KOMUNIKATY KNSN

KOMUNIKATY KNSN
21 grudnia, we wtorek, kilka przedstawicielek naszego Koła przeprowadziło zajęcia w "Przedszkolu Pod Wesołym Koziołkiem", sąsiadującym z budynkiem wydziału Neofilologii.

W składzie ekipy śmiałków (gotowych na spotkanie z grupą 25 sześciolatków...) znalazły się: Joanna Łysiak, Joanna Gradzik, Natalia Grim, Karolina Skultecka, Anna Pałosz i Dorota Kaczmarek - w roli fotografa.

Dzieci były bardzo przejęte wydarzeniem i z zainteresowaniem wysłuchały fragmentów legendy o Św. Mikołaju, biskupie, który pomógł biednemu kupcowi wydać jego trzy córki za mąż. Potem była piosenka "Dag Sinterklaasje", do której Asia G. przygotowała prosty układ- tak się spodobał, że powtórzyłyśmy go jeszcze na koniec zajęć. W międzyczasie przewidziane były trzy zadania w trzech grupach pod naszą opieką : kolorowanie (Ania P.), robienie łańcucha z bibuły (Natalia G., Karolina S.) oraz rysowanie prezentów mikołajkowych na wielkim arkuszu brystolu (Asia Ł., Asia G.) - efekt znajduje się w bibliotece. Po skończonym jednym zadaniu dzieci przechodziły do innego, co okazało się dobra taktyką, by podtrzymać ich uwagę i zainteresowanie. Chętnie współpracowały, za co nagrodziłyśmy je łakociami na koniec. Zajęcia były bardzo udane, więc na pewno je powtórzymy, może nawet z okazji Świąt Wielkanocnych?

Wszystkich chętnych do pomocy serdecznie zapraszamy, bo... satysfakcja jest gwarantowana!

Asia Łysiak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!