KOMUNIKATYKerstvakantie al in zicht...
 

Kerstmis 2010

Aan alle studenten neerlandistiek van harte: Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar!

BR en KFN


dr Małgorzata Dowlaszewicz

Z powodu choroby odwołuję zajęcia w piątek 21 grudnia.

Małgorzata Dowlaszewicz


dr Barbara Kalla

Drodzy Studenci,

zapraszam do zapoznania się z informacją na temat rekrutacji na wyjazdy studyjne w ramach programu LLP Erasmus oraz ać na praktyki w ramach tego programu.

Barbara Kalla


Uniwersytet Wrocławski

Dziekanat (częściowo) nieczynny!

W związku z remontem pomieszczeń Dziekanatu Wydziału Filologicznego w dniach 20 - 28 XII 2012r. nie będą czynne pokoje obsługi dydaktycznej (pokoje 12 i 15).
Dyżur w sprawach bieżących (w ograniczonym zakresie) w pokoju 14 w godz. 10 - 14.

Dziekan Wydziału Filologicznego, dr hab. Marcin Cieński, prof. nadzw.UWr


dr Małgorzata Dowlaszewicz

Szanowni Państwo,

w bieżącym tygodniu konsultacje wtorkowe (18 grudnia) odbędą się wyjątkowo w godz. 10.00 do 11.15 w pokoju 312. Osoby z I roku grupy ABC, które chciałyby jeszcze napisać zaległy test mogą się także pojawić o godz. 13, wtedy jednak nie będę udzielała konsultacji, a wyłącznie umożliwię napisanie testu gramatycznego.

Małgorzata Dowlaszewicz


Szanowni Państwo,

W związku z poprawą testu (gr. I D) moje poniedziałkowe (17.12.2012) konsultacje rozpoczną się o 13:30 a skończą 15:00. Konsultacje w środę (19.12) i piątek (21.12) odwołuję. W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy (p.a.paluszek@gmail.com).

Przemek Paluszek


KNSN

Koło Naukowe SN zaprasza uczestników projektu tłumaczeniowego na spotkanie w najbliższą środę 19 grudnia, w godz. 17.30-19.30 w sali 3a.


BR

Ze względu na inne obowiązki służbowe na UWr odwołuję konsultacje 18.12.2012 (wtorek).

BR


Szanowni Państwo,

III Rzeczpospolita zafundowała mi przymusową wycieczkę do miejscowości "Zabrze". Wprawdzie byłem w Zabrzu tylko przejazdem, ale zdecydowanie wolałbym udać się tam w dogodniejszym terminie i w jakimś miłym towarzystwie... Ponieważ wycieczka jest, jak wspomniałem, przymusowa, sprawę należy załatwić w Urzędzie, a środkiem transportu jest PKP, mogę nie zdążyć dojechać na jutrzejsze konsultacje.

Jeśli w wiadomościach usłyszą Państwo o gigantycznych opóźnieniach pociągów ze Śląska, oznaczać to będzie szansę na to, że nie zdążę też dojechać na zajęcia, ale miejmy nadzieję, że tak się jednak nie stanie.

Ergo, moja obecność na konsultacjach - przyjmijmy wariant pesymistyczny - wątpliwa (proszę traktować konsultacje jako odwołane, jeśli ktoś by mnie pilnie potrzebował, niech pisze wiadomość elektroniczną), natomiast moja obecność na zajęciach - tu bądźmy optymistami – (prawie) pewna.

Z wyrazami szacunku,

Przemek Paluszek


Katarzyna Tryczyńska

Drodzy Studenci,
serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek na lodowisko przy ul. Spiskiej na inaugurację sezonu łyżwiarskiego.
Będzie to niepowtarzalną okazją, by w niderlandystycznym gronie stawiać pierwsze kroki lub odświeżyć swoje umiejętności w tej iście niderlandzkiej dyscyplinie.
Start godz. 20:30.
Mile widziany element garderoby nawiązujący kolorystyką lub w inny sposób do Holandii, Belgii, Antyli lub Surinamu.


Wie heeft op het Sinterklaasfeest zijn handschoenen (zie foto) laten liggen? Ze zijn blauw met grijs en liggen vanaf dinsdag op het secretariaat.


JAZ

Konsultacje wtorkowe (11.12) nie odbędą się. Zapraszam w środę.

J. Zieliński


Seminarium magisterskie II MA zostaje w najbliższym tygodniu przeniesione na środę 12 XII, godz. 16.35.
Wtorkowe konsultacje będą skrócone do godz. 13.

Bożena Czarnecka


KNSN

Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki pragnie serdecznie zaprosić wsystkich chętnych do zaangażowania się w jego działalność na pierwsze oficjalne spotkanie w środę (12.12) o godzinie 16:45 w sali 3b. W trakcie odbędą się wybory do zarządu koła, a także będziemy pracowali nad planem pracy na najbliższy rok.
Szczególnie mile widziane są nowe osoby ze swoimi pomysłami i wizjami na pracę koła. :)


KNSN

OKN oraz Koło Naukowe zapraszają na spotkanie z tłumaczem przysięgłym, panem mgr Rafałem Długoszem, które odbędzie się we wtorek (11.12) o godzinie 9:45 w OKN.


dr Agata Kowalska-Szubert

Z przyczyn kompletnie niezależnych od mojej woli odwołuję moje jutrzejsze konsultacje (7.12.2012). W razie potrzeby jestem do Państwa dyspozycji w przerwach między zajęciami.

Agata Szubert


Konwersacje z I-szym rokiem w dniu 7.12 z powodów osobistych zostają odwołane. Odwołuję także konsultacje w tym dniu.
Zajęcia zostaną odrobione po ustaleniu dogodnego terminu z grupą.

Jan Urbaniak


BR

Ze względu na inne obowiązki służbowe odwołuję konsultacje 6.12.2012 (czwartek). W sprawach pilnych: jestem w KFN do godz. 16.30 (zajęcia dydaktyczne, s. 402).

Zapraszam we wtorek od godz. 12.00

BR


dr Barbara Kalla

Uprzejmie zawiadamiam, że jak co roku, jest możliwość wyjazdu na stypendium w ramach programu CEEPUS w następnym roku akademickim.

Barbara Kalla


KNSN

Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki pragnie serdecznie wszystkich zaprosić na imprezę mikołajkową, która odbędzie się 05.12 (środa) o godzinie 17:45 w klubie Impressa (ul. Krupnicza 13, obok Narodowego Forum Muzyki). Świetna zabawa z mnóstwem mikołajkowych atrakcji i doborowym gronem – gwarantowana!
Zgodnie z tradycją, każdy jest proszony o przyniesienie małego prezentu o wartości 5-10 zł, gdyż jak wiadomo, za okazaną hojność mikołaj szczodrze wynagradza... :)


JAZ

Konsultacje we wtorek, 4.12. odbędą się zgodnie z planem.

Jerzy Zieliński


JAZ

Proszę, aby każd-y/a student(ka) sprawdził(a) na swoim profilu w usoswebie (link w menu strony KFN), czy do jego/jej nazwiska przypisane są właściwe przedmioty. Czy żadnych nie brakuje, czy jakieś nie są zbędne. Ewentualne nieścisłości proszę zgłaszać w Sekretariacie Katedry.

Jerzy Zieliński


LEES ONS!

Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w grudniu 2012.


Ik ben ziek :(

Z powodu choroby odwołuję zajęcia i konsultacje w bieżącym tygodniu od 3 do 7 grudnia włącznie. Rok IMGR proszę o kontakt mailowy w sprawie ustalenia szczegółów odrobienia przesuniętej prezentacji oraz egzaminu. Ustalenia z rokiem I zostaną podjęte w przyszłym tygodniu.

Małgorzata Dowlaszewicz


dr Małgorzata Dowlaszewicz

Szanowni Państwo, moje jutrzejsze (poniedziałkowe) zajęcia nie odbędą się. W sprawie pozostałych zajęć w tym tygodniu jutro pojawi się odnośny komunikat. 

Małgorzata Dowlaszewicz


Odwołuję moje konsultacje 4 i 5 XII. Zajęcia grup II i III BA odbędą się zgodnie z ustaleniami w teminie późniejszym.

Bożena Czarnecka


Katarzyna Tryczyńska

Uwaga studenci I i II roku studiów niestacjonarnych!
W związku z chorobą mgr K. Tryczyńskiej konsultacje w dniu jutrzejszym, tj. 03.grudnia, są odwołane. Natomiast zajęcia grup ID oraz IIC poprowadzi mgr P. Paluszek.

Ze względu na powyższą zmianę konsultacje mgr. P. Paluszka odbędą się w poniedziałek w godz. 14:00-15:00, a w środę zostają odwołane.

Katarzyna Tryczyńska
Wachten op Sinterklaas...
 

dr Barbara Kalla

Z powodu wyjazdu służbowego odwołuję moje konsultacje w dn. 27 listopada.

Barbara Kalla


dr Barbara Kalla

Drodzy Studenci,

w dniu 13 listopada nie mam konsultacji, gdyż zgodnie z rozkładem bieżącego roku akademickiego to jest dzień z zajęciami i konsultacjami czwartkowymi.
Jeśli ktoś ma pilne pytanie w sprawie Erasmusa, to proszę udać się na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dn. 12 listopada na Wydziale Prawa (patrz komunikat poniżej).

Barbara Kalla


Erasmus

Spotkanie informacyjne dla studentów niderlandystyki w sprawie wyjazdów na studia i praktyki w ramach LLP Erasmus w roku akademickim 2013/2014.


Uniwersytet Wrocławski

Następujący studenci proszeni są o zgłoszenie się w Sekretariacie KFN:
Ewelina Durlak, Emilia Traczyk, Magdalena Kuśmierzak, Michał Gąska,
Paulina Feruś, Natalia Cichy, Krystyna Guzek, Igor Erdmański


LEES ONS!

Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w listopadzie 2012.


BR

Beste 3de jaars, Groep 1 aka de Bedriegersgroep (-;

Buiten het boekje van LES 5 is toch ook jullie huiswerk voor op maandag: een lijst van 10 vragen (op een blad papier ) aan een sportcelebrity voor een interview. Je moet natuurlijk ook uitvoerige antwoorden op je eigen vragen voorbereiden! Dan hebben jullie op maandag weer een kans om een goed cijfer te krijgen.
Succes ermee!
groet,

BR


Platon

UWAGA studenci I roku!

Wtorkowe zajęcia z filozofii będą się zaczynać punktualnie o godz. 15.00, a nie jak do tej pory o 15.15.

Maciej Manikowski


dr Iwona Guść

Głosujemy na naszą absolwentkę, dr Iwonę Guść, w wyborach Polaka Roku (tzw. nagroda publiczności)!!!

Glosowac mozna online:
http://www.polonus.nl/pl/stemmen-2012.html

1. nalezy wybrac (zaznaczyc koleczko "o" ) przy kandydacie 2. wpisac na dole strony adres mailowy 3. nacisnac "oddaj głos"
4. wejsc na swoja skrzynke mailowa, po otrzymaniu potwierdzania o oddaniu glosu, potwierdzic klikajac na link w mailu od Polonusa.

Głosować można do 11 listopada!


LEES ONS!

Godziny dostępności dla Czytelników Biblioteki Niderlandystycznej od 5 listopada do 10 listopada :

PONIEDZIAŁEK 07.30- 14.00
WTOREK 07.30- 11.30 ; 13.00-14.00
ŚRODA 07.30- 11.30
CZWARTEK 07.30- 9.45
PIĄTEK 13.00-14.00
SOBOTA 7.30-13.00


Począwszy od 5 listopada 2012 moje konsultacje będą odbywać się w następujących terminach:
- w poniedziałki w godz. 14:30 - 15:30
- w środy i w piątki w godz. 14:00 - 14:45
- na afspraak (e-mail)
P.T. Słuchaczy II roku studiów niestacjonarnych proszę o wykorzystywanie tych terminów na indywidualne konsultowanie prac pisemnych.
Przy okazji informuję P.T. Uczestników środowych ćwiczeń audiowizualnych, o tym że wspomniane zajęcia rozpoczną się w najbliższą środę (7 listopada) o godz 18:25, by mogły się nieco szybciej (ok. 19:30) skończyć. Pozostające pół godziny odrobimy na zajęciach, na których będą Państwo pisali test.

P. Paluszek


dr Małgorzata Dowlaszewicz

We wtorek 6 listopada moje konsultacje odbędą się wyjątkowo w godz. 14:15-15:15.

Małgorzata Dowlaszewicz
Weer aan de slag :)
 

Wszystko o asystenturze COMENIUSA.


Erasmus

Spotkanie informacyjne dla studentów niderlandystyki w sprawie wyjazdów na studia i praktyki w ramach LLP Erasmus w roku akademickim 2013/2014.


Z przyczyn zdrowotnych odwołuję dzisiejsze (29.10.2012) konsultacje. W bardzo ważnych sprawach proszę o kontakt mailowy, w celu unówienia się na jutro lub na rektorską środę.

P. Paluszek


KNSN

Uniwersytet Wrocławski

Szanowni Państwo,

Ponieważ część studentów w dalszym ciągu nie złożyła oświadczeń o studiach bezpłatnych, proszę Administratorów USOSWebów o uruchomienie kolejnej tury (najlepiej jeszcze dzisiaj), mam nadzieję że ostatniej, w której studenci będą mieli możliwość złożenia oświadczenia z terminem zamknięcia tury na dzień 04.11.2012 r. (termin uzgodniony z Kierownikiem Działu Nauczania). Kierowników Dziekanatów proszę o poinformowanie studentów o możliwości składania ww. oświadczeń.

dziękuję i pozdrawiam
Monika Zielonka
[jak złożyć oświadczenie, patrz niżej]


Uniwersytet Wrocławski

Oświadczenie o spełnieniu warunków do podjęcia i kontynuowania studiów bez wnoszenia opłat.

