OKN zaprasza

Spotkanie z ANNELIES VERBEKE

Annelies Verbeke, czerwonousta flamandzka pisarka i scenarzystka. Miłośniczka krótkich opowiadań, mistrzyni subtelnego absurdu.
W 2003 roku ukazała się jej debiutancka powieść Slaap!. Książka otrzymała świetne recenzje oraz wiele nagród. Kolejne publikacje Verbeke przyjmowane są z entuzjazmem zarówno przez zwykłych odbiorców, jak i krytyków literackich. Na całym świecie doceniono charakterystyczny styl pisarki: pełen humoru, bardzo bezpośredni, w plastyczny sposób opisujący ludzi, ich emocje i myśli. Bohaterowie Verbeke często nijak nie pasują do stereotypowego obrazu "normalnego" społeczeństwa; są zagubieni, odrealnieni, a jednak tak nam bliscy.
Debiut Verbeke doczekał się również polskiego tłumaczenia. Wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z twórczością belgijskiej pisarki, serdecznie zapraszamy na spotkanie.

O Śpij! i innych utworach, a także o samej autorce, będziemy rozmawiać 10 kwietnia o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury Niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Uniwersyteckiej 28 A.