06. 7.30-13.00
22.06. 10.00-15.30
29.06. 10.00-15.30


dr Barbara Kalla

Drodzy Studenci,

Aby uiknąć utraty miejsc stypendialnych w programie CEEPUS, z których z różnych względów mogą zrezygnować studenci wstępnie zaakceptowani, chcemy utworzyć zawczasu listę rezerwową.
Uprzejmie proszę potencjalnie zainteresowanych studentów o zgłaszanie do mnie mailem swoich kandydatur. Chodzi o rezerwę na wyjazdy do Wiednia i do Ołomuńca w roku akademickim 2013/2014 w ramach programu CEEPUS.
Kandydaci rezerwowi muszą "być w pogotowiu", gdyż także dla nich, w wypadku rezygnacji kandydatów z regularnej listy, termin składania wniosków o wyjazd na semestr zimowy roku akademickieg 2013/2014 upływa z dniem 30 czerwca 2013.
Jednocześnie proszę kandydatów z podstawowej listy (poinformowanych przeze mnie mailowo o dalszej procedurze w dn. 12 czerwa) o PILNĄ informację w przypadku rezygnacji ze stypendium, byśmy mogli na czas poinformować kandydatów rezerwowych.

Barbara Kalla


Jacek Karpiński

 


Drodzy studenci,

we wtorek 11.06. ok. godz. 9.00 przy sali 308 zostaną wywieszone listy zajęć do wyboru w przyszłym roku - tym razem jednak z Państwa nazwiskami. Od tego dnia będą możliwe korekty.

Listy z zapisami na językoznawstwo i literaturoznawstwo zostaną wywieszone we wtorek 11.06. po godz. 18.00.

Wszystkie listy zostaną zdjęte w piątek 21.06.

dr Jacek Karpiński


BR

Beste tweedejaars, zanosi się, że jutrzejsza Rada Wydziału będzie wyjątkowo długa, a więc prawdopodobieństwo, że zdążę na 12.30 maleje. Ale na pewno po Radzie przyjdę do KFN!


P.T. Zainteresowanych zapraszam w następujących terminach na konsultacje, odbywające się w p. 312:

środa 12.06 g. 13:30-15:00
czwartek, 13.06 g. 15:00-16:00
piątek 14.06 g. 14:00-15:00
poniedziałek 17.06 g. 15:00-16:00
czwartek 20.06. g. 16:00-17:00
środa 26.06. g. 15:00-16:00 (godziny konsultacji w tym dniu mogą ulec zmianie)

Przemysław Paluszek


dr Barbara Kalla

Moje zajęcia i konsultacje w dniach 3 czerwca-7 lipca są odwołane z powodu choroby.
Zajęcia z literaturoznawstwa ze studentami wieczorowymi przeprowadzi Pan mgr P. Paluszek.
W kwestii zaliczeń, zaległych kolokwiów i innych spraw bieżących, dotyczących zakończenia semestru, skontaktuję się bezpośrednio z każdą grupą.
NIezależnie od tego, jeśli ktoś z Państwa chciałby się skonsultować w jakiejkolwiek sprawie, proszę pisać maile na adres: barbara.kalla@uni.wroc.pl. Odpowiem niezwłocznie.
Życzę Państwu udanej końcówki semestru i powodzenia na egzaminach!

Barbara Kalla


W dniu 14.06 (piątek) moje konsultacje zostają odwołane. Zapraszam Państwa w czwartek (13.06), na godz. 15.00 do sali 312. Konsultacje we wtorek 11.06 odbędą się bez zmian.

Joanna Skubisz


Jacek Karpiński

 


Drodzy studenci,

we wtorek 11.06. ok. godz. 9.00 przy sali 308 zostaną wywieszone listy zajęć do wyboru w przyszłym roku - tym razem jednak z Państwa nazwiskami. Od tego dnia będą możliwe korekty. Listy zostaną zdjęte w piątek 21.06.

Osoby, które nie znalazły się w grupach ze względu na limit miejsc będą miały szansę na udział w tych (lub podobnych) zajęciach w kolejnych latach.

Proszę pamiętać, że dokonanie wyboru zajęć w tym momencie jest obowiązkowe. Także studenci będący obecnie na wyjazdach powinni dokonać zapisów.

Wpis na dane zajęcia jest równoznaczny z deklaracją uczęszczania na wybrane zajęcia. Proszę dokładnie rozważyć swój wybór, gdyż po zaplanowaniu zajęć zmiany nie będą możliwe.

dr Jacek Karpiński


dr Barbara Kalla

Drodzy Studenci,

Na zajęcia z literaturoznawstwa na II roku zapisało się zbyt mało osób, by zajęcia te mogły zostać uruchomione w trybie przewidzianym programem studiów, czyli 30 godzin w semestrze zimowym i 30 godzin w semestrze letnim. Aby jednak dać możliwość realizowania tego przedmiotu studentom zorientowanym na literaturę, zajęcia z literaturoznawstwa będą przeniesione na semestr letni.

W semestrze letnim odbędzie się 30 godzin regularnych konwersatoriów prowadzonych przez dr Czarnecką i dr Kallę. Pozostałe 30 godzin zostanie zrealizowane w formie warsztatów poprowadzonych przez dr Czarnecką, dr Kallę oraz zaproszonych gości. Warsztaty odbędą się we Wrocławiu lub w plenerze (polskim lub zagranicznym). Zapraszamy także osoby, które nie wpisały się na listę. Ze względu na warsztatową formę zajęć limit dla tej grupy zostaje ustalony na 12 osób.

dr Barbara Kalla, dr Bożena Czarnecka


Wszystkich zainteresowanych zapraszam w przyszłym tygodniu na moje konsultacje w środę (12.06) oraz dodatkowo w poniedziałek (10.06) od 17:00 do 18:00, w pokoju 312.

Joanna Kozikowska


LEES ONS!

Uwaga!

W czwartek 6 czerwca BN będzie czynna do godz.14.00.


Ze względu na pilny wyjazd do miasta Łodzi odwołuję zajęcia i konsultacje w dniu 7 czerwca AD 2013. Przypadające na ten dzień zajęcia albo zostały już odrobione (I MA), albo zostaną odrobione w ustalonym terminie (III BA, tryb niestacjonarny). We wszystkich sprawach nagłych proszę o kontakt mailowy.

Przemysław Paluszek


BR

We wtorek 4.06. sekretariat KFN będzie nieczynny.


dr Barbara Kalla

Zajęcia w poniedziałek i wtorek (3-4.06.2013) ze studentami studiów dziennych są odwołane.

Środowe zajęcia ze studentami grupy wieczorowej przeprowadzi w zastępstwie pan mgr P. Paluszek.

Barbara Kalla


Jutrzejsze (4.06) zajęcia dra Urbaniaka ze względów rodzinnych zostają odwołane.

W tym tygodniu drogą mailową zostanie ustalona forma odrabiania tych zajęć.


BR

Szczegółowe zalecenia metodyczne dot. zbliżającej się sesji letniej.


LEES ONS!

Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w czerwcu 2013.


dr Agata Kowalska-Szubert

W najbliższy poniedziałek, 3 czerwca, na konsultacje zapraszam wyjątkowo pół godziny wcześniej, tzn. od 11.00 do 12.00. Piszących wszystko proszę o przyjście jak najwcześniej - będą mieli Państwo więcej czasu na pisanie.

Agata Szubert


Shell w KFN. O pracy w międzynarodowej firmie.


Biuro Karier UWr realizuje projekt Menu Kariery. Zwieńczeniem projektu będzie seminarium podsumowujące oraz wizyta ekspertów ds. rekrutacji i coachów kariery z firmy Capgemini - międzynarodowego lidera w branży usług biznesowych, na Uniwersytecie Wrocławskim 4 czerwca 2013 roku, w godzinach od 14:00 do 18:00 w budynku D na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii.


 

Moje konsultacje w środę 29 maja odbędą się w godz. 11.00-11.30.

Bożena Czarnecka


Jacek Karpiński

Studenci niestacjonarni i stacjonarni: informacja o zajęciach uzupełniających 2013/2014!

Teraz z opisami przedmiotów do wyboru!


BR

Egzamin licencjacki 2013.

Zapraszamy :)


Moje konsultacje w przyszłym tygodniu odbędą się wyjątkowo w poniedziałek 27.05 od godz. 12.00 do 13.00 w pokoju 312. Konsultacje w środę (29.05) zostają odwołane. Studentów studiów niestacjonarnych w sprawach pilnych proszę o kontakt mailowy.

Joanna Kozikowska


dr Barbara Kalla

Moje konsultacje w poniedziałek, 27 maja są odwołane, natomiast konsultacje środowe nie odbęda się ponieważ zgodnie z zarządzeniem rektora przeprowadzam w tym dniu zajęcia czwartkowe. Jestem jednak na uczelni od poniedziałku do srody, więc jeśli ktoś chciałby się skonsultować, proszę o kontakt mailowy w celu uzgodnienia indywidualnego terminu.

Barbara Kalla


Ośrodek Kultury Niderlandzkiej zaprasza na spotkanie z prof. dr. hab. Jerzym Kochem (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).
Temat spotkania: Czy i jak nauczać tłumaczenia literackiego? Wstęp do dyskusji.

poniedziałek, 27 maja 2013, g. 15:00, sala 308


Konsultacje dr Bożeny Czarneckiej w czwartek 23 maja odbędą się wyjątkowo w godz. 17.45-18.30 w OKN.


Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki serdecznie zaprasza pracowników, doktorantów oraz studentów Katedry Filologii Niderlandzkiej na konferencję naukową

Niderlandystyka Interdyscyplinarnie. Polska emigracja w Belgii i Holandii

Konferencja rozpocznie się w piątek 24 maja o godz. 9.30 w Ośrodku Kultury Niderlandzkiej we Wrocławiu.

Dokładny program konferencji znajduje się na http://www.kfn.uni.wroc.pl/konferencja/


Zuza

Szanowni Państwo!

W dniu 27.05 moje konsultacje nie odbędą się (ze względu na zastępstwa z grupami mgr Tryczyńskiej). Osoby zainteresowane poprawianiem testów w tym dniu proszę o kontakt mailowy, spróbujemy znaleźć jakieś rozwiązanie.

Zuzanna Czerwonka


Katarzyna Tryczyńska

W związku z wyjazdem służbowym zajęcia grup 1D oraz 2D, które planowo powinny odbyć się w przyszłą środę (29.05.), zostaną przeprowadzone w dniu jutrzejszym (22.05.) odpowiednio o godz. 16:45 i 18:30. Pozostałe zajęcia odbędą się zgodnie z planem.
Moje konsultacje w poniedziałek (27.05.) zostają odwołane.

Katarzyna Tryczyńska


Odwołuję konsultacje w środę (22.05.2015).

P.T. Zainteresowanych zapraszam w czwartek (18:15-19:00) i w piątek (13:30-14:45).

Przemek Paluszek


W dniu 21 maja (wtorek) o godzinie 18:30 odbędzie się w OKN spotkanie z dr Iwoną Guść (NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies) z cyklu „Absolwenci wrocławskiej niderlandystyki”, a także projekcja pierwszego holenderskiego filmu dźwiękowego pt. „Willem van Oranje” (1934). Projekcję poprzedzi krótka prelekcja naszego Gościa.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!


Jacek Karpiński

Konsultacje dra Jacka Karpińskiego we wtorek 21.05. rozpoczną się wyjątkowo o godz. 18.15. Czas trwania stosownie do potrzeb.


Informuję, iż moje konsultacje w dniu 21.05 (wtorek) odbędą się wyjątkowo w godz. 14.00-15.00, w sali 312. Jednocześnie odwołuję swoje zajęcia "Het Nederlandse lied van vroeger tot nu" dla grupy pierwszej (16.45-18.15). Zajęcia zostaną odpracowane w ustalonym z Państwem terminie. Zajęcia dla grupy drugiej (18.30-20.00) odbędą się zgodnie z planem.

Joanna SkubiszZachęcam jutro, czyli w czwartek 16.05., do przeczytania w Dużym Formacie Gazety Wyborczej mojego reportażu o polskich sprzątaczkach w Antwerpii.

Serdecznie pozdrawiam,

Kamil Bałuk


Beste filmliefhebbers!

Deze keer nodigen we jullie uit voor een historische filmavond. Aanstande vrijdag (17 mei) zullen we "Lumumba" zien, een film over de koloniale geschiedenis. Het is een explosief verhaal over Patrice Lumumba (1925-1961), de eerste premier van de onafhankelijke Republiek van Kongo. De film begint met zijn ondergang en springt vervolgens terug in de tijd naar de opkomst en ontwikkeling van de gedreven rebel. Daarna volgt een bloedstollend verhaal van de man die volgens de makers verslonden is door de VS en de VN in de geopolitieke arena van de Koude Oorlog.
Meer informatie over de film kunnen jullie hier vinden: http://www.imdb.com/title/tt0246765/?ref_=fn_al_tt_1

We ontmoeten elkaar zoals altijd in OKN om 18:30 uur. De film zal met Nederlandse of Engelse ondertiteling worden getoond.

Jullie zijn allen van harte welkom om mee te doen, tot vrijdag dan!


BR

Ze względu na inne obiązki służbowe jutrzejsze konsultacje (14.05.13) rozpoczną się najwcześniej ok. godz. 13.00 :(


Geachte CNaVT studenten,
We hebben het een en ander moeten aanpassen aan het mondelinge examenschema, zodat alles soepeltjes kan verlopen. De wijzigingen zijn blauw gemarkeerd.

AANGEPAST DAGROOSTER CNaVT

CERTIFICAAT 2013:


JAZ

ODWOŁUJĘ KONSULTACJE W PON., 13.05.2013

J. Zieliński


W związku z wyjazdem na konferencję odwołuję swoje zajęcia w piątek 10 maja 2013.

Zajęcia z I MA zostaną odrobione we wtorek 14 maja 2013 w godz. 13:15-16:30 (korzystając z okazji, odrobione zostaną także zajęcia, które nie odbędą się 7 czerwca).
Termin odrabiania zajęć z III b zostanie ustalony 17 maja.
Obu grupom życzę miłego weekndu.

Przemek Paluszek


dr Agata Kowalska-Szubert

Z przyjemnością informuję, że w lipcowym kursie języka biznesu wezmą udział: Rafał, Kasia Sz., Ewelina, Małgosia P., Natalia Sz. i Emilia. A mogą jeszcze cztery osoby. Więc zainteresowanych proszę o kontakt mailowy!

Agata Szubert


dr Agata Kowalska-Szubert

Ze względu na wyjazd na konferencję do Poznania odwołuję zajęcia i konsultacje w dniu 10 maja (czyli w piątek). Nie będzie mnie także w tygodniu 13-17 maja. Natomiast będę odbierać pocztę elektroniczną, gdyby
ktoś czegoś ode mnie pilnie potrzebował. A potem już będę całkiem!

Agata Szubert


BR

Odwołuję konsultacje w czwartek 9 maja. Zapraszam we wtorek!


Konsultacje dr Bożeny Czarneckiej w czwartek 9 maja są odwołane.


W związku z wyjazdem służbowym konsultacje dr Ewy Dynarowicz w czwartek (09.05) i piątek (10.05) nie odbędą się.


DAGROOSTER CNaVT


Filmliefhebbers!

Morgen (07.05) hebben wij volgende filmavond. Deze keer met een speciale gast, Nederlandse schrijfster Anne Provoost. We gaan namelijk de film „Vallen” bekijken die gebaseerd is op haar bekende boek met dezelfde titel. We ontmoeten elkaar gewoontegetrouw in de bibliotheek (OKN) om 18:30 uur. Kom maar langs!

Hier kan je meer info over de film vinden: http://www.imdb.com/title/tt0272087/?ref_=fn_al_tt_1


KNSN

Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki bardzo serdecznie zaprasza studentów i doktorantów KFN
do udziału w organizowanej 24 maja br. konferencji naukowej

Niderlandystyka Interdyscyplinarnie. Polska emigracja w Belgii i Holandii.


BR

Bez naszych Studentów nie byłoby Festiwalu!


GASTCOLLEGE

GOŚĆ W KATEDRZE – GAST IN DE LEERSTOEL

W dniach od 7 do 8 maja 2013 Katedrę Filologii Niderlandzkiej odwiedzi dr Marketa Štefková (Univerzita Komenského w Bratysławie), która przeprowadzi szereg zajęć. Patrz AKTUALIA


Uniwersytet Wrocławski

ORGANIZACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2013/2014


LEES ONS!

Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w maju 2013.


 

Katarzyna Tryczyńska

Drodzy Studenci!

W podziękowaniu za Wasze zaangażowanie w organizację Festiwalu Kultury Holenderskiej i Flamandzkiej chcemy przekazać Wam wejściówki na koncert zespołu Tres.b, który odbędzie się jutro o godz. 21:00 w Klubie Puzzle. Studenci ujęci na liście proszeni są o zgloszenie się po odbiór biletu do OKN w sobotę o godz. 20:00.

Katarzyna Tryczyńska


BR

Zapraszamy wszystkich studentów niderlandystyki na Festiwal Kultury Holenderskiej i Flamandzkiej (p. Aktualia)!

Zajęcia dydaktyczne w najbliższy czwartek i piątek (25-26.04) nie są obowiązkowe (chyba że uzgodniliście inaczej z wykładowcami), priorytetem jest obecność na Festiwalu - taka okazje się prędko nie powtórzy!

BR


Moje konsultacje w dniu 26.04 (piątek)odbędą się wyjątkowo w godz. 9.30-10.30.

Joanna Skubisz


Jacek Karpiński

Zajęcia i konsultacje dra Jacka Karpińskiego w poniedziałek 29.04. i we wtorek 30.04. są odwołane. Zajęcia zostaną odrobione w ustalonym terminie.


Moje konsultacje w czwartek 18 kwietnia odbędą się w godz. 16.30-17.00.

Bożena Czarnecka


BR

Odwołuję swoje konsultacje w czwartek 18 kwietnia. Zapraszam we wtorek 23.04!

BR


W związku z wprowadzeniem godzin rektorskich w czwartek 18.04 konsultacje dr Ewy Dynarowicz nie odbędą się.


Ze względu na otwarcie Festiwalu odwołuję swoje konsultacje w dniu 24.04. Konsultacje zostają przełożone na poniedziałek (22.04) godz. 12.00-13.00, pokój 312. Studentów studiów niestacjonarnych w sprawach pilnych proszę o kontakt mailowy.'

Joanna Kozikowska


Uniwersytet Wrocławski

UWAGA! Dzisiejszy (16.04.2013) wykład z filozofii nie odbędzie się!


KNSN

Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki bardzo serdecznie zaprasza studentów i doktorantów KFN
do udziału w organizowanej 24 maja br. konferencji naukowej

Niderlandystyka Interdyscyplinarnie. Polska emigracja w Belgii i Holandii.