Uprzejmie informujemy, że studenci I i II roku studiów stacjonarnych, zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 18.03.2011 roku regulującą zasady podejmowania i kontynuowania studiów stacjonarnych w uczelni publicznej bez wnoszenia opłat, są zobowiązani do złożenia oświadczenia dla każdego realizowanego kierunku studiów stacjonarnych w uczelni, w której studiują.

Oświadczenie należy wypełnić w USOSweb (www.usosweb.uni.wroc.pl -> Dla studentów -> Moje studia -> Wnioski) do dnia 10 października 2012 roku. Należy wypełnić formularz dotyczący etapu studiów w semestrze zimowym roku akad. 2012/2013. Wypełnione, wydrukowane i podpisane oświadczenie należy złożyć w Dziekanacie Wydziału.

Instrukcja wypełniania wniosków znajduje się na stronie https://usosweb.uni.wroc.pl/userfiles/instrukcja_wnioski.pdf

Informacje dotyczące logowania się w systemie USOS:

login - numer indeksu
hasło - 5 ostatnich cyfr peselu
Przy pierwszym logowaniu prosimy o zmianę hasła na trudne do odgadnięcia przez obce osoby.


wintertijd

Od niedzieli 28.10.2012 studiujemy według czasu zimowego :) Schone slaapsters kunnen langer slapen.

"Wintertijd", a co to takiego?


LEES ONS!

Bilioteka Niderlandystyczna w przyszłym tygodniu:

31 pażdziernika, środa : 13.00-18.00
1 listopada, czwartek : NIECZYNNE
2 listopada, piątek : NIECZYNNE
3 listopada, sobota: NIECZYNNE


LEES ONS!

Książki włączone do księgozbioru w sierpniu i wrześniu 2012 :)


dr Barbara Kalla

Drodzy Studenci,

można powoli mysleć o wyjeździe na letnie kursy językowe organizowane przez NTU. Zapraszamy do zapoznania się z informacją nt. kursów.

Barbara Kalla


dr Małgorzata Dowlaszewicz

We wtorek 30 października moje konsultacje odbędą się wyjątkowo w godz. 10:30-11.30. Zajęcia Land & Volk dla 1MA nie odbędą się i zostaną odrobione zgodnie z ustaleniami dnia 6 listopada.

Małgorzata Dowlaszewicz


Odwołuję we wtorek 23 X moje konsultacje. Seminarium magisterskie IIMA jest przeniesione na środę 24 X, godz. 16.40.

Bożena Czarnecka


dr Barbara Kalla

Drodzy Studenci,

zostały miejsca na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus z ubiegłego roku.
W skali uczelni jest to ok. 150 miejsc. Można wyjechać w semestrze letnim bieżącego roku akademickiego.
Na stronie BWM UWr. jest wykaz umów, które niderlandystyka zawarła w ramach
tego programu: http://international.uni.wroc.pl/pl/umowy-bilateralne/umowy-bilateralne-llp-erasmus
Trzeba włączyć filtr 'niderlandystyka'.
Z tych miejsc zajęte są następujące destynacje: Amsterdam (obie uczelnie), Utrecht, Gandawa i Lejda.
Wszędzie indziej można jeszcze wyjechać.
Decyzja powinna być szybka, termin upływa 15 listopada.
Chętni na wyjazd proszeni są o zgłoszenie się najpierw do mnie, najlepiej na konsultacje.

Barbara Kalla


JAZ

UWAGA STUDENCI STACJONARNI (nie dotyczy I roku)!

Listy przedmiotów opcyjnych podpisane przeze mnie proszę składać w naszym Sekretariacie, nie w Dziekanacie.
Przy imieniu i nazwisku należy wpisać swój numer indeksu (albumu).

Jerzy Zieliński


Drodzy Studenci!

Zapraszamy na wykłady prof. Ludo Beheydta.

prof. dr hab. Stefan Kiedroń


BR

Odwołuję moje konsultacje w najbliższy wtorek (16.10), zapraszam w czwartek. W pilnych sprawach jestem dostępny w poniedziałek w przerwach między zajęciami.

BR


Uniwersytet Wrocławski

UWAGA studenci I roku studiów niestacjonarnych!

Po podpisaniu umowy i dokonaniu opłaty za studia na nr konta wskazany na umowie, z dowodem wpłaty należy w dziekanacie (pokój 15) odebrać legitymację i dokonać opłaty 21 zł (gotówką) za indeks (4 złote) i legitymację (17 zł).


JAZ

Odwołane wcześniej moje konsultacje w najbliższy wtorek (16.10) jednak odbędą się, wypadną natomiast konsultacje we wtorek, 23.10.

Jerzy Zieliński


BR

Odwołuję moje konsultacje w najbliższy wtorek (16.10), zapraszam w czwartek. W pilnych sprawach jestem dostępny w poniedziałek w przerwach między zajęciami.

BR


LEES ONS!

Obowiązkowe szkolenie biblioteczne dla studentów pierwszego roku odbędzie się w następujących terminach:
Studenci niestacjonarni: 15.10, poniedziałek, 14.45.
Studenci stacjonarni: 23.10, wtorek, 14.30.

Miejsce szkolenia: Biblioteka Niderlandystyczna, ul. Uniwersytecka 28a.


BR

UWAGA studenci wszystkich lat!

Zbliżają się wybory do organów regulaminowych samorządu studentów (Parlament Studentów, Wydziałowa Rada Samorządu Studentów, Starosta Wydziału) 2012.

Więcej informacji na stronie http://www.uni.wroc.pl/og%C5%82oszenia/dla-student%C3%B3w/wybory-do-organ%C3%B3w-regulaminowych-samorz%C4%85du-student%C3%B3w-2012

Kilka lat temu niderlandyści mieli Senatora, Starostkę Wydziałową i po kilku przedstawicieli w Wydziałowej Radzie Samorządu Studentów i Parlamencie Studentów! Wystarczy wystawić kandydatów i na nich głosować! WARTO!


JAZ

Odwołuję moje konsultacje w wtorek (16.10), zapraszam w środę. We wtorek jestem oczywiście dostępny w przerwach między zajęciami.

J. Zieliński


BR

UWAGA II rok studiów niestacjonarnych - wieczorowych (oraz wszyscy zainteresowani studenci z innych lat studiów).

Informacja dot. lektoratu języka rosyjskiego.

BR


Jacek Karpiński

Oświadczenie studenta - studia stacjonarne

Ponieważ część studentów nie złożyła jeszcze oświadczeń o studiach bezpłatnych z różnych przyczyn, uruchomiona zostanie druga tura, w której studenci będą mieli możliwość złożenia oświadczenia do 19.10.2012.

Jacek Karpiński


Jacek Karpiński

Zapraszamy do zapoznania się z poprawionym planem zajęć w semestrze zimowym 2012/2013.

Jacek Karpiński


Uwaga Rok I st. dzienne gr. A zmiana w planie!

W związku ze zmianą dostępności sal zajęcia PZJN ćw. w pisaniu dla grupy A będą odbywały się w piątki w godz. 13.15-14.45, w sali 3b. Plan dla grupy B i C pozostaje bez zmian.

Joanna Skubisz


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej we październiku 2012.

BR

Zapraszamy na krótkie spotkanie z panem Koenem Haverbeke, Przedstawicielem Rządu Flandrii w Polsce. Tematem spotkania będą możliwości odbycia stażu w Przedstawicielstwie Flandrii.

Spotkanie odbędzie się dnia 10.10.2012 o godz. 11.00-11.30 w sali 308.

Prosimy Koleżanki i Kolegów, którzy w tym czasie mają zajęcia o przyjście w tym czasie ze studentami do sali 308.


Uniwersytet Wrocławski

Oświadczenie o spełnieniu warunków do podjęcia i kontynuowania studiów bez wnoszenia opłat.

Uprzejmie informujemy, że studenci I i II roku studiów stacjonarnych, zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 18.03.2011 roku regulującą zasady podejmowania i kontynuowania studiów stacjonarnych w uczelni publicznej bez wnoszenia opłat, są zobowiązani do złożenia oświadczenia dla każdego realizowanego kierunku studiów stacjonarnych w uczelni, w której studiują.

Oświadczenie należy wypełnić w USOSweb (www.usosweb.uni.wroc.pl -> Dla studentów -> Moje studia -> Wnioski) do dnia 10 października 2012 roku. Należy wypełnić formularz dotyczący etapu studiów w semestrze zimowym roku akad. 2012/2013. Wypełnione, wydrukowane i podpisane oświadczenie należy złożyć w Dziekanacie Wydziału.

Instrukcja wypełniania wniosków znajduje się na stronie https://usosweb.uni.wroc.pl/userfiles/instrukcja_wnioski.pdf

Informacje dotyczące logowania się w systemie USOS:

login - numer indeksu
hasło - 5 ostatnich cyfr peselu
Przy pierwszym logowaniu prosimy o zmianę hasła na trudne do odgadnięcia przez obce osoby.


LEES ONS!

Obowiązkowe szkolenie biblioteczne dla studentów pierwszego roku odbędzie się w następujących terminach:
Studenci niestacjonarni : 15.10, poniedziałek, 14.45
Studenci stacjonarni: 23.10, wtorek, 14.30


Uniwersytet Wrocławski

Termin obowiązkowego szkolenia BHP dla studentów I roku studiów stacjonarnych (dziennych) i niestacjonarnych (wieczorowych):
20.10.2012 r., godz. 10.00 - 13.00, sala 308, ul. Kuźnicza 22.

Proszę zabrać ze sobą indeksy!
Vakantie is voorbij :(
 

JAZ

Przypominam Studentom studiów stacjonarnych o złożeniu do końca października w Dziekanacie list przedmiotów opcyjnych wybranych w semestrze zimowym.
Formularz do pobrania na stronie KFN w DOKUMENTACH.
Powyższe nie dotyczy studentów I roku.

J. Zieliński


Jacek Karpiński

Pojawila sie zmiana w planie I roku (ćw. w pisaniu gr. A z piątku na środę).

UWAGA: zmiana w planie obowiazuje od przyszlego tygodnia, tj. od 08.10.

Jacek Karpiński


Dotyczy P.T. Studentów I roku, grupa D (studia niestacjonarne)

W związku z nieobecnością mgr Zuzanny Czerwonki:
Ćwiczenia fonrtyczno-ortograficzne w środy 3, 24 i 31 października NIE ODBĘDĄ SIĘ.
W środy 10 i 17 pażdziernika zajęcia od 18:30 do 20 poprowadzi mgr Katarzyna Tryczyńska, od której otrzymają Państwo warunki zaliczenia ćwiczeń fonetyczno-ortograficznych.
Ponadto, w piątki 12 i 19 października, o godzinie 18:30 odbędą się zajęcia z mgr. Przemysławem Paluszkiem. Numer sali zostanie podany na środowych ćwiczeniach leksykalnych.
Zajęcia z 31 października zostaną odrobione w innym terminie.
Obecność obowiązkowa. Do zobaczenia!
Pytania dotyczące ćwiczeń fonetyczno-ortograficznych należy kierować do mgr. Zuzanny Czerwonki, używając w tym celu poczty elektronicznej (adres na stronie KFN, w zakładce "Konsultacje")

P. Paluszek


P.T. Studentów trzeciego roku obu trybów proszę o przyjście w piątek, 5 października (wyjątkowo) do BIBLIOTEKI NIDERLANDYSTYCZNEJ. Godziny ćwiczeń tłumaczeniowych pozostają bez zmian.

P. Paluszek


P.T. Studentów drugiego roku studiów niestacjonarnych proszę o przynoszenie na ćwiczenia audiowizualne podręczników Help! 2 począwszy od środy 3 października.

P. Paluszek


Na seminarium magisterskie zapraszam w tym tygodniu w środę 3 X, o godz. 16.35.

Bożena Czarnecka


JAZ

Z powodu posiedzenia Rady Katedry jutrzejsze (2.10) konsultacje przesuwam na godz. 15.00.

J. Zieliński


Zuza

Dla II roku mgr - ćwiczenia leksykalne:
Szanowni Państwo!
Zajęcia z bloku praktycznego pt. Ćwiczenia leksykalne rozpoczną się od 7.11.2012.
W dniach 17 i 24 października 2012 w miejsce tych zajęć będą odbywały się ćwiczenia tłumaczeniowe z Panią dr Barbarą Kallą, która przekaże Państwu warunki zaliczenia zajęć oraz plan odrabiania zajęć.
W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji droga mailową. Adres e-mail znajdą Państwo zakładce "Konsultacje".

mgr Zuzanna Czerwonka


Zuza

Dla uczestników zajęć opcyjnych "Fonetyka praktyczna":
Szanowni Państwo!
Zajęcia z fonetyki praktycznej rozpoczną się 3 października 2012 zajęciami organizacyjnymi. Bardzo proszę, aby pojawili się Państwo na nich w komplecie, ponieważ musimy ostatecznie ustalić, jak liczne są grupy zajęciowe.
Po 3 października nastąpi MIESIĘCZNA przerwa w zajęciach, spowodowana moim wyjazdem na stypendium. Na zajęciach spotkamy się ponownie w listopadzie 2012, wg następującego schematu:
5.11.2012 - od godz. 16.45 (lub 18.30) - pierwsze odrabianie zajęć - dotyczy OBYDWU grup (proszę o jak najliczniejsze przybycie!) od 7.11.2012 - zajęcia z podziałem na grupy zgodnie z planem.
Jednocześnie przypominam, że zajęcia mają charakter praktyczny, co utrudnia ich zaliczanie w trybie IOS. Dopuszczam migracje między grupami, ale podstawowym warunkiem zaliczenia jest regularna obecność na zajęciach i regularne ćwiczenie wymowy.
W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji droga mailową. Adres e-mail znajdą Państwo zakładce "Konsultacje".

mgr Zuzanna Czerwonka


Jacek Karpiński

Uwaga studenci I roku!

