Drodzy Studenci,

serdecznie zapraszamy na warsztaty z gośćmi Festiwalu, które odbędą się 21.04 (piątek) o godz. 13.00 w naszej Katedrze. Dzięki udziałowi w warsztatach będzie można poznać niektóre tajniki rzemiosła pisarskiego i odkryć sprawdzone sposoby na tworzenie udanych tekstów literackich dla dzieci i młodzieży. Sylvia Vanden Heede, Joke van Leeuwen oraz Wouter van Reek poprowadzą trzy oddzielne spotkania o następującej tematyce:

Sylvia Vanden Heede: Czy lis Felek i zajęczyca Tola ścigali porywaczy? Na podstawie materiałów wybranych przez autorów zostanie omówiona sztuka pisania tekstów dla najmłodszych czytelników.
(język niderlandzki, max. 15 osób, sala 310)

Joke van Leeuwen: Oddziaływanie tekstu na obraz i obrazu na tekst. Autorka m.in. przygód Ptakodziewczynki z książki Ćwir! zaprasza do kreatywnej pracy na podstawie materiału tekstowego i ilustracyjnego.
(język angielski/ niderlandzki, max. 15 osób, sala 308A)

Wouter van Reek:  Pelerynek i Lupuś śladami Mondriana. Pisarz opowie jak można skomplikowany temat przedstawić dzieciom w przystępny sposób.
(język angielski/ niderlandzki, max. 15 osób, sala 308B)

Zgłoszenia chęci uczestnictwa w wybranych warsztatach prosimy przesyłać na adres dr Joanny Skubisz: joanna.skubisz@uwr.edu.pl  do dnia 19.04.2017r. Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.