Szczegółowe informacje dot. konferencji oraz formularz konferencyjny można znaleźć na stronie:

http://www.kfn.uni.wroc.pl/konferencja/

Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z abstraktami upływa 28 kwietnia br.

Ewentualne pytania: niderlandystykainterdyscyplinarnie@uni.wroc.pl


LEES ONS!

W środę 17 kwietnia Biblioteka Niderlandystyczna będzie czynna od 10.00-18.00.


Jacek Karpiński

Konsultacje dra Jacka Karpińskiego we wtorek 16.04. rozpoczną się wyjątkowo o godz. 18.15. Czas trwania stosownie do potrzeb.


Katarzyna Tryczyńska

Jutrzejsze zajęcia (15.04.) Język - Komunikacja - Przekład zostają odwołane. Zajęcia zostaną odrobione we wspólnie ustalonym terminie.
Odwołane zostają także konsultacje. W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy.

mgr K. Tryczyńska


Zapraszamy na Festiwal Kultury Holenderskiej i Flamandzkiej, Wrocław, 24-27 kwietnia 2013!

ZAPROSZENIE oraz UITNODIGING


Ik ben ziek :(

Z powodu choroby odwołuję swoje zajęcia i konsultacje w dniu jutrzejszym, tj. 12 kwietnia, oraz konsultacje w dniu 15 kwietnia br.

Agata Szubert


BR

Pozdrowienia z Groningen. To jest Holandia!

BR


Szanowni Państwo,

Odwołuję dzisiejsze konsultacje (10.04.2013). Zajęcia odbędą się zgodnie z planem.

Przemek Paluszek


LEES ONS!

W czwartek 11 kwietnia Biblioteka Niderlandystyczna będzie czynna do godz. 14.00.


Uniwersytet Wrocławski

W związku z Giełdą Kół Naukowych, która odbędzie się w ramach Festiwalu Aktywności Studenckiej, wprowadzam w dniu 18 kwietnia 2013 r., od godziny 8.00 do godziny 14.00, godziny rektorskie wolne od zajęć dydaktycznych.

prof. dr hab. Marek Bojarski
REKTOR


Ik ben ziek :(

Z powodu choroby odwołuje się zajęcia dra Zielińskiego we wtorek (09.04.) i w środę (10.04.).


Dames en heren!

De volgende filmavond is op dinsdag, 9. april. We ontmoeten elkaar om 18:30 in OKN.
Wat gaat er gebeuren deze keer?
We gaan de film IEP! bekijken en er komt een gast (top secret) die een spannende presentatie over de film en over Joke van Leeuwen gaat geven.

Meer info over de film:
Iep! is een Nederlandse familiefilm uit 2010 onder regie van Rita Horst, naar een verhaal van kinderboekenschrijfster Joke van Leeuwen. Het gaat over een heel klein meisje, dat echter vleugels in plaats van armen heeft...

Nog meer info over de film:
Kom maar naar de filmavond en leer zelf!

Tot ziens!


Geachte studenten,

Hier alvast de dagen en data waarop de verschillende examens plaatsvinden.

PTHO op maandag 13 mei
PMT op dinsdag 14 mei
PPT op woensdag 15 mei
PAT op donderdag 16 mei
PTIT op vrijdag 17 mei

Het gedetailleerde tijdschema volgt op deze website.

Vriendelijke groet,
Saskia Teulings


LEES ONS!

Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w kwietniu 2013.


marzec

Lente in zicht ???
 

Katarzyna Tryczyńska

Czwartkowe zajęcia (28.04.) grup 1D oraz 2D zostają przełożone na środę, tj. 27.04, odpowiednio na godz. 16:45 (ćw. gramatyczne - 1D) i 18:15 (ćw. audiowizualne - 2D).

Katarzyna Tryczyńska


Jacek Karpiński

Konsultacje dra Jacka Karpińskiego we wtorek 26.03. rozpoczną się wyjątkowo o godz. 18.15. Czas trwania stosownie do potrzeb.


BR

UWAGA! Poniższy komunikat nie dotyczy studiów niestacjonarnych!

BR


Uniwersytet Wrocławski

W dniu 28 marca 2013r. (czwartek) ogłaszam "godziny dziekańskie" od godz. 13:00.

Dziekan Wydziału Filologicznego
dr hab. Marcin Cieński, prof. UWr.


Ik ben ziek :(

Zajęcia dr Bożeny Czarneckiej w środę 20 marca zostają odwołane. Zostaną odrobione w terminie późniejszym po ustaleniach z poszczególnymi grupami.


Ik ben ziek :(

Odwołuję wszystkie moje zajęcia i konsultacje w tym tygodniu z powodu choroby.

J. Zieliński


KNSN

Hallo!

De volgende vrijdag (22. maart) bekijken wij een Vlaamse film: Ex-Drummer.
De onderwerp voor deze week is muziek, drugs en gehandicapte mannen in Belgische voorsteden. Ex-Drummer is een combinatie van drama en komedie, een zorgwekkend verhaal op basis van het boek van één van de meest interresante Belgische schrijvers van tegenwoordig - Herman Brusselmans.

De trailer is hier te bekijken: http://www.youtube.com/watch?v=-XSVwa2ogZA

Plaats en tijd blijven hetzelfde: vrijdag, OKN, we beginnen om 18:30! We zijn ook deze keer van plan om na de film een gezellige discussie in een kroegje te voeren.

Laat ons weten dat je komt: http://www.facebook.com/events/426370800787629/

Tot dan!


Jacek Karpiński

W związku z zebraniem Rady Katedry wtorkowe (19.03.) konsultacje dra Jacka Karpińskiego są odwołane.


dr Agata Kowalska-Szubert

W nadchodzącym tygodniu zapraszam na konsultacje wyjątkowo NIE w poniedziałek 18 marca, ale WE WTOREK, 19 marca, od godziny 12.00 do 13.00.

Agata Szubert


Ze smutkiem żegnamy prof. Eugeniusza Tomiczka, Wielkiego Przyjaciela Niderlandystyki Wrocławskiej


Komunikat Biura Karier UWr:

Wszystkich nieaktywnych zawodowo studentów i absolwentów UWr (do 6 mies. od obrony) zapraszamy na spotkanie z pracodawcami pod hasłem: „OKO W OKO Z REKRUTEREM”.


KNSN

Hoi! We zijn terug! Het allerspannendste tweede seizoen van de Filmavonden begint NU! Op vrijdag ontmoeten we elkaar in OKN (ul. Uniwersytecka 28A) om ‘Komt een vrouw bij de dokter’ te bekijken.

Meer info voor de benieuwde filmliefhebbers: http://www.imdb.com/title/tt1365474/?ref_=sr_1

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=AsWYo-ibX9I

Liefde. Kanker. Barry Atsma! Dit is het plan voor de vrijdagavond. Na de film gaan we samen een boeiende discussie over de film in een kroeg voeren.

Tot vrijdag om 18.30 in OKN!


KNSN
KNSN zaprasza do współpracy!

Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki zaprasza w środę 13 III o godz. 17.15 pod sale 3a/b na kolejne spotkanie. Po omówieniu bieżących spraw organizacyjnych zajmiemy się projektem tłumaczeniowym.


Dr Jan Urbaniak w związku z wyjazdem służbowym odwołuje wszystkie zajęcia i konsultacje w dniach 11-15.03.

Zajęcia zostaną odrobione po konsultacji ze studentami.


W piątek 15.03. odbędą się dwa gościnne wykłady, które poprowadzi Jo Sterckx z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykłady będą poświęcone sytuacji językowej i politycznej w Belgii, a także belgijskiej monarchii konstytucyjnej. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w piątek o godzinie 12 do sali 308.


Jacek Karpiński

Od 18.03. konsultacje dra Jacka Karpińskiego będą się odbywać w następujących terminach:

poniedziałek 10.30 - 11.15, s. 313
wtorek 14.00 - 14.45, s. 313


dr Barbara Kalla

Drodzy Studenci,

Infromuję, że jest możliwość wzięcia udziału w wakacyjnym kursie języka niderlandzkiego organizowanym przez Stowarzyszenie Comenius. W tym roku kurs odbędzie e się w Belgradzie. Proszę zapoznać się z informacją od Organizatorów, w której znajdą Państwo także link do strony www. Swą kandydaturę można zgłosić wypełniając internetowy formularz. W kwietniu Organizatorzy przekażą kandydatom informację o osobach zakwalifikowanych na kurs.

Barbara Kalla


Erasmus

Spotkanie informacyjne dla studentów w sprawie wyjazdów na stypendia w ramach LLP Erasmus w roku akademickim 2013/2014.


Geachte studenten,

Het examen voor het Certificaat Nederlands als Vreemde Taal 2013 wordt gehouden in de periode van maandag 6  tot en met vrijdag 17 mei 2013. Meer informatie hier.

Saskia Teulings


dr Barbara Kalla

Drodzy Studenci,

W dniach od 6 do 8 marca 2013 Katedra Filologii Niderlandzkiej będzie gościć doc. dr Ellen Krol (Univerzita Karlova v Praze), która przeprowadzi szereg zajęć (p. AKTUALIA).

Barbara Kalla


LEES ONS!

Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w marcu 2013.


Katarzyna Tryczyńska

Uwaga studenci III BA, I & II MA!

Proszę o przyniesienie komputerów na jutrzejsze (04.03.) zajęcia opcyjne Język-Komunikacja-Przekład.

Katarzyna Tryczyńska


luty

Weer aan de slag :)
 

BR

Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich I Orientalnych UWr. serdecznie zaprasza w drugim semestrze roku akademickiego 2012/13 studentów Wydziału Filologicznego i pozostałych Wydziałów naszej Alma Mater na zajęcia opcyjne.