Studenci I roku (st. stacjonarne) zobowiązani są wybrać zajęcia z języka angielskiego bądź z języka niemieckiego.
Zajęcia z języka niemieckiego odbywają się na poziomie średnio zaawansowanym, natomiast zajęcia z języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym (FCE) oraz zaawansowanym (CAE).
Studenci wybierający zajęcia z języka angielskiego mają obowiązek napisać Placement test, który odbędzie się w poniedziałek 08.10.2012. o godz. 8.00 w sali 308. Obecność na teście jest obowiązkowa.
Studenci I roku, specjalizacja DCC, realizują obowiązkowy lektorat języka niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym. Istnieje także możliwość realizacji lektoratu języka czeskiego w Instytucie Filologii Słowiańskiej (zgodę musi wyrazić osoba prowadząca zajęcia, zainteresowani studenci DCC powinni załatwić to we własnym zakresie przed pierwszymi zajęciami).

Jacek Karpiński


Jacek Karpiński

Zapraszamy do zapoznania się z ostatecznym planem zajęć w semestrze zimowym 2012/2013 (uzupełniony i poprawiony).

Jacek Karpiński


Jacek Karpiński

W dniu 01.10.2012 w Dziekanacie Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, pl. Nankiera 15, w godz. od 9.00 – 14.00 należy dokonać wpisu na studia oraz zapłacić za odebrany indeks (4 zł), legitymację (17 zł).
Wpisy studentów filologii niderlandzkiej przyjmowane będą w pok. nr 12.

Dla chętnych istnieje możliwość ubezpieczenia się od następstw nieszczęśliwych wypadków, w trzech wariantach:
36 zł - na sumę ubezpieczenia 10.000 zł
54 zł - na sumę ubezpieczenia 15.000 zł
72 zł - na sumę ubezpieczenia 20.000 zł


BR

Przypominam (a studentów I roku informuję), że dzień 1 października 2012 jest dniem rektorskim, tzn. nie ma tego dnia zajęć dydaktycznych. Dotyczy to studiów niestacjonarnych i stacjonarnych.

BR


JAZ

Uwaga studenci II i III roku studiów niestacjonarnych!
Zajęcia z gramatyki opisowej dla II roku będą się odbywać co dwa tygodnie w czwartki w tygodniach parzystych, czyli pierwsze zajęcia dnia 4.10. br.
Zajęcia z gramatyki opisowej dla III roku będą się odbywać co dwa tygodnie w czwartki w tygodniach nieparzystych, czyli pierwsze zajęcia dnia 11.10. br.

J. Zieliński


Jacek Karpiński

Zapraszamy do zapoznania się z planem zajęć w semestrze zimowym 2012/2013.

Jacek Karpiński


BR

UROCZYSTA IMMATRYKULACJA Z WYKŁADEM INAUGURACYJNYM dla nowo przyjętych studentów I roku
studiów stacjonarnych I stopnia odbędzie się 28 września 2012 r. (piątek) o godz. 12.30 w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 1, gmach główny).

Immatrykulacja dla studentów studiów niestacjonarnych odbędzie się w terminie późniejszym ze względu na trwającą jeszcze rekrutację.


BR

EGZAMIN LICENCJACKI

Zapraszamy osoby, które wybrały drugi termin wrześniowy na egzamin licencjacki. Egzamin odbędzie się dnia 25 września w sali 3B. Rezerwujemy około 30 min na osobę. Początek egzaminu około godz. 13.00.

Do zobaczenia!


JAZ

W związku z innymi zajęciami służbowymi przesuwam termin ostatnich konsultacji wrześniowych z wtorku, 18.09. na środę, 19.09 o godz. 9.00.
Czas trwania: stosownie do potrzeb.

J. Zieliński


Jacek Karpiński

Podział na grupy I roku (studia stacjonarne I stopnia).

Podział na grupy II roku (studia stacjonarne I stopnia).

Jacek Karpiński


Jacek Karpiński

Informacja na temat nauki języków obcych dla studentów filologii niderlandzkiej.

Jacek Karpiński


Jacek Karpiński

Lista przyjętych na specjalizację DCC.

Jacek Karpiński


Osoby, które chcą zdawać egzamin poprawkowy z historii Niderlandów zapraszam w poniedziałek (10.09) do biblioteki o godz. 12. Drugi termin, w kolejnym tygodniu (17.09) w tym samym miejscu i czasie.
Przypominam wszystkim o obowiązku posiadania kart poprawkowych.

Do zobaczenia,
Jan Urbaniak


LEES ONS!

Książki włączone do księgozbioru w okresie od kwietnia do lipca 2012 :)


Zuza

W związku z nieobecnością w październiku (wyjazd na stypendium) proszę wszystkich studentów II roku studiów magisterskich uzupełniających, którzy zainteresowani są IOS z prowadzonych przeze mnie zajęć (ćwiczenia leksykalne) o kontakt mailowy przed 1. października.

mgr Zuzanna Czerwonka


BR

EGZAMIN LICENCJACKI

Zapraszamy osoby, które wybrały termin wrześniowy na egzamin licencjacki. Egzamin odbędzie się dnia 10 września w sali 3B. Rezerwujemy około 30 min na osobę. Początek egzaminu około godz. 9.00.

Do zobaczenia!


Het examen literatuurgeschiedenis BA II is op donderdag, 6 september om 9:30.

Siegfried Huigen


Egzamin poprawkowy z Praktycznej Znajomości Języka Niderlandzkiego dla pierwszego roku studiów niestacjonarnych (1D) odbędzie się we wtorek, 11 września, o godzinie 12:15 w sali 402.

P. Paluszek i K. Tryczyńska


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej we wrześniu 2012.Prettige vakantie :)
 

Osoby, które chcą zdawać egzamin poprawkowy z historii Niderlandów zapraszam w poniedziałek (10.09) do biblioteki o godz. 12. Drugi termin, w kolejnym tygodniu (17.09) w tym samym miejscu i czasie.
Przypominam wszystkim o obowiązku posiadania kart poprawkowych.

Do zobaczenia,
Jan Urbaniak


BR

Certyfikaty egzaminów CNaVT można odbierać w Sekretariacie KFN w godzinach 11.00 do 14.00, w dni robocze.
Kto chciałby, aby mu przesłać jego wynik pocztą, proszony jest o skontaktowanie się z sekretariatem KFN (w celu ustalenia rozmiarów koperty) i przesłanie na adres Katedry koperty ze swoim adresem i znaczkiem.

Lista wyników.


Geslaagd (of niet...)!


Jacek Karpiński

Egzamin poprawkowy z językoznawstwa ogólnego odbędzie się w środę, 12.09., o godz. 11.00 w s. 313.

Jacek Karpiński


lipiec 2012

Prettige vakantie :)
 

Jacek Karpiński

Wszystkich studentów przyjętych na I rok studiów stacjonarnych (licencjackich) zapraszamy do realizacji specjalizacji Język, Literatura i Kultura Niderlandzka w Kontekście Środkowoeuropejskim (DCC). Zgłoszenia należy przesłać drogą mailową do dra Jacka Karpińskiego (jacek.karpinski@uni.wroc.pl) oraz/lub do mgr Katarzyny Tryczyńskiej (ka_tryczynska@yahoo.co.uk) do dnia 02.09.2012.
Lista osób przyjętych na specjalizację DCC zostanie ogłoszona do dnia 16.09.2012.

Jacek Karpiński


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w lipcu i sierpniu 2012.

BR

Egzamin licencjacki termin lipcowy.

Egzamin rozpoczyna się w piątek 6.06.2012 o godz. 9.00 w sali 3B. Rezerwujemy około 30 min na osobę.

Kolejna sesja egzaminacyjna we wrześniu.

Do zobaczenia wkrótce :)
Nog een paar weken en we gaan met vakantie!
 

MD

Dodatkowy termin konsultacji - czwartek 21.06, godz. 16.00.

Małgorzata Drwal


W dwóch ostatnich tygodniach sesji zapraszam na konsultacje we wtorki (19, 26 czerwca 2012) w godzinach 10:15 - 11:15 (+/- 10 minut), oraz w innych, uzgodnionych mailowo terminach.
Wszystkim tym, którzy nie muszą już się do mnie zgłaszać, serdecznie za to dziękuję.

P. Paluszek


Uniwersytet Wrocławski

UWAGA STUDENCI KOŃCZĄCY STUDIA!

Każdy student jest zobowiązany przed przystąpieniem do egzaminu dyplomowego (egzamin licencjacki, obrona pracy magisterskie) wypełnić on line ankietę dla kończących studia na Uniwersytecie Wrocławskim nr K 001. Ankieta jest udostępniona na stronie www.uni.wroc.pl w zakładce "STUDIA I STUDENCI".
Wypełnienie ww. ankiety jest wymogiem dopuszczenia do egzaminu dyplomowego.


LEES ONS!
Biblioteka Niderlandystyczna jutro będzie czynna w godz. 13.00-18.00.

II termin egzaminu z historii Niderlandów, jak wcześniej zapowiadałem, będzie miał miejsce 13 czerwca o godz. 16:00 w sali 3A. Zapraszam.

Jan Urbaniak


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w czerwcu 2012.

MD

Odwołuję swoje konsultacje dn. 6.06 (środa). Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy.

Małgorzata Drwal


Moje dodatkowe konsultacje, (nie tylko) dla tych, którzy szybko chcieliby mieć wszystko za sobą, ale różnie im to wychodzi, odbędą się we wtorek, piątego dnia czerwca Anno Domini 2012 (05.06.2012) między godziną 10:15 a 11:15 w sali 312.
O chęci przybycia na kolejne konsultacje (środy: 13, 20 i 27 czerwca, między godziną 17 a 18, s. 312) proszę informować poprzez przesłanie zawierającej stosowną treść wiadomości elektronicznej na adres p.a.paluszek@gmail.com. W razie braku zgłoszeń zastrzegam sobie prawo do niestawienia się na konsultacjach.
Tym, z którymi jeszcze muszę się spotkać - do zobaczenia,
Pozostałym - miłych wakacji,

P. Paluszek


mgr Małgorzata Szczypińska

Konsultacje we wtorek 5 czerwca od 12.00 do 13.00.

Małgorzata Szczypińska


BR

Uwaga IId!

Egzamin z PZJN we wtorek (5.06.2012) od godz. 13.00.

Tot ziens :)

BR


Drodzy Studenci z grupy ogólnowydziałowej 'Złoty Wiek Niderlandów'

Egzamin konczący nasze zajęcia odbędzie się we wtorek 5 czerwca 2012 r.
od godz. 14.00 w s. 312 (ul. Kuźnicza 22)

prof. dr hab. Stefan Kiedroń


maj 2012

Blokken, jongens, blokken!
 

BR

Studentom II abc gratuluję pomyślnie zdanego egzaminu ("Ostańcom" też się uda!).
Szczegółowe wyniki na stronie II roku (zakładka EXAMEN).

Z życzeniami udanej sesji,

BR


BR

Dziękuję wszystkim Studentom Niderlandystyki, którzy przekazali wypełnione ankiety semestralne, szczególnie I MA za cenne uwagi w części opisowej, z których zostaną wyciągnięte wnioski.

Przypominam, że w dalszym ciągu istnieje możliwość oddawania (i pobierania) ankiet - p. tablica ogłoszeń między 312 i 313.

Z życzeniami pomyślnej sesji,

BR


Katarzyna Tryczyńska

W najbliższy piątek (25.05.) wykład prof. S. Huigena dla grup 2ABC odbędzie się wyjątkowo w bibliotece, natomiast grupa 1D podejdzie do cz. pisemnej egzaminu PZJN w sali 308. Egzamin rozpocznie się o godz. 15:00.

Katarzyna Tryczyńska


Jacek Karpiński

EGZAMIN Z JĘZYKOZNAWSTWA OGÓLNEGO - egzamin ustny -

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zaliczenie ćwiczeń z językoznawstwa!

Termin egzaminu - środa, 30.05., godz. 9.30

Czerwcowy termin egzaminu dla osób, które nie zaliczyły w maju ostatniego kolokwium (toets 3) - wtorek 05.06. godz. 11.30

Konsultacje w sesji egzaminacyjnej
- czwartek 31.05., godz. 13.30 – 14.30
- wtorek 05.06., godz. 10.30 – 11.30

Egzamin poprawkowy odbędzie się w drugiej połowie września. Dokładny termin zostanie podany pod koniec sierpnia.

Jacek Karpiński


Donderdag a.s. (morgen) zal het spreekuur vervallen.
Vrijdag 25 mei vervalt het college Grammatica BA2.

