Drodzy Studenci,

serdecznie zapraszamy na warsztaty z gośćmi Festiwalu, które odbędą się 21.04 (piątek) o godz. 13.00 w naszej Katedrze. Dzięki udziałowi w warsztatach będzie można poznać niektóre tajniki rzemiosła pisarskiego i odkryć sprawdzone sposoby na tworzenie udanych tekstów literackich dla dzieci i młodzieży. Sylvia Vanden Heede, Joke van Leeuwen oraz Wouter van Reek poprowadzą trzy oddzielne spotkania o następującej tematyce:

Sylvia Vanden Heede: Czy lis Felek i zajęczyca Tola ścigali porywaczy? Na podstawie materiałów wybranych przez autorów zostanie omówiona sztuka pisania tekstów dla najmłodszych czytelników na podstawie materiałów wybranych przez autorkę.
(język niderlandzki, max. 15 osób)

Joke van Leeuwen: Oddziaływanie tekstu na obraz i obrazu na tekst. Autorka m.in. przygód Ptakodziewczynki z książki Ćwir! zaprasza do kreatywnej pracy na podstawie materiału tekstowego i ilustracyjnego.
(język angielski/ niderlandzki, max. 15 osób)

Wouter van Reek:  Pelerynek i Lupuś śladami Mondriana. Pisarz opowie jak można skomplikowany temat przedstawić dzieciom w przystępny sposób.
(język angielski/ niderlandzki, max. 15 osób)

Zgłoszenia chęci uczestnictwa w wybranych warsztatach prosimy przesyłać na adres dr Joanny Skubisz: joanna.skubisz@uwr.edu.pl  do dnia 18.04.2017r. Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.