Katarzyna Tryczyńska

Na pierwsze zajęcia 'Język-Komunikacja-Przekład', które odbędą się jutro (25.02.), proszę (w miarę możliwości) przynieść własne komputery.

Katarzyna Tryczyńska


Z przyczyn ode mnie niezależnych zmuszona jestem wyjątkowo odwołać zajęcia "Het Nederlandse lied van vroeger tot nu" oraz konsultacje w dniu 26.02.2013 (wtorek). Zajęcia zostaną odpracowane w ustalonym z Państwem terminie. W sprawach pilnych proszę o kontakt mailowy lub zapraszam na piątkowe konsultacje.

Joanna Skubisz


Jacek Karpiński

Uwaga studenci III roku (studia stacjonarne, niestacjonarne, DCC)!

Ze względu na małe zainteresowanie proseminarium dr Kalli "Literatuur en maatschappij: literaire cultuur en de nieuwe media", zajęcia te nie zostaną uruchomione w sem. letnim.
Wszystkie osoby, które są zapisane na to proseminarium, proszę o wybór innego proseminarium i dopisanie się do grupy dra Urbaniaka lub dra Karpińskiego (do wyczerpania limitu miejsc). Limity zostaną zwiększone a zapisy będą możliwe także w drugiej turze od 25.02. (godz. 8.00) do 27.02. (godz. 23.59).


LEES ONS!

Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w okresie od 20 do 28 lutego 2013.


Jacek Karpiński

UWAGA!

Drobne zmiany planu zajęć.


KNSN

Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki pragnie zaprosić na kolejne spotkanie, które odbędzie się w środę(20.02) o godzinie 17:00. Spotykamy się pod salami 3 w KFN.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, zwłaszcza nowe osoby chcące włączyć się w działalność koła.


JAZ

UWAGA II ROK NIESTACJONARNY

Zajęcia z gramatyki opisowej będą się odbywały w piątki parzyste; najbliższe zatem 22.02.2013.

J. Zieliński


Jacek Karpiński

UWAGA!

Uzupełnienia planu zajęć.


Jacek Karpiński

USOS - FAQ DLA STUDENTÓW FILOLOGII NIDERLANDZKIEJ.


Jacek Karpiński

UWAGA!

Zmiany i uzupełnienia planu zajęć.


dr Barbara Kalla

Informacja nt. kursów wakacyjnych w Belgii i Holandii.


LEES ONS!

UWAGA!

Biblioteka 13 lutego będzie czynna w godz.13.00-18.00.


Szanowni Państwo,

Konsultacje dla tych, którym jeszcze brakuje wpisu: środa (13.02.2013) g. 10:30, 312 i poniedziałek (18.02.2013), g. 9:30, biblioteka.

Przemek Paluszek


Jacek Karpiński

UWAGA!

Ważny komunikat dot. rejestracji na zajęcia w systemie USOS.


Staże w Przedstawicielstwie Flandrii w Polsce.


LEES ONS!

Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w lutym 2013.


UWAGA!

Zmiana terminu konsultacji w przyszłym tygodniu: środa 13.02, 15.00-16.00.

Siegfried Huigen


BR

Lektoraty.

Prosimy studentów studiów niestacjonarnych o kontynuowanie zajęć rozpoczętych w semestrze zimowym.

BR


Jacek Karpiński

Dodatkowy termin konsultacji dra Jacka Karpińskiego - piątek 08.02., godz. 11.00.


Dodatkowy termin konsultacji - czwartek 07.02, godz. 12.00.

Małgorzata Drwal


Dr Jan Urbaniak przenosi swoje konsultacje z środy (6.02), godz. 18:30 na czwartek (7.02), godz. 16:30-17:30 (OKN).


LEES ONS!

W dniach 4, 5 i 6 lutego 2013 Biblioteka Niderlandystyczna otwarta będzie w godz. od 7.30 do 18.00, w czwartek od 7.30 do 14.00, w piątek 8 lutego ponownie w godz. od 7.30 do 18.00, zaś w sobotę 9 lutego od 10.00 do 15.30.


BR

Egzamin licencjacki 2013:

Można zapoznać się (i nie tylko) z uaktualnioną listą pytań. Skład komisji egzaminacyjnej oraz dokładny termin egzaminu nie został jeszcze ustalony. [Zakładka Plan zajęć]

BR


Uniwersytet Wrocławski

Zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym, student ma obowiązek złożyć w dziekanacie oświadczenie o uprawnieniach do studiów bezpłatnych. Studenci Wydziału Filologicznego składają oświadczenie w USOSWeb, drukują je, podpisują i składają w dziekanacie.

Ponieważ część studentów nie złożyła jeszcze oświadczeń o studiach bezpłatnych z różnych przyczyn, uruchomiona zostanie kolejna tura, w której studenci będą mieli ostatnią możliwość złożenia oświadczenia do 3 lutego 2013 r.

W związku z pytaniami o możliwość usunięcia z systemu USOS błędnie złożonych oświadczeń o studiach bezpłatnych, uprzejmie informujemy, iż usunięcie zatwierdzonego wniosku jest niemożliwe. Tylko pracownicy dziekanatu mają możliwość skorygowania w USOS złożonego oświadczenia i w razie konieczności wydrukowania poprawionej wersji studentowi do podpisu.

Instrukcja - oświadczenie o bezpłatnych studiach


BR

Beste avondstudenten,

Proszę o zgłoszenia drogą mailową zainteresowanych podjęciem/kontynuowaniem lektoratu języka niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego (ewentualnie KONTYNUACJI innych języków, jeśli chodziliście na lektorat w semestrze zimowym).

BR


BR

Beste studenten,

Kończy się semestr zimowy, czas na ankietę studencką. Zapraszam do jej wypełnienia. Ankietę można ściągnąć ze strony KFN, wydrukowane egzemplarze są przypięte do tablicy ogłoszeń między pokojem 312 i 313 oraz do pobrania w Sekretariacie KFN.

Wypełnone ankiety można zdeponować w "urnie" znajdującej się w Sekretariacie lub, gdy Sekretariat będzie zamknięty, w kopercie wywieszonej na tablicy ogłoszeń.

Pracujemy obecnie nad nowym programem studiów i bardzo liczymy na Wasz głos!

Życzę powodzenia w sesji,

BR


styczeń 2013

Vaarwel 2012 :)
 

Jacek Karpiński

Przepisywanie przedmiotów - szczegółowo.

Link do formularza (formularz pod zakładką Dokumenty)


Jacek Karpiński

Studenci, którzy chcą przepisać oceny z przedmiotów zaliczonych w poprzednich latach na innych kierunkach/uczelniach w ramach przedmiotu uzupełniającego muszą napisać podanie zaadresowane do Dziekana Wydziału Filologicznego i zaakceptowane przez zastępcę dyrektora ds. dydaktycznych, dra Jacka Karpińskiego, na podstawie którego dziekanat wpisze oceny do USOSa.

Studenci, którzy chcą przepisać oceny z przedmiotów nie-niderlandystycznych zaliczonych w poprzednich latach na innych kierunkach/uczelniach (technologia informacyjna, j. angielski, j. niemiecki, filozofia, łacina) powinny uzgodnić to (na początku semestru!) z osobą prowadzącą dane zajęcia w tym semestrze w KFN. Proszę pamiętać, że wykładowca może nie wyrazić zgody na takie zaliczenie semestru.


dr Barbara Kalla

Drodzy Studenci,

Moje konsultacje ze środy, 30 stycznia przekładam na poniedziałek, 28 stycznia, godz. 14.30-15.30.
Konsultacje we wtorek, 29 stycznia są bez zmian: 8.30-9.30.
Przypominam Studentom, którzy chcą zgłosić się na wyjazd studyjny w ramach LLP Erasmus, że termin składania dokumentów upływa z końcem stycznia. Ponieważ dokumenty te należy złożyć u mnie osobiście, w praktyce oznacza to, że czekam na Państwa na konsultacjach w poniedziałek i we wtorek, 28 i 29 stycznia, pok. 312.

Barbara Kalla


Seminarium II MA zostaje przełożone na środę 23 stycznia, godz. 16.50.

Bożena Czarnecka


BR

Ze względu na inne obowiązki służbowe odwołuję konsultacje 22.01.2013 (czwartek).

Zapraszam w czwartek.

BR


Informujemy o możliwości odbywania praktyk w Academia Europaea.

Jan Urbaniak


Geachte studenten,

Het examen voor het Certificaat Nederlands als Vreemde Taal 2013 wordt gehouden in de periode van maandag 6  tot en met vrijdag 17 mei 2013. Meer informatie hier.

Saskia Teulings


Jacek Karpiński

Pod zakładką Dokumenty znaleźć można wzory podań.


Jacek Karpiński

Studenci, którzy chcą przepisać oceny z przedmiotów zaliczonych w poprzednich latach na innych kierunkach/uczelniach w ramach przedmiotu uzupełniającego muszą napisać podanie zaadresowane do Dziekana Wydziału Filologicznego i zaakceptowane przez zastępcę dyrektora ds. dydaktycznych, dra Jacka Karpińskiego, na podstawie którego dziekanat wpisze oceny do USOSa.

Studenci, którzy chcą przepisać oceny z przedmiotów nie-niderlandystycznych zaliczonych w poprzednich latach na innych kierunkach/uczelniach (technologia informacyjna, j. angielski, j. niemiecki, filozofia, łacina) powinny uzgodnić to (na początku semestru!) z osobą prowadzącą dane zajęcia w tym semestrze w KFN. Proszę pamiętać, że wykładowca może nie wyrazić zgody na takie zaliczenie semestru.