Met groeten van Sebastiaan


BR

Zapraszam Starostki i Starostów wszystkich lat do pobrania semestralnych ankiet w Sekretariacie KFN.

Wypełnione ankiety proszę przekazać do Sekretariatu (jeśli to możliwe, to do piątku 25 maja).

Bij voorbaat bedankt,

BR


Zajęcia z hist.lit. dla I MA odbędą się w tym tygodniu także w czwartek 24 V. Zapraszam o godz. 11.30 do biblioteki niderlandystycznej.

Bożena Czarnecka


Vanaf volgende week zullen er zowel op woensdag, donderdag en vrijdag van 11.00 tot 13.00 spreekuren zijn.

Voor aanstaande vrijdag (25 mei) moet ik echter afzeggen.

Met groeten van Sebastiaan


dr Agata Kowalska-Szubert

Wszystkich dzielnych uczestników naszego Dyktanda i uczestników w planowanych na przyszłe lata edycji zachęcam do wysłuchania jutrzejszej audycji "Słowoteka" w Programie Pierwszym Polskiego Radia. 20 maja o 20.05 redaktor Agnieszka Kunikowska będzie zmagać się z tematem ortografii. Jest duża szansa, że będzie mowa i o nas!
Zapraszam,
Agata Szubert


RPW

W piątek (18.05.) moje konsultacje odbędą się w godzinach 10.45 -11-45.

Radosław Potocki-Waksmund


KNSN
KNSN zaprasza na kolejny FILMAVOND! Jak zawsze w piątek o 18.00 w OKN!

Jacek Karpiński

Drodzy studenci,

pod koniec maja dziennikarze VRT będą realizować w Warszawie i we Wrocławiu program m.in. o przygotowaniach Polski do Euro. Na tym tle chcieliby pokazać kilka "ludzkich historii". W związku z tym szukamy osób, które są "teruggekeerde arbeidsmigranten (misschien uit België); ze bouwden met gespaarde geld succesvol nieuw leven op in Polen". Gdyby ktoś z Was był zainteresowany wzięciem udziału w programie lub znał osoby, które wpisują się w ten profil, prosimy o kontakt:
jacek.karpinski@uni.wroc.pl i/lub pwpandora@yahoo.de. Z góry dziękujemy za Waszą pomoc.

Paula Waluk & Jacek Karpiński


W najbliższy czwartek (17.05) moje konsultacje odbędą się w godzinach 13.45 - 14.45, w pokoju 312.

Joanna Kozikowska


RPW

Uwaga! 16 maja w środę w g. 17.00-18.00 (pokój 312) odbędą dodatkowe konsultacje mgr Radosława Potockiego-Waksmunda. Szczególnie mile widziani będą studenci pierwszego roku, którzy pragną poprawić/napisać wcześniejsze testy.

Radosław Potocki-Waksmund


mgr Małgorzata Szczypińska

Odwołuję konsultacje w najbliższy czwartek tj. 17 maja.
Studentów, którzy mają potrzebę (lub konieczność :)) spotkania się ze mną proszę o kontakt mailowy lub zapraszam we wtorek w przerwach między zajęciami.

Małgorzata Szczypińska


Informuję, że z powodu dużej liczby P.T. Studentów, którzy niedostatecznie dobrze napisali ostatni test i jego poprawę, przenoszę najbiższe konsultacje ze środy (16 maja) na czwartek (17 maja).
Konsultacje odbędą się o godzinie 18:30 w sali 402.

Przemek Paluszek


BR

W poniedziałek 14.05. sekretariat będzie nieczynny.

BR


Jacek Karpiński

W środę, 16.05., konsultacje dr. Jacka Karpińskiego są odwołane. Dodatkowy termin: wtorek 15.05. po spotkaniu na temat zajęć fakultatywnych (ok. 10.30). Czas trwania konsultacji stosownie do potrzeb.


BR

Uwaga Studenci!

We wtorek, 15 maja o godz. 9.45 w sali 308 odbędzie się spotkanie informacyjne z udziałem wykładowców, którzy oferują zajęcia do wyboru na przyszły rok akademicki.
Podczas spotkania wyjaśnimy wszystkie wątpliwości związane z tymi wyborami i odpowiemy na Państwa pytania dotyczące spraw formalnych (co, z czym, ile można/trzeba wybierać) i merytorycznych (treść i forma zajęć).
Zapraszamy!

BR


BR

Piątek to czwartek, więc konsultacje czwartkowe również w piątek (10.30-11.30).
Zapraszam!

BR


BR

UWAGA wszystkie lata niderlandystyki!

Dr J. Zieliński przygotował informację dot. zapisów na przedmioty opcyjne, fakultatywne, proseminaria i seminaria magisterskie. Zakładka PLAN ZAJĘĆ, na dole strony. Do informacji dołączone są opisy większości proponowanych zajęć.

B. Rajman


LEES ONS!
UWAGA!

10 maja (czwartek) Biblioteka będzie czynna w godz. 13.00- 18.00.

W związku z dniem rektorskim 10 maja moje konsultacje odbędą się w tym tygodniu wyjątkowo w piątek (11.05) od 15.30 do 16.30.

Joanna Kozikowska


JAZ

Z powodu egzaminów Certificaat Nederlands i innych obowiązków służbowych moje konsultacje we wtorek (8.05) nie odbędą się.
Natomiast w środę (09.05) odbędą się w godz. 9.30-10.15.

J. Zieliński


Nogmaals mijn schema:

morgen (dinsdag) 13.15 MA1 spreken gaat door.
woensdag 11.30 BA3 spreken gaat door.
13.15 MA2 schrijven gaat door in afgeslankte vorm.
donderdag spreekuur verhuist naar vrijdag.

Hopelijk is het nu duidelijker.

Met groeten van Sebastiaan


BR

UWAGA wszystkie lata niderlandystyki!

Dr J. Zieliński przygotował informację dot. zapisów na przedmioty opcyjne, fakultatywne, proseminaria i seminaria magisterskie. Zakładka PLAN ZAJĘĆ, na dole strony.

B. Rajman


Spreekuur op vrijdag om 11.30 - 12.30.

Ik wens iedereen veel succes met het CNaVT!

Datum inhaalcolleges Spreken BA3 worden z.s.m. bekend gemaakt via de mail.

Met groeten van Sebastiaan


College spreken BA3 dinsdag 8 mei 11.30 gaat gewoon door. We moeten wel nog een andere locatie zoeken.

College Schrijven/herschrijven dinsdag 8 mei 13.15 gaat door. Tweede uur vervalt.
College Audiovisueel dinsdag 8 mei 18.30 gaat door.

College Spreken MA1 op woensdag 9 mei 13.15 gaat door. College lexicaal vervalt.

Colleges grammatica BA2 op vrijdag zullen doorgaan, maar deelname is niet verplicht.
Aanwezigheid is wel gewenst i.v.m. voorbereiding afsluitende toets.

Met groeten van Sebastiaan


dr Małgorzata Dowlaszewicz
Przypominam wszystkim, że w tygodniu od 7 do 11 maja jestem nieobecna, a zajęcia i konsultacje nie odbędą się.

Małgorzata Dowlaszewicz


Zuza

W przyszłym tygodniu moje konsultacje odbędą się we wtorek - 8 maja - w godzinach 9.00-10.00. Bardzo proszę o zgłaszanie drogą e-mailową, kto będzie zaliczał/poprawiał którą kartkówkę.
W dniu 14 maja konsultacje są odwołane. W dniu 21 maja (poniedziałek) kosultację odbędą się zgodnie z planem, tj. 8.45-9.45.

mgr Zuzanna Czerwonka


Uniwersytet Wrocławski

Na wniosek Zarzadu Uczelnianego Samorzadu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, wprowadzam zmiane terminu Dnia Rektorskiego (Juwenalia), ustalonego w komunikacie Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 8 marca 2011 r. w sprawie organizacji roku akademickiego 2011/2012 w Uniwersytecie Wrocławskim, z dnia 11 maja 2012 r. na dzien 10 maja 2012 r.

Dnia 11 maja 2012 r. (piatek) przeprowadzone zostaną zajęcia czwartkowe.

prof. dr hab. Marek Bojarski
REKTOR


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w maju 2012.De lente is gekomen :)
 

Een bericht van Gwenny Somberg:
Maandag 30 april is het Koninginnedag en de Nederlanders en Nederland-liefhebbers in Wrocław kunnen dat natuurlijk niet overslaan. Daarom nodig ik iedereen uit om langs te komen in Kalambur vanaf 19:30.
Ik weet dat het vrije dagen zijn in Polen en dat veel studenten op vakantie gaan of hun ouders gaan bezoeken, maar voor de achterblijvers in Wrocław: jullie zijn welkom!
http://tiny.cc/5vwddw

LEES ONS!
Książki włączone do księgozbioru BN w marcu 2012 :)

mgr Małgorzata Dowlaszewicz

Uwaga, przypominam, że w najbliższy czwartek 26 kwietnia wszystkie moje zajęcia są odwołane.

Małgorzata Dowlaszewicz


BR

UWAGA wszystkie lata niderlandystyki!

Jutro (środa 25 kwietnia) zapraszam wszystkich na Dzień Królowej w KFN. Zajęcia w godz. 11.30-13.00 dla wszystkich studentów odbędą się w sali 308.

B. Rajman


Odwołuję konsultacje w dniu 24.04. W tym tygodniu konsultacje odbędą się wyjątkowo w środę 25.04. w godz. 13.15-14.15, w sali 312.

Joanna Skubisz


KNSN

Najbliższa środa to nie tylko Dyktando, ale również obchody Dnia Królowej (m.in. konkurs na najbardziej pomarańczową osobę)!

Zapraszamy wszystkich do udziału!!!


dr Agata Kowalska-Szubert

W najbliższą środę, 25 kwietnia, o godzinie 11.30 odbędzie się Wielki Dwumecz Ortograficzny. W Poznaniu i u nas o tej samej porze startuje dyktando. Ten sam tekst, takie same kryteria oceny, i jeden zwycięzca na Polskę, który oprócz cennej nagrody (szczegóły wkrótce!) otrzyma wielce zaszczytny tytuł Polskiego Mistrza Ortografii Niderlandzkiej 2012.
Wielki Mistrz KFN-u obiecał na czas dyktanda (i sprawdzania!) godziny dyrektorskie. Dr Urbaniak obiecał, że przełoży kolokwium. Drs Engel obiecał, że przeczyta Państwu ten tekst najpiękniej, jak umie.
Reszta zależy od Państwa!
Zapraszam w najbliższą środę o godzinie 11.30 do sali 308 (kto ma wpływ na Panów od remontu ulicy, niech na nich wpłynie) na spotkanie między innymi z krasnoludkami, Agata Szubert


KNSN
KNSN zaprasza na WYCIECZKĘ ROWEROWĄ!

dr Barbara Kalla

W dniach 26-27 kwietnia będziemy gościć w Katedrze profesora Jana Van Coillie (HUB Brussel), który przeprowadzi zajęcia z historii literatury niderlandzkiej.

Zapraszamy!

Barbara Kalla


'Egzamin zerowy' z historii Niderlandów dla I roku ABC i D.

Jan Urbaniak

Komunikat dla II roku - ćwiczenia audiowizualne.

Jan Urbaniak

Drs. Pedro Snoeijer (Goerlitz, vh. Wrocław) zal op maandag 23 april 2012 om 11.30 in zaal 308 in het kader van de collegereeks 'Schilders en Dichters van de Gouden Eeuw' een gastcollege geven over DE WERKPLAATS VAN DE SCHILDER

Iedereen is van harte welkom!


mgr Małgorzata Szczypińska

W tym tygodniu moje konsultacje wyjątkowo w piątek 16:00-16:45.

Małgorzata Szczypińska


Ik ben ziek :(

UWAGA 3 rok!

Zajęcia z ćwiczeń tłumaczeniowych w piątek 20 kwietnia zostają odwołane. Zostaną one odrobione w przyszłym terminie po konsultacji z grupą.

mgr Radosław Potocki-Waksmund


Na konsultacje w środę 18 IV zapraszam wyjątkowo od 14.40 do 15.30 do sali 3b.

Bożena Czarnecka


Uniwersytet Wrocławski

W związku z Giełdą Kół Naukowych, która odbędzie się w ramach Festiwalu Aktywności Studenckiej, wprowadzam w dniu 18 kwietnia 2012 r., od godziny 12.00 do godziny 15.30, godziny rektorskie wolne od zajęć dydaktycznych.

prof. dr hab. Marek Bojarski
REKTOR


dr Agata Kowalska-Szubert

Kochani Zainteresowani! Okazuje się, że w moim kalendarzu dni zamieniają się nazwami i zgodnie z moim światem pojęć po poniedziałku następuje środa... Zatem zapraszam wszystkich zainteresowanych ponownie na drugi wykład prof. Van der Horsta, który odbędzie się JUTRO, tj. 17 kwietnia
2012 roku, we WTOREK zwany środą. Miejsce: sala 308. Czas: 11.30.
Za błędy i wypaczenia kalendarza wszystkich zdezorientowanych serdecznie przepraszam :-)

Agata Szubert


Katarzyna Tryczyńska

Odwołuję konsultacje w dniu jutrzejszym (17.04.). W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy.

Katarzyna Tryczyńska


BR

UWAGA I rok ABCD!

Jutrzejszy (17.04.2012) wykład z historii filozofii jest odwołany.

Zajęcia zostaną odrobione w terminie uzgodnionym ze studentami.


LEES ONS!
Książki włączone do księgozbioru BN w lutym 2012 :)

BR

UWAGA!

Zapraszamy na wykład prof. Joopa van der Horsta w poniedziałek 16 kwietnia (13.15, sala 308) oraz we wtorek 17 kwietnia (11.30, s. 308).

Szczególnie serdecznie zapraszamy studentów II roku. Dla ułatwienia dodam, że obecność będzie sprawdzana ;)

Zapraszamy również studentów II roku z grupy D, jeżeli mogliby przyjść wcześniej!


Uniwersytet Wrocławski

Na wniosek Zarzadu Uczelnianego Samorzadu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, wprowadzam zmiane terminu Dnia Rektorskiego (Juwenalia), ustalonego w komunikacie Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 8 marca 2011 r. w sprawie organizacji roku akademickiego 2011/2012 w Uniwersytecie Wrocławskim, z dnia 11 maja 2012 r. na dzien 10 maja 2012 r.

Dnia 11 maja 2012 r. (piatek) przeprowadzone zostaną zajęcia czwartkowe.

prof. dr hab. Marek Bojarski
REKTOR


Rooster CnaVT 2012

Sebastiaan P. Engel


mgr Małgorzata Szczypińska

Uwaga grupa 2d!

Ćw. gramatyczne i ćw. w pisaniu z wtorku 17 IV zostają przeniesione na czwartek 19 IV (godz. 15 i 16.45, s. 210 i 308). We wtorek 17 IV odbędą się natomiast zajęcia z historii literatury niderlandzkiej, wcześniej zaplanowane na czwartek (godz. 15 i 16.45, s. 402).

Bożena Czarnecka & Małgorzata Szczypińska


mgr Małgorzata Szczypińska

UWAGA GRUPA ID!

W związku z obroną doktorską Małgorzaty Szczypińskiej zajęcia z pisania we wtorek 17 kwietnia poprowadzi mgr R. Potocki-Waksmund.


BR

UWAGA!

Targi Pracy dla absolwentów i studentów niderlandystyki BANENMARKT 2012 zaplanowane na 16 kwietnia 2012 nie odbędą się.


Jacek Karpiński

W środę, 11.04., konsultacje dra Jacka Karpińskiego odbędą się wyjątkowo w godz. 12.00 - 13.00.
W środę, 18.04., konsultacje są odwołane. Dodatkowy termin: piątek 20.04., godz. 17.00 - 18.00.


Informuję P.T. Studentów o tym, że odwołuję konsultacje w środę 11 kwietnia, ale jestem do dyspozycji P.T. Zainteresowanych w piątek o 16:30 lub w innym, uzgodnionym mailowo terminie.

Przemek Paluszek


KNSN
KNSN zaprasza na kolejny FILMAVOND!

Biuro Karier Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza.


BR

Beste 3dejaars,

Terminy egzaminu licencjackiego w 2012 zostały ustalone.


Można już przyśpieszyć (lub przyhamować) przygotowania do egzaminu :)


BR

Przedstawicielstwo Flandrii w Polsce oraz Ambasada Królestwa Niderlandów zapraszają na kolejne Targi Pracy dla absolwentów i studentów niderlandystyki BANENMARKT 2012.


BR

Poniższy komunikat dotyczy studiów stacjonarnych (dziennych). Zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się zgodnie z planem.

BR


Uniwersytet Wrocławski

W dniu 5 kwietnia 2012r. (czwartek) ogłaszam "godziny dziekańskie" od godz. 8:00.

Dziekan Wydziału Filologicznego

dr hab. Michał Sarnowski, prof.UWr


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w kwietniu 2012.

marzec 2012

De lente komt...
 

KNSN
KNSN zaprasza na kolejny FILMAVOND!

mgr Małgorzata Szczypińska

Odwołuję konsultacje w najbliższy czwartek 29 marca. W sprawach pilnych proszę o kontakt mailowy lub zapraszam w przerwy między wtorkowymi zajęciami.

Małgorzata Szczypińska


ZOMERTIJD

Od poniedziałku 26.03.2012 studiujemy według czasu letniego :)

Schone slaapsters (en lelijke slapers) zullen het eventjes moeilijk hebben ;)

"Zomertijd", a co to takiego?


Letnie staże tłumaczeniowe w Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej.


JAZ

Dzisiejsze (środa, 21.03) konsultacje nie odbędą się.

J. Zieliński


Het CNaVT 2012:

De registratielijst voor het CNaVT.

De exames zullen in de week van 7 tot 12 mei plaatsvinden. Ik zal deze week een rooster opstellen.

Sebastiaan P. Engel


LEES ONS!
UWAGA!

Do 23.03.2012 (piątek) Biblioteka Niderlandystyczna będzie czynna od godz.12.30 do 18.00

dr Barbara Kalla

W związku z wyjazdem służbowym odwołuję swoje zajęcia w dniach 19 i 21 marca: poniedziałkowe (literaturoznawstwo I rok dzienne i wieczorowe) oraz konsultacje i zajęcia seminaryjne ze środy. Termin odrobienia zajęć ustalimy po moim powrocie.
Zajęcia z II rokiem w dn. 21 marca odbędą się - przeprowadzi je dr Reka Bozzay.

Barbara Kalla


dr Agata Kowalska-Szubert

Zainteresowanych informuję, że moje konsultacje w dniu 22 marca br. (najbliższy czwartek) odbędą się wyjątkowo w godzinach przedpołudniowych, to znaczy od 10.30 do 11.30.

Agata Szubert


KNSN
KNSN zaprasza na kolejny FILMAVOND!

Odwołuję konsultacje i zajęcia seminaryjne w środę 14 III. W razie potrzeby proszę o kontakt mailowy.
Bożena Czarnecka

Bożena Czarnecka


mgr Małgorzata Dowlaszewicz

Uwaga 3 rok, grupa uczęszczająca na piątkowe zajęcia z literatury (teatr) - w najbliższy piątek, 16 marca, wyjątkowo odbędzie się wyłącznie wykład (o godz. 11.30), ćwiczenia z godziny 13.00 zostaną odrobione w innym terminie, który ustalimy w piątek.

Małgorzata Dowlaszewicz


Tussen 19 en 21 maart zullen we de volgende "Erasmus-gast" in onze leerstoel hebben.

Dr. Reka Bozzay uit de Universiteit Debrecen komt met een reeks lezingen/workshops waarbij zij een Hongaarse kijk op de Nederlandse Gouden Eeuw zal presenteren.


JAZ

UWAGA I ROK STUDIÓW STACJONARNYCH LICENCJACKICH i MAGISTERSKICH!!

Oto instrukcja do oświadczeń, które ode mnie otrzymaliście 6.03.2012.

Jerzy Zieliński


dr Barbara Kalla

Zapraszamy na letni kurs języka niderlandzkiego dla studentów z regionu (Austria, Bułgaria, Czechy, Polska, Rumunia, Słowacja, Serbia, Węgry). W kursie weźmie udział 40 studentów, poprowadzą go nauczyciele z Flandrii i Holandii.

Barbara Kalla


Zuza

W dniu 12.03.2012 (poniedziałek) moje konsultacje nie odbędą się. Zainteresowanych zapraszam we wtorek między 9 a 9.45 lub w poniedziałek w przerwach między zajęciami.

mgr Zuzanna Czerwonka


Cieszcie się (Państwo) godzinami rektorskimi możliwie długo, jako i ja cieszył się nimi będę! Na konsultacje, które normalnie odbywałby się jutro (7 marca), zapraszam, podobnie jak tydzień temu, w piątek (9 marca) od 14:00.
P. Paluszek


Odwołuję konsultacje w środę 7 III. Ewentualnych zainteresowanych zapraszam w czasie przerw między zajęciami.

Bożena Czarnecka


W dniu 8 marca prowadzone przeze mnie zajęcia i konsultacje nie odbędą się. Zajęcia z III rokiem (ćw. w pisaniu) zostaną odrobione 16 marca o godz. 8.00 w sali 308.
W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy.

Joanna Kozikowska'


Jacek Karpiński


W środę 07.03.2012 zajęcia i konsultacje dra J. Karpińskiego są odwołane. Zajęcia zostaną odrobione zgodnie z ustaleniami.


dr Urszula Topolska

W dniach 9 i 16 marca moje konsultacje nie odbędą się. W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy.

Urszula Topolska


Uniwersytet Wrocławski

7 marca odbędzie się II zebranie Kolegium Elektorów, na którym kandydaci na rektora zaprezentują swój program. Spotkanie jest otwarte. Zapraszamy! Sala 3D, bud. D WPAiE (ul. Uniwersytecka 7-10), godz. 10.15. W tym dniu od 10.00 do 13.00 będą godziny rektorskie wolne od zajęć dydaktycznych.


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w marcu 2012.Weer aan de slag :)
 

Odwołuję konsultacje i zajęcia seminaryjne I MA w środę 29 II.

Bożena Czarnecka


Ik ben ziek :(

Z powodu zlego stanu zdrowia jestem zmuszony odwolac jutrzejsze (29 lutego 2012) konsultacje.
P.T. Zainteresowanych zapraszam w piatek od 14:00.

P. Paluszek


KNSN
KNSN zaprasza na kolejny FILMAVOND!

mgr Małgorzata Dowlaszewicz

Przypominam, że w najbliższą środę, 29 lutego, rok 3 odrabia zajęcia z literatury (teatr) o godz. 16.45. Zajęcia w piątek 2 marca nie odbędą się.

Małgorzata Dowlaszewicz


JAZ
Odwołuję konsultacje w środę, 29 lutego.
Zapraszam we wtorek o zwykłej porze.

J. Zieliński

LEES ONS!
Książki włączone do księgozbioru BN w grudniu 2011 i w styczniu 2012 :)

BR

Test z Helpa 2 / les 10.

Woordenschat lezen is er al :) :) :)

BR


KNSN
Projekt: tłumaczymy WIKIPEDIĘ. KNSN zaprasza do współpracy.

BR

Test z Helpa 2 / les 10.

Otrzymałem informację, że cały II rok (studia stacjonarne) wyraził zgodę na przełożenie testu na zajęcia czwartkowe. Tak więc przychylam się do prośby Starosty i test przekładam.

BR


Erasmus
SPOTKANIE INFORMACYJNE dla studentów i doktorantów UWr zakwalifikowanych na stypendia w ramach LLP-ERASMUS w roku 2012/2013

Het CNaVT 2012:

Het examen voor het Certificaat Nederlands als Vreemde Taal wordt gehouden in de week van 7 tot 12 mei 2012. Zoals elk jaar zul je weer een profiel moeten kiezen. Deze profielen staan uitgebreid beschreven op de website van CnaVT (http://www.cnavt.org/main.asp?lan=13&typ=65).

De inschrijving sluit op 20 maart 2012. Kosten voor de inschrijving bedragen dit jaar slechts 25 PLN. Inschrijven kan door 25 PLN over te maken op de ING Bankrekening 44 1050 1575 1000 0090 9204 2044 ten name van S.P. Engel. Vermeld dan meteen voor welk profiel je wenst deel te nemen.

Deelnemers die GEEN student van KFN zijn, wordt verzocht zich via e-mail aan te melden en hun naam, adres, geboortedatum en moedertaal te vermelden.

De registratielijst voor het CNaVT.

Sebastiaan P. Engel


Zuza

Wiadomość dla I roku studiów stacjonarnych licencjackich: ćwiczenia w rozumieniu ze słuchu - zakres materiału na kartkówkę w dniu 27.02.

mgr Zuzanna Czerwonka


JAZ

Odwołuję jutrzejsze (21.02.2011) zajęcia i konsultacje.

J. Zieliński


KNSN
KNSN zaprasza na pierwszy w tym roku FILMAVOND!

dr Agata Kowalska-Szubert

Odwołuję moje konsultacje w dniu 16 lutego br. Będę dostępna w tym dniu od godziny 11.00 oraz w przerwach między moimi zajęciami.

Agata Szubert

|

W dniu 14.02 (wtorek) konsultacje zostają odwołane. Zajęcia I roku st. stacjonarnych (ćw. leksykalne) odbędą się zgodnie z planem z panią mgr Zuzanną Czerwonką.
W dniu 15.02 (środa) zajęcia II roku st. stacjonarnych - ćw. w pisaniu gr. B (8.00-9.30) i A (9.45-11.15) odbędą się z panią dr Małgorzatą Dowlaszewcz. Państwo z gr. C proszeni są o przyjście na zajęcia dowolnie z gr. B lub A. Pan dr Jan Urbaniak wyraził zgodę na niestandardową liczbę osób w grupach także na swoich zajęciach.
W dniu 17.02 (piątek) zajęcia I roku st. mgr (ćw. tłumaczeniowe) poprowadzi pan mgr Radosław Potocki-Waksmund.
Zajęcia II roku st. stacjonarnych (ćw. w słuchaniu) odbędą się zgodnie z planem z panią mgr Joanną Kozikowską.

J. Skubisz


BR

Iinfo o pomocy materialnej dla studentów w semestrze letnim 2011/2012 - p. zakładka DOKUMENTY.

BR


KNSN

Niderlandyści z KUL zapraszają na konferencję naukową:

http://www.kul.pl/konferencja-de-lage-landen-
multidysciplinarne-spojrzenie-na-flandrie-i-holandie,art_34254.html


KNSN


Zajęcia 15 i 22 II z dr Bożeną Czarnecką zostają odwołane. W razie potrzeby - kontakt mailowy.