Dodatkowe konsultacje - piątek 18.01.2013, g. 14.00-15.00.

Małgorzata Drwal


dr Agata Kowalska-Szubert

W dniu 18 stycznia (piątek) moje konsultacje nie odbędą się. Proszę III rok o przyjście na godzinę 12.00 do sali 308 - będą tam na Państwa czekały teściki i Saskia :-)
W sprawach pilnych proszę o kontakt mailowy.

Agata Szubert


Ik ben ziek :(

Z powodu choroby dzisiejsze (16.01.2013) zajęcia T.I. dla grup 2ABCD są odwołane.

K. Tryczyńska


BR

Zasady i terminy płatności za studia niestacjonarne: p. zakładka DOKUMENTY

BR


Katarzyna Tryczyńska

Dzisiejsze zajęcia (14.01.) z grupami 1D i 2D poprowadzi mgr Czerwonka. Zapowiedziane kolokwia odbędą się zgodnie z ustaleniami.

K. Tryczyńska


Katarzyna Tryczyńska

Z powodu choroby odwołuję jutrzejsze ćw.gramatyczne grup 1ABC (tj. 14.01.).
(W dniu jutrzejszym grupy 1D oraz 2D zostaną poinformowane o ew. zastępstwie.)

K. Tryczyńska


Szanowni Państwo,

ze względów zdrowotno-naukowych moje konsultacje w najbliższy poniedziałek (14.01) zostaną przeniesione na wtorek 15.01 (godz. 18:00 - 19:15, s 312) a w poniedziałek (28.01) na czwartek 31.01 (godz. 17:30 - 19:00). Pozostałe konsultacje bez zmian..

Przemek Paluszek


KNSN

OKN oraz Koło Naukowe zapraszają na wykład gościnny prof. Huberta van den Berga z UAM, który odbędzie się we wtorek (15.01) o godzinie 15:00 w OKN.


KNSN

Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki pragnie serdecznie zaprosić wszystkich chcących włączyć się w jego działalność na kolejne spotkanie.

Odbędzie się ono o godzinie 17 w czwartek (17.01) w bibliotece.


Konsultacje we wtorek 7 stycznia 2013 odbędą się w godz. 12.30-12.55. Seminarium mgr II MA zostaje przeniesione na środę, 8 stycznia, na godz. 16.45.

Bożena Czarnecka


Jacek Karpiński

Konsultacje w styczniu 2013:

wtorek 08.01., 15.01., 29.01. godz. 12.00 - 13.00
piątek 11.01., 18.01., 25.01. godz. 13.00 - 13.30

Jacek Karpiński


Zuza

Szanowni Państwo!

Zbliża się termin zaliczenia zajęć Fonetyka Praktyczna. Osoby, które wybierają zaliczenie w formie czytania tekstu, bardzo proszę o wpisanie się do dokumentu w poniższym linku:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Aiu3N7tFNPlydDFxb2VGQ0t0REVuVHdGUnZJUEpyTnc
Po przeanalizowaniu planu zajęć wybrałam 6 możliwych terminów. Dwa z nich są przeznaczone w pierwszej kolejności dla osób z II i III roku DSL, które stanowią większość uczestników zajęć. Dwa terminy są dostępne dla wszystkich, a dwa - rezerwowe. Osoby, które chciałby skorzystać z terminu rezerwowego, proszę przed wpisaniem się o kontaktmailowy (ustalimy godzinę, na którą dana osoba mogłaby przyjść).

Na zaliczenie proszę zabrać ze sobą DWIE kopie tekstu, który Państwo przygotowują (jedna kopia dla osoby czytającej, druga dla mnie). Tekst powinien mieć ok. 0,5 strony A4. Zaliczenie będzie trwało ok. 10-15
min. na osobę (czytanie+ wspólne odsłuchanie nagrania i omówienie błędów).

Osoby, które wybierają na zaliczenie test z teorii (oraz osoby, które tenże test muszą napisać obowiązkowo), proszę o przygotowanie się na 23.01.

Zuzanna Czerwonka


Ik ben ziek :(

Studenci II i III roku,
Z powodu choroby odwołuję swoje zajęcia w poniedziałek 07.01.2013. Osoby, z którymi umówiłam się na pisanie jakichkolwiek testów, proszone są o zgłoszenie się w porze moich konsultacji do mgra Paluszka, który te testy w moim imieniu przeprowadzi.

Małgorzata Drwal


LEES ONS!

Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w styczniu 2013.


LEES ONS!

2 stycznia 1013 Biblioteka Niderlandystyczna otwarta do godz. 12.00.
Awaria pieca centralnego ogrzewania :(
Kerstvakantie al in zicht...
 

Kerstmis 2010

Aan alle studenten neerlandistiek van harte: Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar!

BR en KFN


dr Małgorzata Dowlaszewicz

Z powodu choroby odwołuję zajęcia w piątek 21 grudnia.

Małgorzata Dowlaszewicz


dr Barbara Kalla

Drodzy Studenci,

zapraszam do zapoznania się z informacją na temat rekrutacji na wyjazdy studyjne w ramach programu LLP Erasmus oraz ać na praktyki w ramach tego programu.

Barbara Kalla


Uniwersytet Wrocławski

Dziekanat (częściowo) nieczynny!

W związku z remontem pomieszczeń Dziekanatu Wydziału Filologicznego w dniach 20 - 28 XII 2012r. nie będą czynne pokoje obsługi dydaktycznej (pokoje 12 i 15).
Dyżur w sprawach bieżących (w ograniczonym zakresie) w pokoju 14 w godz. 10 - 14.

Dziekan Wydziału Filologicznego, dr hab. Marcin Cieński, prof. nadzw.UWr


dr Małgorzata Dowlaszewicz

Szanowni Państwo,

w bieżącym tygodniu konsultacje wtorkowe (18 grudnia) odbędą się wyjątkowo w godz. 10.00 do 11.15 w pokoju 312. Osoby z I roku grupy ABC, które chciałyby jeszcze napisać zaległy test mogą się także pojawić o godz. 13, wtedy jednak nie będę udzielała konsultacji, a wyłącznie umożliwię napisanie testu gramatycznego.

Małgorzata Dowlaszewicz


Szanowni Państwo,

W związku z poprawą testu (gr. I D) moje poniedziałkowe (17.12.2012) konsultacje rozpoczną się o 13:30 a skończą 15:00. Konsultacje w środę (19.12) i piątek (21.12) odwołuję. W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy (p.a.paluszek@gmail.com).

Przemek Paluszek


KNSN

Koło Naukowe SN zaprasza uczestników projektu tłumaczeniowego na spotkanie w najbliższą środę 19 grudnia, w godz. 17.30-19.30 w sali 3a.


BR

Ze względu na inne obowiązki służbowe na UWr odwołuję konsultacje 18.12.2012 (wtorek).

BR


Szanowni Państwo,

III Rzeczpospolita zafundowała mi przymusową wycieczkę do miejscowości "Zabrze". Wprawdzie byłem w Zabrzu tylko przejazdem, ale zdecydowanie wolałbym udać się tam w dogodniejszym terminie i w jakimś miłym towarzystwie... Ponieważ wycieczka jest, jak wspomniałem, przymusowa, sprawę należy załatwić w Urzędzie, a środkiem transportu jest PKP, mogę nie zdążyć dojechać na jutrzejsze konsultacje.

Jeśli w wiadomościach usłyszą Państwo o gigantycznych opóźnieniach pociągów ze Śląska, oznaczać to będzie szansę na to, że nie zdążę też dojechać na zajęcia, ale miejmy nadzieję, że tak się jednak nie stanie.

Ergo, moja obecność na konsultacjach - przyjmijmy wariant pesymistyczny - wątpliwa (proszę traktować konsultacje jako odwołane, jeśli ktoś by mnie pilnie potrzebował, niech pisze wiadomość elektroniczną), natomiast moja obecność na zajęciach - tu bądźmy optymistami – (prawie) pewna.

Z wyrazami szacunku,

Przemek Paluszek


Katarzyna Tryczyńska

Drodzy Studenci,
serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek na lodowisko przy ul. Spiskiej na inaugurację sezonu łyżwiarskiego.
Będzie to niepowtarzalną okazją, by w niderlandystycznym gronie stawiać pierwsze kroki lub odświeżyć swoje umiejętności w tej iście niderlandzkiej dyscyplinie.
Start godz. 20:30.
Mile widziany element garderoby nawiązujący kolorystyką lub w inny sposób do Holandii, Belgii, Antyli lub Surinamu.


Wie heeft op het Sinterklaasfeest zijn handschoenen (zie foto) laten liggen? Ze zijn blauw met grijs en liggen vanaf dinsdag op het secretariaat.


JAZ

Konsultacje wtorkowe (11.12) nie odbędą się. Zapraszam w środę.

J. Zieliński


Seminarium magisterskie II MA zostaje w najbliższym tygodniu przeniesione na środę 12 XII, godz. 16.35.
Wtorkowe konsultacje będą skrócone do godz. 13.

Bożena Czarnecka


KNSN

Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki pragnie serdecznie zaprosić wsystkich chętnych do zaangażowania się w jego działalność na pierwsze oficjalne spotkanie w środę (12.12) o godzinie 16:45 w sali 3b. W trakcie odbędą się wybory do zarządu koła, a także będziemy pracowali nad planem pracy na najbliższy rok.
Szczególnie mile widziane są nowe osoby ze swoimi pomysłami i wizjami na pracę koła. :)


KNSN

OKN oraz Koło Naukowe zapraszają na spotkanie z tłumaczem przysięgłym, panem mgr Rafałem Długoszem, które odbędzie się we wtorek (11.12) o godzinie 9:45 w OKN.


dr Agata Kowalska-Szubert

Z przyczyn kompletnie niezależnych od mojej woli odwołuję moje jutrzejsze konsultacje (7.12.2012). W razie potrzeby jestem do Państwa dyspozycji w przerwach między zajęciami.

Agata Szubert


Konwersacje z I-szym rokiem w dniu 7.12 z powodów osobistych zostają odwołane. Odwołuję także konsultacje w tym dniu.
Zajęcia zostaną odrobione po ustaleniu dogodnego terminu z grupą.

Jan Urbaniak


BR

Ze względu na inne obowiązki służbowe odwołuję konsultacje 6.12.2012 (czwartek). W sprawach pilnych: jestem w KFN do godz. 16.30 (zajęcia dydaktyczne, s. 402).

Zapraszam we wtorek od godz. 12.00

BR


dr Barbara Kalla

Uprzejmie zawiadamiam, że jak co roku, jest możliwość wyjazdu na stypendium w ramach programu CEEPUS w następnym roku akademickim.

Barbara Kalla


KNSN

Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki pragnie serdecznie wszystkich zaprosić na imprezę mikołajkową, która odbędzie się 05.12 (środa) o godzinie 17:45 w klubie Impressa (ul. Krupnicza 13, obok Narodowego Forum Muzyki). Świetna zabawa z mnóstwem mikołajkowych atrakcji i doborowym gronem – gwarantowana!
Zgodnie z tradycją, każdy jest proszony o przyniesienie małego prezentu o wartości 5-10 zł, gdyż jak wiadomo, za okazaną hojność mikołaj szczodrze wynagradza... :)


JAZ

Konsultacje we wtorek, 4.12. odbędą się zgodnie z planem.

Jerzy Zieliński


JAZ

Proszę, aby każd-y/a student(ka) sprawdził(a) na swoim profilu w usoswebie (link w menu strony KFN), czy do jego/jej nazwiska przypisane są właściwe przedmioty. Czy żadnych nie brakuje, czy jakieś nie są zbędne. Ewentualne nieścisłości proszę zgłaszać w Sekretariacie Katedry.

Jerzy Zieliński


LEES ONS!

Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w grudniu 2012.


Ik ben ziek :(

Z powodu choroby odwołuję zajęcia i konsultacje w bieżącym tygodniu od 3 do 7 grudnia włącznie. Rok IMGR proszę o kontakt mailowy w sprawie ustalenia szczegółów odrobienia przesuniętej prezentacji oraz egzaminu. Ustalenia z rokiem I zostaną podjęte w przyszłym tygodniu.

Małgorzata Dowlaszewicz


dr Małgorzata Dowlaszewicz

Szanowni Państwo, moje jutrzejsze (poniedziałkowe) zajęcia nie odbędą się. W sprawie pozostałych zajęć w tym tygodniu jutro pojawi się odnośny komunikat. 

Małgorzata Dowlaszewicz


Odwołuję moje konsultacje 4 i 5 XII. Zajęcia grup II i III BA odbędą się zgodnie z ustaleniami w teminie późniejszym.

Bożena Czarnecka


Katarzyna Tryczyńska

Uwaga studenci I i II roku studiów niestacjonarnych!
W związku z chorobą mgr K. Tryczyńskiej konsultacje w dniu jutrzejszym, tj. 03.grudnia, są odwołane. Natomiast zajęcia grup ID oraz IIC poprowadzi mgr P. Paluszek.

Ze względu na powyższą zmianę konsultacje mgr. P. Paluszka odbędą się w poniedziałek w godz. 14:00-15:00, a w środę zostają odwołane.

Katarzyna Tryczyńska
Wachten op Sinterklaas...
 

dr Barbara Kalla

Z powodu wyjazdu służbowego odwołuję moje konsultacje w dn. 27 listopada.

Barbara Kalla


dr Barbara Kalla

Drodzy Studenci,

w dniu 13 listopada nie mam konsultacji, gdyż zgodnie z rozkładem bieżącego roku akademickiego to jest dzień z zajęciami i konsultacjami czwartkowymi.
Jeśli ktoś ma pilne pytanie w sprawie Erasmusa, to proszę udać się na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dn. 12 listopada na Wydziale Prawa (patrz komunikat poniżej).

Barbara Kalla


Erasmus

Spotkanie informacyjne dla studentów niderlandystyki w sprawie wyjazdów na studia i praktyki w ramach LLP Erasmus w roku akademickim 2013/2014.


Uniwersytet Wrocławski

Następujący studenci proszeni są o zgłoszenie się w Sekretariacie KFN:
Ewelina Durlak, Emilia Traczyk, Magdalena Kuśmierzak, Michał Gąska,
Paulina Feruś, Natalia Cichy, Krystyna Guzek, Igor Erdmański


LEES ONS!

Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w listopadzie 2012.


BR

Beste 3de jaars, Groep 1 aka de Bedriegersgroep (-;

Buiten het boekje van LES 5 is toch ook jullie huiswerk voor op maandag: een lijst van 10 vragen (op een blad papier ) aan een sportcelebrity voor een interview. Je moet natuurlijk ook uitvoerige antwoorden op je eigen vragen voorbereiden! Dan hebben jullie op maandag weer een kans om een goed cijfer te krijgen.
Succes ermee!
groet,

BR


Platon

UWAGA studenci I roku!

Wtorkowe zajęcia z filozofii będą się zaczynać punktualnie o godz. 15.00, a nie jak do tej pory o 15.15.

Maciej Manikowski


dr Iwona Guść

Głosujemy na naszą absolwentkę, dr Iwonę Guść, w wyborach Polaka Roku (tzw. nagroda publiczności)!!!

Glosowac mozna online:
http://www.polonus.nl/pl/stemmen-2012.html

1. nalezy wybrac (zaznaczyc koleczko "o" ) przy kandydacie 2. wpisac na dole strony adres mailowy 3. nacisnac "oddaj głos"
4. wejsc na swoja skrzynke mailowa, po otrzymaniu potwierdzania o oddaniu glosu, potwierdzic klikajac na link w mailu od Polonusa.

Głosować można do 11 listopada!


LEES ONS!

Godziny dostępności dla Czytelników Biblioteki Niderlandystycznej od 5 listopada do 10 listopada :

PONIEDZIAŁEK 07.30- 14.00
WTOREK 07.30- 11.30 ; 13.00-14.00
ŚRODA 07.30- 11.30
CZWARTEK 07.30- 9.45
PIĄTEK 13.00-14.00
SOBOTA 7.30-13.00


Począwszy od 5 listopada 2012 moje konsultacje będą odbywać się w następujących terminach:
- w poniedziałki w godz. 14:30 - 15:30
- w środy i w piątki w godz. 14:00 - 14:45
- na afspraak (e-mail)
P.T. Słuchaczy II roku studiów niestacjonarnych proszę o wykorzystywanie tych terminów na indywidualne konsultowanie prac pisemnych.
Przy okazji informuję P.T. Uczestników środowych ćwiczeń audiowizualnych, o tym że wspomniane zajęcia rozpoczną się w najbliższą środę (7 listopada) o godz 18:25, by mogły się nieco szybciej (ok. 19:30) skończyć. Pozostające pół godziny odrobimy na zajęciach, na których będą Państwo pisali test.

P. Paluszek


dr Małgorzata Dowlaszewicz

We wtorek 6 listopada moje konsultacje odbędą się wyjątkowo w godz. 14:15-15:15.

Małgorzata Dowlaszewicz
Weer aan de slag :)
 

Wszystko o asystenturze COMENIUSA.


Erasmus

Spotkanie informacyjne dla studentów niderlandystyki w sprawie wyjazdów na studia i praktyki w ramach LLP Erasmus w roku akademickim 2013/2014.


Z przyczyn zdrowotnych odwołuję dzisiejsze (29.10.2012) konsultacje. W bardzo ważnych sprawach proszę o kontakt mailowy, w celu unówienia się na jutro lub na rektorską środę.

P. Paluszek


KNSN

Uniwersytet Wrocławski

Szanowni Państwo,

Ponieważ część studentów w dalszym ciągu nie złożyła oświadczeń o studiach bezpłatnych, proszę Administratorów USOSWebów o uruchomienie kolejnej tury (najlepiej jeszcze dzisiaj), mam nadzieję że ostatniej, w której studenci będą mieli możliwość złożenia oświadczenia z terminem zamknięcia tury na dzień 04.11.2012 r. (termin uzgodniony z Kierownikiem Działu Nauczania). Kierowników Dziekanatów proszę o poinformowanie studentów o możliwości składania ww. oświadczeń.

dziękuję i pozdrawiam
Monika Zielonka
[jak złożyć oświadczenie, patrz niżej]


Uniwersytet Wrocławski

Oświadczenie o spełnieniu warunków do podjęcia i kontynuowania studiów bez wnoszenia opłat.

Uprzejmie informujemy, że studenci I i II roku studiów stacjonarnych, zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 18.03.2011 roku regulującą zasady podejmowania i kontynuowania studiów stacjonarnych w uczelni publicznej bez wnoszenia opłat, są zobowiązani do złożenia oświadczenia dla każdego realizowanego kierunku studiów stacjonarnych w uczelni, w której studiują.

Oświadczenie należy wypełnić w USOSweb (www.usosweb.uni.wroc.pl -> Dla studentów -> Moje studia -> Wnioski) do dnia 10 października 2012 roku. Należy wypełnić formularz dotyczący etapu studiów w semestrze zimowym roku akad. 2012/2013. Wypełnione, wydrukowane i podpisane oświadczenie należy złożyć w Dziekanacie Wydziału.