BR

Beste 2dejaars (ABCD), maak kennis met TEKST 1 en oefeningen VOCABULAIRE van Les 9.

Tot maandag,

BR


Ik ben ziek :(

Zajęcia z panią mgr Joanną Skubisz odwołane są do końca tygodnia.


JAZ

Przypominam studentom studiów stacjonarnych (licencjackich i magisterskich) o konieczności złożenia w Dziekanacie do końca lutego tabeli z wybranymi przedmiotami fakultatywnymi (opcyjnymi) - do pobrania w Dokumentach (piąty od dołu). Tabela powinna zostać zatwierdzona przez tutora lub przeze mnie. Powyższe nie dotyczy pierwszego roku. Wszystkich spóźnialskich z ubiegłego semestru, którzy pobili wszelkie rekordy, przywołuję tym samym do porządku.

J. Zieliński


Uniwersytet Wrocławski

Dodatkowe szkolenie z BHP dla studentów odbędzie się 23 lutego 2012 r. godz. 15:00, sala 1D ul. Uniwersytecka 7/10 (nowy budynek Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii).

Studenci powinni mieć ze sobą indeksy!


KNSN

Spotkanie Koła Naukowego Studentów Niderlandystki odbędzie się w środę, 8 lutego, o 16.45 w Bibliotece KFN.

KNSN


Odwołuję moje zajęcia w środę 8 lutego, termin ich odrobienia ustalimy podczas pierwszego spotkania.
WAŻNE: Studentów I MA, którzy będą uczęszczać na zajęcia z historii literatury, proszę o kontakt mailowy.

dr Bożena Czarnecka


Jacek Karpiński

Drodzy studenci DCC!

Na stronie https://dcc.ned.univie.ac.at/kovo/list/studentcourses/DCC ruszyły zapisy na zajęcia w semestrze letnim. Bardzo proszę zapisać się na wszystkie zajęcia, w których będą Państwo uczestniczyć w tym semestrze. Termin zapisów: 04.02. godz. 20.30 - 19.02. godz. 23.45
Dodatkowo studenci II i III roku DCC wybierają jedne zajęcia prowadzone w j. angielskim z oferty międzywydziałowej oraz jeden z kursów internetowych oferowanych przez uniwersytety partnerskie DCC.
Kursy internetowe ruszają 01.03 o północy. Zapisy od 15.02 godz. 00.00 do 04.03. godz. 23.45.
Proszę pamiętać żeby na kurs internetowy zapisać się zarówno na stronie DCC jak i na ptatformie OLAT.

Jacek Karpiński


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w lutym 2012.

Bezpłatne szkolenia dla studentów i absolwentów naszej Uczelni.

Uniwersytet Wrocławski

JAK UNIKNĄĆ PLAGIATU.
Instrukcja Dziekana Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego dla studentów i doktorantów Wydziału Filologicznego.


Uniwersytet Wrocławski

Komunikat 1/2012 Dziekana Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego
z dnia 16 stycznia 2012 r. w sprawie warunków i zasad przygotowania pisemnych prac studenckich na Wydziale Filologicznym


JAZ

Uwaga 2. rok niestacjonarny!
Zajęcia z gramatyki opisowej będą odbywały się w czwartki co dwa tygodnie (patrz plan zajęć), w czwartki nieparzyste.
Na pierwsze zajęcia zapraszam zatem w czwartek , 16 lutego (nie, jak podano wcześniej, w piątek!).


BR

Plan zajęć w semestrze letnim 2011/2012: wersja ostateczna.


STYCZEŃ 2012

Vaarwel 2011 :(
 

Uniwersytet Wrocławski

OBWIESZCZENIE Uczelnianej Komisji Wyborczej Samorządu Studentów UWr z dnia 19.01.2012 r. w sprawie terminu zgłaszania kandydatów na elektorów studenckich do Uczelnianego Kolegium Elektorów.

Termin zgłaszania kandydatów 20.01.2012 - 31.01.2012 w biurze Samorządu Studentów UWr ul. Uniwersytecka 19/20, 50-145 Wrocław poniedziałek-piątek 7.30 - 15.30 sobota-niedziela 10.00 - 13.00 tel. 375 22 29

Podpisano: Przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej Samorządu Studentów (podpis nieczytelny)


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w pierwszym tygodniu lutego.

dr Barbara Kalla

Dodatkowy termin konsultacji: 2 lutego (czwartek), godz. 16.00-17.00, biblioteka KFN.

Barbara Kalla


dr Barbara Kalla

Drodzy Studenci,

Ostateczny termin składania dokumentów w związku z planowanymi wyjazdami w ramach LLP Erasmus to 2 lutego 2012 podczas moich konsultacji. Dokumenty należy składać osobiście. Jeśli ktoś nie może dotrzeć w tym terminie, to proszę przesłać mi dokumenty mailem i następnie zgłosić się do mnie w czasie moich pierwszych konsultacji w semestrze letnim. W rekrutacji bedą brane pod uwagę tylko i wyłącznie zgłoszenia osób, z którymi omówiłam złożone dokumenty.

Barbara Kalla


BR

Zapraszamy do zapoznania się z planem zajęć w semestrze letnim 2011/2012. Mogą w nim jeszcze zajść pewne zmiany. Uzupełnione zostaną też oczywiście numery sal.


Het CNaVT 2012:

De kandidaat dient een profiel te kiezen. (Profielen op http://www.cnavt.org/main.asp?lan=13&typ=65)

Inschrijvingen beginnen vanaf donderdag 26 januari.
Van 28 april tot en met 13 mei 2012 worden de examens afgenomen.
Inschrijven kan tot uiterlijk 15 maart.
Kosten bedragen 30 zł.

Meer informatie is te vinden op de website van Certificaat Nederlands als Vreemde Taal (www.cnavt.org)

Sebastiaan P. Engel


BR

PILNY KOMUNIKAT: PIESEK (suczka) szuka PANI lub Pana!


dr Agata Kowalska-Szubert

UWAGA! NIEOCZEKIWANA ZMIANA MIEJSC!
Moją ulubioną grupę 3C zapraszam jutro (czwartek) na historię języka (16.45) do sali 111, czyli tam, gdzie byliśmy tydzień temu.Jednocześnie informuję moją ulubioną (in spe) grupę 1D, że Państwa zajęcia odbędą się siłą rzeczy w 308. Natomiast moich ulubionych Magistrantów z 1 roku w piątek o 9.45 zapraszam wyjątkowo nie do biblioteki, a do 313. Będziemy się mieścić :-) Do zobaczenia,
Agata Szubert


BR

Uwaga! Odwołuję jutrzejsze konsultacje. Zapraszam natomiast w czwartek.

BR


mgr Małgorzata Dowlaszewicz

W tym tygodniu moje konsultacje zamiast w czwartek 12 stycznia odbędą się wyjątkowo w piątek 13 stycznia w godzinach od 11 do 12 w pokoju 312.

Małgorzata Dowlaszewicz


KNSN

Spotkanie Koła Naukowego Studentów Niderlandystki odbędzie się w środę, 11 stycznia, o 19:30 zapewne w sali 3B.

KNSN


Katarzyna Tryczyńska

W związku z obroną doktorską mgr M. Dowlaszewicz wtorkowe zajęcia grup 2ABC będą łączone, tj. godz. 9:45 - gramatyka opisowa (ćw.), godz. 11:30 - T.I.

Katarzyna Tryczyńska


JAZ

W związku z obroną doktorską w Katedrze wtorkowe (10.01.) konsultacje dra Zielińskiego odbędą się wcześniej: 11.15-12.00.


mgr Małgorzata Dowlaszewicz

We wtorek 10 stycznia 2012 r. o godz. 13.00 w sali 307 (ul. Kuźnicza 22) odbędzie się publiczna obrona doktorska mgr Małgorzaty Dowlaszewicz.
Tytuł dysertacji: "Diabeł w legendzie. Wyobrażenie diabła antropomorficznego w literaturze Niderlandów późnego Średniowiecza."


Dr Rick Honings z Lejdy (Holandia) wygłosi wykłady gościnne
- we środę 11 stycznia o godz. 13.15 w s. 308 na temat 'Leescultuur in de 19e eeuw'
- w piątek 13 stycznia o godz. 13.15 w s. 308 na temat 'O Bloem der Steden! Romantische Literatuur in de negentiende eeuw.'
Zapraszamy!


Jacek Karpiński

De eindtentamens voor DCC-studenten in 'Overheidsterminologie' en 'Zakelijke correspondentie' vinden plaats op woensdag 11 januari 2012 om 9.45 uur in de zaal 402. De tentamens zijn schriftelijk.

Jacek Karpiński


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w styczniu.

Bezpłatne szkolenia dla studentów i absolwentów naszej Uczelni.

Katarzyna Tryczyńska

W dniu dzisiejszym (3.01.2012) moje konsultacje odbędą się wyjątkowo w godz. 16:00-16:45

Katarzyna Tryczyńska


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w pierwszym tygodniu stycznia.

GRUDZIEŃ 2011

Vaarwel 2011 :(
 

Kerstmis 2010

Aan alle studenten neerlandistiek van harte: Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar!

BR en KFN


W miesiącach czerwiec, lipiec, sierpień 2012 jest możliwość odbycia stażu w Przedstawicielstwie Flandrii w Warszawie. Wszelkich informacji udziela p. Paula Waluk (warsaw@flanders.pl/ tel. 22 584 73 43).

Succes ermee, Jan Urbaniak

Dzisiejsze zajęcia II roku grupy niestacjonarnej z panią mgr J. Kozikowską odbędą się wcześniej - od 16.45 do 18.15, w miejsca zajęć pani mgr M. Szczypińskiej, która zachorowała.

Konsultacje mgr Kozikowskiej odbędą się dziś wyjątkowo w godzinach 16 - 16.45 (zwykle są wcześniej).


mgr Małgorzata Szczypińska

W związku z chorobą odwołuję dzisiejsze zajęcia i konsultacje. Zajęcia zostaną odrobione we wspólnie ustalonym terminie.

Małgorzata Szczypińska


BR

Uwaga! W czwartek 22 grudnia konsultacje przenoszę na godz. 10.00-11.00.

Zapraszam,
BR


W tym tygodniu moje czwartkowe konsultacje odbędą się wyjątkowo od 17.15 do 18.15.

Joanna Kozikowska


mgr Małgorzata Dowlaszewicz

Mimo ogłoszonych na czwartek godzin dziekańskich, moje konsultacje odbędą się zgodnie z planem, o g. 11.30 w pokoju 312.

Małgorzata Dowlaszewicz


Uniwersytet Wrocławski

Godziny dziekańskie w czwartek 22 grudnia od godz. 8.15.

Uwaga: Dotyczy to studiów stacjonarnych.


Staże dla studentów niderlandystyki.

Erasmus
Targi informacyjne International Day.

mgr Małgorzata Szczypińska

W tym tygodniu moje konsultacje w czwartek wyjątkowo od 16:15 do 16:45.

Małgorzata Szczypińska


De meeste studenten kennen Rinus ook wel:

http://www.youtube.com/watch?v=fE--ayXcuKo

Met groeten van Sebastiaan


dr Barbara Kalla

Zapraszamy do zapisów na Letnie Kursy Języka i Kultury Niderlandzkiej.

Barbara Kalla


Profesor S. Prędota informuje, że w czwartek 15.12. jego zajęcia są odwołane z powodu obrony pracy doktorskiej; terminy odrabiania zajęć będą ustalone indywidualnie ze studentami.

dr Agata Kowalska-Szubert
W dniach 8 i 9 grudnia nie odbędą się moje seminaria magisterskie i konsultacje. Trzeci rok będzie miał zajęcia - niespodzianki, więc proszę być :-) MAGISTRANTÓW Z PIERWSZEGO I DRUGIEGO ROKU uprzejmie proszę o KRÓTKI RAPORT (mailem) w temacie postępów, poczynionych od naszego ostatniego spotkania.

Agata Szubert

mgr Małgorzata Dowlaszewicz

Moje konsultacje w dniu 08.12.2011 odbędą się wyjątkowo w godzinach 13-14.

Małgorzata Dowlaszewicz


BR

Uwaga! w czwartek 8 grudnia konsultacje odbędą się w Bibliotece KFN.


BR

W piątek 9.12.br. sekretariat będzie nieczynny


BR

Uwaga II rok grupa D (niestacjonarna)!

Zapraszam na umówione inhaalcollege jutro (środa 7 grudnia) o godz. 15.30 do Biblioteki Niderlandystycznej.

BR


dr Barbara Kalla

Od dn. 6 grudnia moje konsultacje będą się odbywały w bibliotece.

Barbara Kalla


BR

Uwaga II rok!
Studenci, którzy nie zdążyli wykazać się w zadowalający ich sposób znajomością tekstu i ćwiczeń z
lekcji 6 na kartkówce, mogą skorzystać z drugiej szansy w najbliższy czwartek. Proszę to jednak zgłosić mailowo, abym mógł przygotować odpowiednią ilość kart odpowiedzi.
Zapraszam :)
BR


KNSN

Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki serdecznie zaprasza wszystkich studentów i pracowników KFN
na Sinterklaasfeestje w najbliższy czwartek (8 grudnia). Rozpoczęcie imprezy: godzina 18.30, miejsce:
klub Time Out, ul. Wita Stwosza 12. Proszę przynieść ze sobą prezent o wartości 10 zł!

KNSN


mgr Małgorzata Szczypińska

Zmiana terminu konsultacji: czwartek od 15:45 do 16:45

Małgorzata Szczypińska


BR

Uwaga II rok grupa D (niestacjonarna)!
Przypominam o powtórzeniu tekstu i ćwiczeń z lekcji 6.

BR


mgr Małgorzata Szczypińska

Uwaga I rok niestacjonarny!
Przypominam osobom piszącym i poprawiającym kolokwium/ kartkówkę, że spotykamy się w 312 w
najbliższy poniedziałek o 14:20. Osoby, których nie było podczas oddawania kolokwium/ kartkówek proszę
o kontakt mailowy w sprawie ocen. Prace do wglądu na czwartkowych konsultacjach.
Serdecznie Państwa pozdrawiam,
Małgorzata Szczypińska


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w grudniu 2011.

 

Jutrzejsze (czwartek 1.12.2011) zajęcia z Afrikaans z prof. S.Huigenem rozpoczną się wyjątkowo ok. godz. 14.00.


Ik ben ziek :(

Z powodu choroby odwołuję zajęcia i konsultacje w dniach 1 i 2 grudnia br. UWAGA: Zajęcia tłumaczeniowe
z klasą III odbędą się normalnie (zastępstwo będzie), a po nich za tydzień będzie obiecane kolokwium. Z pozostałymi grupami umówię się następnym razem, jak i kiedy odpracujemy.

Agata Szubert


BR

Jutrzejsze konsultacje (czwartek 1.12.2011) odwołuję. Jestem w KFN od 8 do 13.00 na zajęciach, potrzebujących zapraszam w przerwach, lub o 13.00.

BR


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niederlandystycznej 29 listopada (wtorek): od 7.30-14.00.

Konwersacje II MA we wtorek 29 XI rozpoczną się wyjątkowo o 10.15.

Bożena Czarnecka

dr Barbara Kalla

Uprzejmie zawiadamiam, że jak co roku, jest możliwość wyjazdu na stypendium w ramach programu CEEPUS w następnym roku akademickim.

Barbara Kalla


Jacek Karpiński
Dodatkowe konsultacje dla studentów I roku (poprawa kolokwium z rozumienia ze słuchu i dyktanda) odbędą się w czwartek, 01.12., o godz. 15.00 w bibliotece.

Jacek Karpiński

dr Agata Kowalska-Szubert
Magistrantów pierwszaków zapraszam jutro, tj. w piątek 25 listopada, wyjątkowo nie do biblioteki, a do 313!

Agata Szubert

dr Barbara Kalla

W przyszłym tygodniu moje konsultacje nie odbędą się we wtorek (29.11.2011), tylko we czwartek (1.12.2011) w godz. 12.15-13.15 w pok. 312.

Barbara Kalla


LEES ONS!
Godziny otwarcia Biblioteki Niederlandystycznej 25 listopada: od 12.30-18.00.

mgr Małgorzata Szczypińska

Uwaga I rok niestacjonarny!
Jutrzejsze kolokwium z gramatyki napiszemy na drugich naszych zajęciach, tj. o 16:45 (sala 308!). Na pierwszych zajęciach będą ćwiczenia w pisaniu.
Miłej nauki i do zobaczenia jutro.

Małgorzata Szczypińska


Jacek Karpiński

Odwołuję konsultacje w poniedziałek 21.11. W sprawach pilnych zapraszam w przerwach między zajęciami lub proszę o kontakt mailowy.
Przypominam także o terminie odrabianych zajęć:
I MA - poniedziałek 9.45 - 11.15 (biblioteka) II BA - czwartek 15.00 - 16.30 (biblioteka)
.

Jacek Karpiński


Erasmus

Spotkanie informacyjne dla studentów niderlandystyki w sprawie wyjazdów na studia i praktyki w ramach LLP Erasmus w roku akademickim 2012/2013 odbędzie się 9 grudnia o godz. 11.30 w sali 208 w naszym budynku przy ul. Kuźniczej (Instytut Filologii Angielskiej).
Zapraszamy wszystkich studentów!

http://international.uni.wroc.pl/pl/2011/11/11/spotkania-informacyjne-o-programie-erasmus-na-wydzialach


BR

Asiu Łabuz i Krystyno, córko Krystyny!
W sekretariacie są do odbioru Wasze Dyplomy DCC :)
Już długo czekają i tęsknią za Wami ;)


Prof. Stefan Kiedroń zaprasza w poniedziałek o 11.30 w sali 308 na wykład gościnny Zo werden boeken in de Middeleeuwen gebruikt… Kloosterbibliotheken tussen de Lage Landen en Silezië. Wykład wygłosi drs. Femke Prinsen.


Ik ben ziek :(

W piątek 18 listopada nie odbyły się zajęcia prof. Siegfrieda Huigena.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia


LEES ONS!
Książki włączone do księgozbioru BN od maja do listopada 2011.

Ik ben ziek :(

W związku z chorobą odwołuję swoje zajęcia w dniach 17 i 18 listopada br. Na najbliższych zajęciach, czyli za tydzień, ustalimy formę i czas odrobienia tych zajęć.

Agata Szubert


KNSN

Jutro o godzinie 18.30 kolejne zebranie Koła Naukowego Studentów Niderlandystyki. Początek w holu na dole, potem gdzieś się zaszyjemy. Jutro jest czwartek (czwartkopiątek), 17.11.2011 :)

KNSN


BR

Odwołuję swoje wtorkowe konsultacje (środa, 16.11.11) :(

Zajęcia natomiast (z IIIc) odbędą się wg planu (środowtorek 16.11.2011 o 15.00 w 402)!


Konsultacje dr Bożeny Czarneckiej w środę 16 XI odbędą się w godz. 16.30-17.00.


Jacek Karpiński

W związku z wyjazdem służbowym zajęcia i konsultacje dra Jacka Karpińskiego w poniedziałek 14.11. są odwołane.
Zajęcia zostaną odrobione:
I MA - tłumaczenia konsekutywne - poniedziałek 21.11., godz. 9.45 - 11.15 (biblioteka) II BA - językoznawstwo gr. AB i CD - Het Nederlands in de wereld. Algemeen Nederlands. Poldernederlands. Verkavelingsvlaams. - czwartek 24.11., godz. 15.00 - 16.30 (biblioteka) Kolokwium z językoznawstwa napiszemy na zajęciach 21.11.


BR
Przypominam:
1. wtorek (15.11.2011) jest dniem rektorskim - bez zajęć, również na studiach wieczorowych!
2. środa (16.11.2011) jest natomiast wtorkiem :)
3. na UWr najbliższy czwartek (17.11.11) jest piątkiem, czyli w przyszłym tygodniu są dwa piątki :)
4. op zondag 13 november 2011 komt Sinterklaas weer aan in Amsterdam.

Vanaf 9 november begint het Sinterklaasjournaal weer.

http://sinterklaasjournaal.ntr.nl/#/home


Dr Jan Urbaniak odwołuje zajęcia i konsultacje w bieżącym tygodniu (7-11.11.11). Wszystkie zajęcia, które przepadną zostaną odrobione we wspólnie ustalonym terminie.

BR
Odwołuję swoje konsultacje we wtorek (8.11.2011) oraz w czwartek (10.11.2011).

BR

Pragnę poinformować, że moje konsultacje w czwartek 10 listopada 2011 wyjątkowo rozpoczną się o godzinie 15.00 a zakończą o 16.00.

Przemysław Paluszek


Przypominam studentkom, że zajęcia wtorkowe (8/11) z 18.30 przeniesione są zgodnie z ustaleniami na 19.00 do Synagogi przy Włodkowica 7. Więcej: program pobytu Josepha Pearca poniżej i w AKTUALIACH.

Edyta Grzesik


dr Agata Kowalska-Szubert

W związku z wyjazdem służbowym odwołuję zajęcia i konsultacje w dniach 3 i 4 listopada br. W razie niezbędnej konieczności proszę o kontakt mailowy.

Agata Szubert


W dniach od 6 do 9 listopada 2011 r. gościem Ośrodka Kultury Niderlandzkiej Katedry Filologii Niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego będzie pisarz flamandzki Joseph Pearce (1951).

Zapraszamy na spotkanie! Iedereen is van harte welkom! Studenci mogą wziąć udział w spotkaniach (wraz z nauczycielami) w ramach zajęć.

Uniwersytet Wrocławski

UWAGA I rok! Dodatkowy termin szkolenia BHP!

Obowiązkowe szkolenie BHP przeprowadzone zostanie na Wydziale Prawa i Administracji. Szkolenie to odbędzie się w niedzielę 6.11.2011, godzina 12 - 15.30, sala 3D w nowym budynku Wydziała Prawa (naprzeciwko Biblioteki KFN i OKN).

Należy zabrać ze sobą INDEKS!


BR
Odwołuję swoje konsultacje w czwartek (3.11.2011) oraz we wtorek (8.11.2011). Jutro można się ze mną skontaktować w godz. 8.00-13.00 w s. 402. Później przez e-mail lub telefon.

BR

dr Barbara Kalla

Moje konsultacje w bieżącym tygodniu odbędą się w czwartek, 3 listopada w godz. 10.00-10.45 w pokoju 312.

Barbara Kalla


Inhaalcollege:

donderdag van 15.00 tot 16.30 het college Help3! voor BA3-avondstudenten (III rok wieczorowy).

Inhaalcollege voor MA1-studenten (I rok magisterski) gaat niet door!

Sebastiaan P. Engel


LEES ONS!

Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w listopadzie 2011.


PAŹDZIERNIK

Vakantie is al voorbij, welkom in KFN!
 

BR
Przypominam, że w poniedziałek (31.10.2011) jest dzień rektorski - zajęcia nie będą się odbywać, również na studiach niestacjonarnych-wieczorowych!

BR

De studiehandleidingen zijn klaar en rondgemaild!

Sebastiaan P. Engel


wintertijd

Od niedzieli 30.10.2011 studiujemy według czasu zimowego :) Schone slaapsters kunnen langer slapen.

"Wintertijd", a co to takiego?


BR

Beste tweedejaars, de toetsresultaten zijn er al. Sterkte :)

BR


mgr Małgorzata Szczypińska

Odwołuję konsultacje w czwartek 27.10 oraz 3.11. W sprawach pilnych proszę o kontakt mailowy.

Małgorzata Szczypińska


KNSN

Jutro o godzinie 18.30 drugie zebranie Koła Naukowego Studentów Niderlandystyki. Początek w holu na dole, potem gdzieś się zaszyjemy. Jutro jest czwartek (27.10.2011) :)

KNSN


mgr Małgorzata Szczypińska

UWAGA II ROK NIESTACJONARNY

W najbliższy czwartek (27.10) w ramach naszych zajęć udamy się wspólnie na wykład prof. J. Wilmotsa. Wykład rozpoczyna się w bibliotece o 16:30. Tam też będę na Państwa czekać od 16:20.

Małgorzata Szczypińska


dr Barbara Kalla

Odwołuję moje zajęcia i konsultacje w dn. 25 października (wtorek).

Barbara Kalla


dr Agata Kowalska-Szubert

Z przyczyn organizacyjno-technicznych zapraszam magistrantów z 1 roku studiów uzupełniających na seminarium magisterskie w najbliższy piątek
(28.10.) kwadrans później niż zwykle, tj. od godziny 10.00. Ale mam nadzieję zobaczyć Państwa także na wykładach gościnnych w czwartek i/lub we wtorek! :-)

Agata Szubert


dr Agata Kowalska-Szubert

Magistrantów z 2 roku studiów uzupełniających, którzy odczuwają potrzebę kontaktu ze mną w tygodniu 24-28 października uprzejmie informuję, że będę do ich dyspozycji we wtorek przed wykładem gościnnym (informacja o wykładzie poniżej) i ewentualnie po nim, w czwartek w porze konsultacji oraz w piątek w godzinach 10.00-11.30 w bibliotece.

Agata Szubert


dr Agata Kowalska-Szubert

W tygodniu 24-28 października gościmy w Katedrze naszego Przyjaciela od zawsze, autora licznych znanych Państwu podręczników do nauki języka, a także wieloletniego kierownika jednego z wakacyjnych kursów języka i kultury niderlandzkiej, profesora Josa Wilmotsa z Hasselt w Belgii. Spotka on się z Państwem dwukrotnie:
1) we WTOREK, 25.10, o godzinie 16.45, w bibliotece, gdzie opowiadać będzie o "het Nederlands tussen het Engels en het Duits"
2) w CZWARTEK, 27.10., też w bibliotece, o godzinie 16.30 (kwadrans wcześniej niż normalna godzina rozpoczęcia zajęć!!!) - to spotkanie poświęcimy pewnemu niezwykłemu obrazowi Pietera Bruegla... :-)

Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy!

Agata Szubert


Erasmus

Program ERASMUS 2012/2013:

Zasady rozliczania studentów po powrocie ze stypendium ERASMUS 2012/2013.

Regulamin rekrutacji - stypendia ERASMUS 2012/2013.

Regulamin rekrutacji - praktyki ERASMUS 2012/2013.


W związku z zebraniem w sprawie projektu Oude Drukken II odwołuję następujace zajęcia w piątek 21.10.2011:
I. PZJN ćw. w pisaniu - rok I gr. B (9.45-11.15)
II. PZJN ćw. w pisaniu - rok I gr. A (11.30-13.00)
Zajęcia zostaną odrobione w ustalonym z grupami terminie.
Zajęcia roku I gr. C (8.00-9.30) odbędą się zgodnie z planem.

mgr Joanna Skubisz


KNSN

Jutro o godzinie 16.30 pierwsze zebranie Koła Naukowego Studentów Niderlandystyki. Spotkanie na dole w KFN, a później poszukamy sobie miejsca. Jutro jest wtorek :)

KNSN


BR

Uwaga I rok grupa D (studia wieczorowe)!