Instrukcja wypełniania wniosków znajduje się na stronie https://usosweb.uni.wroc.pl/userfiles/instrukcja_wnioski.pdf

Informacje dotyczące logowania się w systemie USOS:

login - numer indeksu
hasło - 5 ostatnich cyfr peselu
Przy pierwszym logowaniu prosimy o zmianę hasła na trudne do odgadnięcia przez obce osoby.


wintertijd

Od niedzieli 28.10.2012 studiujemy według czasu zimowego :) Schone slaapsters kunnen langer slapen.

"Wintertijd", a co to takiego?


LEES ONS!

Bilioteka Niderlandystyczna w przyszłym tygodniu:

31 pażdziernika, środa : 13.00-18.00
1 listopada, czwartek : NIECZYNNE
2 listopada, piątek : NIECZYNNE
3 listopada, sobota: NIECZYNNE


LEES ONS!

Książki włączone do księgozbioru w sierpniu i wrześniu 2012 :)


dr Barbara Kalla

Drodzy Studenci,

można powoli mysleć o wyjeździe na letnie kursy językowe organizowane przez NTU. Zapraszamy do zapoznania się z informacją nt. kursów.

Barbara Kalla


dr Małgorzata Dowlaszewicz

We wtorek 30 października moje konsultacje odbędą się wyjątkowo w godz. 10:30-11.30. Zajęcia Land & Volk dla 1MA nie odbędą się i zostaną odrobione zgodnie z ustaleniami dnia 6 listopada.

Małgorzata Dowlaszewicz


Odwołuję we wtorek 23 X moje konsultacje. Seminarium magisterskie IIMA jest przeniesione na środę 24 X, godz. 16.40.

Bożena Czarnecka


dr Barbara Kalla

Drodzy Studenci,

zostały miejsca na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus z ubiegłego roku.
W skali uczelni jest to ok. 150 miejsc. Można wyjechać w semestrze letnim bieżącego roku akademickiego.
Na stronie BWM UWr. jest wykaz umów, które niderlandystyka zawarła w ramach
tego programu: http://international.uni.wroc.pl/pl/umowy-bilateralne/umowy-bilateralne-llp-erasmus
Trzeba włączyć filtr 'niderlandystyka'.
Z tych miejsc zajęte są następujące destynacje: Amsterdam (obie uczelnie), Utrecht, Gandawa i Lejda.
Wszędzie indziej można jeszcze wyjechać.
Decyzja powinna być szybka, termin upływa 15 listopada.
Chętni na wyjazd proszeni są o zgłoszenie się najpierw do mnie, najlepiej na konsultacje.

Barbara Kalla


JAZ

UWAGA STUDENCI STACJONARNI (nie dotyczy I roku)!

Listy przedmiotów opcyjnych podpisane przeze mnie proszę składać w naszym Sekretariacie, nie w Dziekanacie.
Przy imieniu i nazwisku należy wpisać swój numer indeksu (albumu).

Jerzy Zieliński


Drodzy Studenci!

Zapraszamy na wykłady prof. Ludo Beheydta.

prof. dr hab. Stefan Kiedroń


BR

Odwołuję moje konsultacje w najbliższy wtorek (16.10), zapraszam w czwartek. W pilnych sprawach jestem dostępny w poniedziałek w przerwach między zajęciami.

BR


Uniwersytet Wrocławski

UWAGA studenci I roku studiów niestacjonarnych!

Po podpisaniu umowy i dokonaniu opłaty za studia na nr konta wskazany na umowie, z dowodem wpłaty należy w dziekanacie (pokój 15) odebrać legitymację i dokonać opłaty 21 zł (gotówką) za indeks (4 złote) i legitymację (17 zł).


JAZ

Odwołane wcześniej moje konsultacje w najbliższy wtorek (16.10) jednak odbędą się, wypadną natomiast konsultacje we wtorek, 23.10.

Jerzy Zieliński


BR

Odwołuję moje konsultacje w najbliższy wtorek (16.10), zapraszam w czwartek. W pilnych sprawach jestem dostępny w poniedziałek w przerwach między zajęciami.

BR


LEES ONS!

Obowiązkowe szkolenie biblioteczne dla studentów pierwszego roku odbędzie się w następujących terminach:
Studenci niestacjonarni: 15.10, poniedziałek, 14.45.
Studenci stacjonarni: 23.10, wtorek, 14.30.

Miejsce szkolenia: Biblioteka Niderlandystyczna, ul. Uniwersytecka 28a.


BR

UWAGA studenci wszystkich lat!

Zbliżają się wybory do organów regulaminowych samorządu studentów (Parlament Studentów, Wydziałowa Rada Samorządu Studentów, Starosta Wydziału) 2012.

Więcej informacji na stronie http://www.uni.wroc.pl/og%C5%82oszenia/dla-student%C3%B3w/wybory-do-organ%C3%B3w-regulaminowych-samorz%C4%85du-student%C3%B3w-2012

Kilka lat temu niderlandyści mieli Senatora, Starostkę Wydziałową i po kilku przedstawicieli w Wydziałowej Radzie Samorządu Studentów i Parlamencie Studentów! Wystarczy wystawić kandydatów i na nich głosować! WARTO!


JAZ

Odwołuję moje konsultacje w wtorek (16.10), zapraszam w środę. We wtorek jestem oczywiście dostępny w przerwach między zajęciami.

J. Zieliński


BR

UWAGA II rok studiów niestacjonarnych - wieczorowych (oraz wszyscy zainteresowani studenci z innych lat studiów).

Informacja dot. lektoratu języka rosyjskiego.

BR


Jacek Karpiński

Oświadczenie studenta - studia stacjonarne

Ponieważ część studentów nie złożyła jeszcze oświadczeń o studiach bezpłatnych z różnych przyczyn, uruchomiona zostanie druga tura, w której studenci będą mieli możliwość złożenia oświadczenia do 19.10.2012.

Jacek Karpiński


Jacek Karpiński

Zapraszamy do zapoznania się z poprawionym planem zajęć w semestrze zimowym 2012/2013.

Jacek Karpiński


Uwaga Rok I st. dzienne gr. A zmiana w planie!

W związku ze zmianą dostępności sal zajęcia PZJN ćw. w pisaniu dla grupy A będą odbywały się w piątki w godz. 13.15-14.45, w sali 3b. Plan dla grupy B i C pozostaje bez zmian.

Joanna Skubisz


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej we październiku 2012.

BR

Zapraszamy na krótkie spotkanie z panem Koenem Haverbeke, Przedstawicielem Rządu Flandrii w Polsce. Tematem spotkania będą możliwości odbycia stażu w Przedstawicielstwie Flandrii.

Spotkanie odbędzie się dnia 10.10.2012 o godz. 11.00-11.30 w sali 308.

Prosimy Koleżanki i Kolegów, którzy w tym czasie mają zajęcia o przyjście w tym czasie ze studentami do sali 308.


Uniwersytet Wrocławski

Oświadczenie o spełnieniu warunków do podjęcia i kontynuowania studiów bez wnoszenia opłat.

Uprzejmie informujemy, że studenci I i II roku studiów stacjonarnych, zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 18.03.2011 roku regulującą zasady podejmowania i kontynuowania studiów stacjonarnych w uczelni publicznej bez wnoszenia opłat, są zobowiązani do złożenia oświadczenia dla każdego realizowanego kierunku studiów stacjonarnych w uczelni, w której studiują.

Oświadczenie należy wypełnić w USOSweb (www.usosweb.uni.wroc.pl -> Dla studentów -> Moje studia -> Wnioski) do dnia 10 października 2012 roku. Należy wypełnić formularz dotyczący etapu studiów w semestrze zimowym roku akad. 2012/2013. Wypełnione, wydrukowane i podpisane oświadczenie należy złożyć w Dziekanacie Wydziału.

Instrukcja wypełniania wniosków znajduje się na stronie https://usosweb.uni.wroc.pl/userfiles/instrukcja_wnioski.pdf

Informacje dotyczące logowania się w systemie USOS:

login - numer indeksu
hasło - 5 ostatnich cyfr peselu
Przy pierwszym logowaniu prosimy o zmianę hasła na trudne do odgadnięcia przez obce osoby.


LEES ONS!

Obowiązkowe szkolenie biblioteczne dla studentów pierwszego roku odbędzie się w następujących terminach:
Studenci niestacjonarni : 15.10, poniedziałek, 14.45
Studenci stacjonarni: 23.10, wtorek, 14.30


Uniwersytet Wrocławski

Termin obowiązkowego szkolenia BHP dla studentów I roku studiów stacjonarnych (dziennych) i niestacjonarnych (wieczorowych):
20.10.2012 r., godz. 10.00 - 13.00, sala 308, ul. Kuźnicza 22.

Proszę zabrać ze sobą indeksy!
Vakantie is voorbij :(
 

JAZ

Przypominam Studentom studiów stacjonarnych o złożeniu do końca października w Dziekanacie list przedmiotów opcyjnych wybranych w semestrze zimowym.
Formularz do pobrania na stronie KFN w DOKUMENTACH.
Powyższe nie dotyczy studentów I roku.

J. Zieliński


Jacek Karpiński

Pojawila sie zmiana w planie I roku (ćw. w pisaniu gr. A z piątku na środę).

UWAGA: zmiana w planie obowiazuje od przyszlego tygodnia, tj. od 08.10.

Jacek Karpiński


Dotyczy P.T. Studentów I roku, grupa D (studia niestacjonarne)

W związku z nieobecnością mgr Zuzanny Czerwonki:
Ćwiczenia fonrtyczno-ortograficzne w środy 3, 24 i 31 października NIE ODBĘDĄ SIĘ.
W środy 10 i 17 pażdziernika zajęcia od 18:30 do 20 poprowadzi mgr Katarzyna Tryczyńska, od której otrzymają Państwo warunki zaliczenia ćwiczeń fonetyczno-ortograficznych.
Ponadto, w piątki 12 i 19 października, o godzinie 18:30 odbędą się zajęcia z mgr. Przemysławem Paluszkiem. Numer sali zostanie podany na środowych ćwiczeniach leksykalnych.
Zajęcia z 31 października zostaną odrobione w innym terminie.
Obecność obowiązkowa. Do zobaczenia!
Pytania dotyczące ćwiczeń fonetyczno-ortograficznych należy kierować do mgr. Zuzanny Czerwonki, używając w tym celu poczty elektronicznej (adres na stronie KFN, w zakładce "Konsultacje")

P. Paluszek


P.T. Studentów trzeciego roku obu trybów proszę o przyjście w piątek, 5 października (wyjątkowo) do BIBLIOTEKI NIDERLANDYSTYCZNEJ. Godziny ćwiczeń tłumaczeniowych pozostają bez zmian.

P. Paluszek


P.T. Studentów drugiego roku studiów niestacjonarnych proszę o przynoszenie na ćwiczenia audiowizualne podręczników Help! 2 począwszy od środy 3 października.

P. Paluszek


Na seminarium magisterskie zapraszam w tym tygodniu w środę 3 X, o godz. 16.35.

Bożena Czarnecka


JAZ

Z powodu posiedzenia Rady Katedry jutrzejsze (2.10) konsultacje przesuwam na godz. 15.00.

J. Zieliński


Zuza

Dla II roku mgr - ćwiczenia leksykalne:
Szanowni Państwo!
Zajęcia z bloku praktycznego pt. Ćwiczenia leksykalne rozpoczną się od 7.11.2012.
W dniach 17 i 24 października 2012 w miejsce tych zajęć będą odbywały się ćwiczenia tłumaczeniowe z Panią dr Barbarą Kallą, która przekaże Państwu warunki zaliczenia zajęć oraz plan odrabiania zajęć.
W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji droga mailową. Adres e-mail znajdą Państwo zakładce "Konsultacje".

mgr Zuzanna Czerwonka


Zuza

Dla uczestników zajęć opcyjnych "Fonetyka praktyczna":
Szanowni Państwo!
Zajęcia z fonetyki praktycznej rozpoczną się 3 października 2012 zajęciami organizacyjnymi. Bardzo proszę, aby pojawili się Państwo na nich w komplecie, ponieważ musimy ostatecznie ustalić, jak liczne są grupy zajęciowe.
Po 3 października nastąpi MIESIĘCZNA przerwa w zajęciach, spowodowana moim wyjazdem na stypendium. Na zajęciach spotkamy się ponownie w listopadzie 2012, wg następującego schematu:
5.11.2012 - od godz. 16.45 (lub 18.30) - pierwsze odrabianie zajęć - dotyczy OBYDWU grup (proszę o jak najliczniejsze przybycie!) od 7.11.2012 - zajęcia z podziałem na grupy zgodnie z planem.
Jednocześnie przypominam, że zajęcia mają charakter praktyczny, co utrudnia ich zaliczanie w trybie IOS. Dopuszczam migracje między grupami, ale podstawowym warunkiem zaliczenia jest regularna obecność na zajęciach i regularne ćwiczenie wymowy.
W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji droga mailową. Adres e-mail znajdą Państwo zakładce "Konsultacje".

mgr Zuzanna Czerwonka


Jacek Karpiński

Uwaga studenci I roku!

Studenci I roku (st. stacjonarne) zobowiązani są wybrać zajęcia z języka angielskiego bądź z języka niemieckiego.
Zajęcia z języka niemieckiego odbywają się na poziomie średnio zaawansowanym, natomiast zajęcia z języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym (FCE) oraz zaawansowanym (CAE).
Studenci wybierający zajęcia z języka angielskiego mają obowiązek napisać Placement test, który odbędzie się w poniedziałek 08.10.2012. o godz. 8.00 w sali 308. Obecność na teście jest obowiązkowa.
Studenci I roku, specjalizacja DCC, realizują obowiązkowy lektorat języka niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym. Istnieje także możliwość realizacji lektoratu języka czeskiego w Instytucie Filologii Słowiańskiej (zgodę musi wyrazić osoba prowadząca zajęcia, zainteresowani studenci DCC powinni załatwić to we własnym zakresie przed pierwszymi zajęciami).

Jacek Karpiński


Jacek Karpiński

Zapraszamy do zapoznania się z ostatecznym planem zajęć w semestrze zimowym 2012/2013 (uzupełniony i poprawiony).

Jacek Karpiński


Jacek Karpiński

W dniu 01.10.2012 w Dziekanacie Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, pl. Nankiera 15, w godz. od 9.00 – 14.00 należy dokonać wpisu na studia oraz zapłacić za odebrany indeks (4 zł), legitymację (17 zł).
Wpisy studentów filologii niderlandzkiej przyjmowane będą w pok. nr 12.

Dla chętnych istnieje możliwość ubezpieczenia się od następstw nieszczęśliwych wypadków, w trzech wariantach:
36 zł - na sumę ubezpieczenia 10.000 zł
54 zł - na sumę ubezpieczenia 15.000 zł
72 zł - na sumę ubezpieczenia 20.000 zł


BR

Przypominam (a studentów I roku informuję), że dzień 1 października 2012 jest dniem rektorskim, tzn. nie ma tego dnia zajęć dydaktycznych. Dotyczy to studiów niestacjonarnych i stacjonarnych.

BR


JAZ

Uwaga studenci II i III roku studiów niestacjonarnych!
Zajęcia z gramatyki opisowej dla II roku będą się odbywać co dwa tygodnie w czwartki w tygodniach parzystych, czyli pierwsze zajęcia dnia 4.10. br.
Zajęcia z gramatyki opisowej dla III roku będą się odbywać co dwa tygodnie w czwartki w tygodniach nieparzystych, czyli pierwsze zajęcia dnia 11.10. br.

J. Zieliński


Jacek Karpiński

Zapraszamy do zapoznania się z planem zajęć w semestrze zimowym 2012/2013.

Jacek Karpiński


BR

UROCZYSTA IMMATRYKULACJA Z WYKŁADEM INAUGURACYJNYM dla nowo przyjętych studentów I roku
studiów stacjonarnych I stopnia odbędzie się 28 września 2012 r. (piątek) o godz. 12.30 w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 1, gmach główny).

Immatrykulacja dla studentów studiów niestacjonarnych odbędzie się w terminie późniejszym ze względu na trwającą jeszcze rekrutację.


BR

EGZAMIN LICENCJACKI

Zapraszamy osoby, które wybrały drugi termin wrześniowy na egzamin licencjacki. Egzamin odbędzie się dnia 25 września w sali 3B. Rezerwujemy około 30 min na osobę. Początek egzaminu około godz. 13.00.

Do zobaczenia!


JAZ

W związku z innymi zajęciami służbowymi przesuwam termin ostatnich konsultacji wrześniowych z wtorku, 18.09. na środę, 19.09 o godz. 9.00.
Czas trwania: stosownie do potrzeb.

J. Zieliński


Jacek Karpiński

Podział na grupy I roku (studia stacjonarne I stopnia).

Podział na grupy II roku (studia stacjonarne I stopnia).

Jacek Karpiński


Jacek Karpiński

Informacja na temat nauki języków obcych dla studentów filologii niderlandzkiej.

Jacek Karpiński


Jacek Karpiński

Lista przyjętych na specjalizację DCC.

Jacek Karpiński


Osoby, które chcą zdawać egzamin poprawkowy z historii Niderlandów zapraszam w poniedziałek (10.09) do biblioteki o godz. 12. Drugi termin, w kolejnym tygodniu (17.09) w tym samym miejscu i czasie.
Przypominam wszystkim o obowiązku posiadania kart poprawkowych.

Do zobaczenia,
Jan Urbaniak


LEES ONS!

Książki włączone do księgozbioru w okresie od kwietnia do lipca 2012 :)


Zuza

W związku z nieobecnością w październiku (wyjazd na stypendium) proszę wszystkich studentów II roku studiów magisterskich uzupełniających, którzy zainteresowani są IOS z prowadzonych przeze mnie zajęć (ćwiczenia leksykalne) o kontakt mailowy przed 1. października.

mgr Zuzanna Czerwonka


BR

EGZAMIN LICENCJACKI

Zapraszamy osoby, które wybrały termin wrześniowy na egzamin licencjacki. Egzamin odbędzie się dnia 10 września w sali 3B. Rezerwujemy około 30 min na osobę. Początek egzaminu około godz. 9.00.

Do zobaczenia!


Het examen literatuurgeschiedenis BA II is op donderdag, 6 september om 9:30.

Siegfried Huigen


Egzamin poprawkowy z Praktycznej Znajomości Języka Niderlandzkiego dla pierwszego roku studiów niestacjonarnych (1D) odbędzie się we wtorek, 11 września, o godzinie 12:15 w sali 402.

P. Paluszek i K. Tryczyńska


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej we wrześniu 2012.

KOMUNIKATY

KOMUNIKATY z UBIEGŁYCH LAT:

POWRÓT NA POCZźTEK STRONY