We wtorek 18 października o godz. 14.45 w sali 308 odbędzie się immatrykulacja I roku. Prosimy wszystkich studentw o obecność.

B. Rajman


BR

Uwaga V rok (czyli II mgr)!

Jutro pierwsze zajęcia z doctorandusem Sebastianem Engelem, proszę się więc stawić jak jeden mąż w KFN:)

Tekst na zajęcia można sobie już obejrzeć:


Uniwersytet Wrocławski

UWAGA I rok!

Obowiązkowe szkolenie BHP przeprowadzone zostanie na Wydziale Prawa i Administracji. Szkolenie to odbędzie się w sobotę 29.10.2011 w godzinach od 13 do 16.30 w dwóch salach jednocześnie, w nowym budynku Wydziała Prawa (naprzeciwko Biblioteki KFN i OKN), sale 3D oraz 2D. Drugi termin to niedziela 6.11., godzina 12 - 15.30, sala 3D, ten sam budynek. Należy zabrać ze sobą INDEKS!


mgr Małgorzata Dowlaszewicz

Przypominam, że w przyszłym tygodniu odrobione zostaną następujące zajęcia:
rok 1 MA: Land en Volk, w poniedziałek (17.10) o g. 9.45 w sali 114
rok 3 c: Land en Volk, w środę (19.10) o godz. 18.30 w sali 308
rok 3a: Land en Volk, w czwartek (20.10) o godz. 11.30 w bibliotece.
Jednocześnie informuję, że moje konsultacje dnia 20.10 odbędą się wyjątkowo w godzinach 13-14.

Małgorzata Dowlaszewicz


dr Urszula Topolska
W związku z wyjazdem na konferencję zajęcia dr Urszuli Topolskiej w dniach 17-18.10. nie odbędą się.
Odwołane są również konsultacje w dniu 14.10.

dr Urszula Topolska

Ik ben ziek :(

Z powodu choroby dr Jan Urbaniak odwołuje zajęcia i konsultacje w tym tygodniu.


HP Academy we współpracy z Biurem Karier Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza.


Uniwersytet Wrocławski

UWAGA  PRZYJĘCI  NA  I  ROK STUDIÓW LICENCJACKICH (I STOPNIA) STUDIA  STACJONARNE!

DODATKOWA  IMMATRYKULACJA  /WRĘCZENIE  INDEKSÓW/ ODBĘDZIE  SIĘ  11.10.2011   /WTOREK/, Pl.  NANKIERA  15,  SALA  NEHRINGA  (NR 22),  GODZ.  12.30

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !


BR

Toetsresultaten zijn al te bekijken. Het voorlopige password voor II D is de voornaam van de Kopikomeid ;)

Sterkte!

BR


Jacek Karpiński

Studenci II i III roku DCC, którzy nie zapisali się jeszcze na żaden kurs internetowy na stronie DCC i na platformie OLAT mają czas do jutra (środa 05.10). Później zapisy zostaną zamknięte. Na niektórych kursach nie ma już miejsc!!
Proszę pamiętać, że zaliczenie kursu internetowego jest warunkiem zaliczenia semestru.

dr Jacek Karpiński


dr Agata Kowalska-Szubert

Seminarium mgr II rok przeniesione na czwartek, 18.30, s. 313. Konsultacje zaś przesunięte na 15.30.

Agata Szubert


mgr Małgorzata Szczypińska

UWAGA! Zmiana w planie zajęć - nowe sale: poniedziałkowe zajęcia mgr M. Szczypińskiej z pierwszym rokiem niestacjonarnym o 15.00 zostają przeniesione z sali 3b do sali 215. A od 16:30 (na drugie zajęcia) będzie to sala 308.


BR

Zmiana terminu konsultacji w czwartki: 13.00-14.00. W najbliższy czwartek od 13.00 obrona magisterska x 2, więc jeśli ktoś chciałby mnie nie tylko zobaczyć, ale i porozmawiać, to zapraszam najwcześniej o 13.05 ;).
A właściwie to raczej bliżej 14 :)

BR


Ik ben ziek :(

mgr E. Grzesik odwołuję swoje jutrzejsze zajęcia (4.10.2011). Zostaną odrobione w terminie uzgodnionym z grupą.


BR

Przypominam:

1. konwersacje z 27 września, godz. 15.00 z grupą III C przeniesione zostały na zajęcia drs. Sebestiaana Engela w środę 5 pażdziernika (godz. 15.00)!

2. Grupę A II roku proszę, mimo godzin rektorskich, o przyjście dzisiaj na zajęcia do 402 (11.30-13.00).


LEES ONS!

Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w październiku 2011.


Uniwersytet Wrocławski

Stypendia dla najlepszych studentów (dawniej: stypendia za wyniki w nauce). Nowe zasady przyznawania. Wstępnym warunkiem jest ZŁOŻENIE WNIOSKU.
Więcej informacji: www.wfil.uni.wroc.pl


wrzesień

Vakantie is al voorbij, welkom in KFN!
 

Jan Urbaniak


BR

Pilny komunikat dla I roku studiów dziennych licencjackich!

W poniedziałek 3.10. o godz. 15.00 w sali 308 przeprowadzony będzie test określający znajomość j. angielskiego, w celu podzielenia studentów na dwie grupy różniące się poziomem. Wszystkie osoby, które mają zamiar chodzić na zajęcia z j. angielskiego, powinny się zgłosić w tym terminie i napisać ten test.


BR

Uwaga! Drobne korekty w planie zajęć: zmiana sal. Proszę sprawdzić na planie, by nie błądzić...
I teraz już możemy powiedzieć "De school is weer begonnen!" Succes ermee!


dr Barbara Kalla

Uwaga Studenci!
Trójka holenderskich poetów (a także kilku niemieckich) przyjeżdża do Wrocławia w ramach projektu Rejsy Literackie po Odrze. Z Wrocławia popłyną następnie statkiem do Szczecina.
W dniu 1 października (sobota) o godz. 19.00 w księgarni Tajne Komplety, ul. Prejście Garncarskie 2 odbędzie się konferencja prasowa i otwarte spotkanie z poetami (z Holandii: Willem van Toorn, René Huigen i Hélene Gelens) oraz ich tłumaczami (Jerzy Koch i Sławomir Paszkiet). Organizatorzy projektu i spotkania zapraszają wszystkich zainteresowanych.
Barbara Kalla


BR

Zapraszamy do otwartych zajęć opcyjnych proponowanych przez Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych UWr. w pierwszym semestrze bieżącego roku akademickiego.


Uniwersytet Wrocławski

UWAGA  PRZYJĘCI  NA  I  ROK STUDIÓW LICENCJACKICH (I STOPNIA) STUDIA  STACJONARNE

DODATKOWA  IMMATRYKULACJA  /WRĘCZENIE  INDEKSÓW/ ODBĘDZIE  SIĘ  04.10.2011 R.  /WTOREK/
Pl.  NANKIERA  15,  SALA  NEHRINGA  (NR 22),  GODZ.  14.30

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA


BR

3 października godziny rektorskie do godziny 13.00.

Grupę A II roku proszę jednak o przyjście na zajęcia do 402 (11.30-13.00).

B. Rajman


mgr Małgorzata Dowlaszewicz

Ze względu na uczestnictwo w konferencji zajęcia z M. Dowlaszewicz w środę, 28 września zostają odwołane. Terminy odrobienia tych zajęć zostaną ustalone w przyszłym tygodniu. Zajęcia czwartkowe, 29 września, zostaną przeprowadzone zgodnie z planem. Poprowadzi je dr J. Karpiński.

mgr Małgorzata Dowlaszewicz


BR

Uprzejmie informuję II rok stacjonarny, że w najbliższy piątek (30.09.2011) na ćw. gramatycznych drs. Engela odbędą się ćw. konwersacyjne. Obecność obowiązkowa.
Zapraszam :)

B. Rajman


dr Barbara Kalla

Uwaga!
Uczelnia nasza dysponuje jeszcze wolnymi miejscami na wyjazdy (studia i praktyki) w ramach programu Erasmus na semestr letni bieżącego roku akademickiego.
Liczy się szybka decyzja. Zainteresowanych zapraszam na konsultacje, wtedy udzielę bliższych informacji. Nie będę w tej sprawie odpowiadać na maile.

Barbara Kalla


Konsultacje dr B. Czarneckiej we wtorek 27 IX zostają odwołane.

dr Barbara Kalla

Uwaga Studenci!
Trójka holenderskich poetów (a także kilku niemieckich) przyjeżdża do Wrocławia w ramach projektu Rejsy Literackie po Odrze. Z Wrocławia popłyną następnie statkiem do Szczecina.
W dniu 30 września (piątek) o godz. 14.00 w księgarni Tajne Komplety, ul. Pejście Garncarskie 2 odbędzie się konferencja prasowa i otwarte spotkanie z poetami (z Holandii: Willem van Toorn, René Huigen i Hélene Gelens) oraz ich tłumaczami (Jerzy Koch i Sławomir Paszkiet). Organizatorzy projektu i spotkania zapraszają wszystkich zainteresowanych.


BR
Najbliższe wtorkowe konwersacje (z 27 września, godz. 15.00) z grupą III c przeniesione są na zajęcia drs. Sebstiana Engela w środę 5 pażdziernika (godz. 15.00).

B. Rajman

BR

W związku z wyjazdem służbowym odwołuję swoje zajęcia i konsultacje w dniu 29 września (czwartek).

B. Rajman


BR

Spotkanie informacyjne dla studentów I roku odbędzie się we wtorek 27 września w sali 308: dla studentów
studiów stacjonarnych (dziennych) o godz. 13.00, dla studentów studiów niestacjonarnych (wieczorowych) o godz. 14.45.

B. Rajman


BR
UWAGA!

Apel do studentów niderlandystyki.

BR
UWAGA!

Zajęcia z drs. Sebstianem Engelem rozpoczną się dopiero w poniedziałek 17. października.

dr Barbara Kalla

UWAGA!

Informacja dla III roku studiów niestacjonarnych - zajęcia z prof. Siegfriedem Huigenem.


BR
Podział I i II roku stacjonarnych studiów I stopnia na grupy:
I rok.
II rok.

dr Barbara Kalla

Poprawkowy egzamin z historii literatury (II rok) odbędzie się zgodnie z planem, tj. w piątek 23 września, godz. 9.00-10.00. Egzamin przeprowadzi dr Kalla.


BR

W dniu 22 września 2011 roku, obchodzonym jako Europejski Dzień Bez Samochodu w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, wszystkim pasażerom przysługuje uprawnienie do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego na wszystkich typach linii komunikacyjnych.


BR

W związku z immatrykulacją I roku odwołuję zaplanowane na poniedziałek 26 września zajęcia na studiach stacjonarnych I stopnia. Zajęcia na studiach niestacjonarnych-wieczorowych odbędą się zgodnie z planem.

B. Rajman


BR

Jest już dostępna ostateczna wersja planu zajęć :-)


Lista osób przyjętych na specjalizację Język, Literatura i Kultura Niderlandzka w Kontekście Środkowoeuropejskim (DCC) w 2011/2012


BR

Zapraszamy do zapoznania się z planem zajęć w semestrze zimowym 2011/2012. Mogą w nim jeszcze zajść pewne zmiany. Uzupełnione zostaną też oczywiście numery sal.


BR

UWAGA I ROK!

26 września 2011 godz. 12.45 - 14.00 - informacja o nauczaniu języków obcych oraz uroczysta immatrykulacja studentów trybu stacjonarnego wraz z wykładem inauguracyjnym - Aula Leopoldina, Gmach Główny Uniwersytetu Wrocławskiego, pl. Uniwersytecki 1.

Immatrykulacja studentów trybu niestacjonarnego odbędzie się w październiku. Wykład inauguracyjny jest wspólny.


LEES ONS!

Godziny otwarcia Biblioteki Niderlandystycznej w okresie wakacyjnym.


prof. Jerzy Koch
Egzamin poprawkowy dla II roku (razem stacjonarni i niestacjonarni) oraz I termin pani Joanny Slaby: 20.09.2011, godz. 13-15.30. Ewentualny termin poprawkowy: 23.09.2011, godz. 9.00.

prof. dr hab. Jerzy Koch

Jutro (czwartek) pierwsza wrześniowa tura egzaminu licencjackiego. Egzamin odbędzie się w sali bez wspomnień, czyli w 3b.

Uaktualnione listy.

Egzamin poprawkowy z historii Niderlandów dla I roku, oraz egzamin z praktycznej znajomości języka niderlandzkiego dla V roku odbędzie się 19.09, o godz. 9:00 w sali 312.
Zapraszamy,
Jan Urbaniak (i częściowo Małgorzata Dowlaszewicz)


Ik ben ziek :(

Jutrzejsze konsultacje mgr. Radka Potockiego-Waksmunda przeniesione są na wtorek 13 września.


BR

Egzamin poprawkowy z PZJN II rok stacjonarny oraz II i III niestacjonarny: 20.09.2011, godz. 13.00.
Zapraszamy :)
BR i mgr Katarzyna Tryczyńska


KOMUNIKATY

KOMUNIKATY z UBIEGŁYCH LAT:

POWRÓT NA POCZźTEK STRONY