SPEKTAKL „KSIĄŻKA WSZYSTKICH RZECZY”

"A wiesz, kiedy zaczyna się szczęście? Wtedy, kiedy człowiek przestaje się bać."

Ośrodek Kultury Niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki serdecznie zapraszają na premierę spektaklu grupy teatralnej Tulpjes pt. „Książka wszystkich rzeczy”, która odbędzie się w niedzielę 11 grudnia 2016 r. o godz. 17:00 w teatrze ToTu (ul. Hubska 6). Spektakl jest luźną adaptacją książki Guusa Kuijera, która przebojem weszła na holenderski rynek literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jest to opowieść o 9-letnim Thomasie, który obok zdominowanej przez ojca matki i wkraczającej w dorosłość siostry Margot musi stawić czoła toczącej rodzinę przemocy. Bogata wyobraźnia chłopca pozwala mu na ucieczkę od problemów, lecz to mądrość otoczenia wskaże drogę ich rozwiązania. A my wraz z Thomasem zobaczymy, jak strach ustępuje miejsca nadziei.

Realizacja ta nie byłaby możliwa bez Magdaleny Górnickiej-Jottard, aktorki teatru tańca i absolwentki Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii, która z pasją przeprowadziła nas przez wielotygodniowe warsztaty. Ich efektem jest niniejszy spektakl, na który gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności dzieci i młodzież wraz z opiekunami!

Wstęp wolny
.

Na podstawie polskiego tłumaczenia książki: “Książka wszystkich rzeczy”, Guus Kuijer

"Książka wszystkich rzeczy" została wydana w Polsce nakładem Wydawnictwa
Dwie Siostry; tłumaczenie z języka niderlandzkiego: Jadwiga Jędryas

Reżyseria: Magdalena Górnicka-Jottard

Scenografia: Karolina Malec

Obsada:
THOMAS Krzysztof Grabowski
MARGOT Zuzanna Mańczyk
MAMA Ewa Zalewska
OJCIEC Piotr Klunder
ELIZA Karolina Malec
PANI VAN AMERSFOORT Dorota Niedzielska
CIOTKA PIA Marianna Kuśmierz
ANIOŁ Agnieszka Kucfir
KSIĘGA Aleksandra Cicharska
CIOTKA MAGDA Katarzyna Tryczyńska
CIOTKA BEA Martyna Jagielska
SYN CIOTKI PII Patryk Gielniak
MĄŻ CIOTKI PII Mateusz Ostojski

Promocja: dr Katarzyna Tryczyńska, Dorota Niedzielska, Mateusz Ostojski, Paulina Tomaszek

[POSTER] [TEASER]

UWr: ttp://uni.wroc.pl/og%C5%82oszenia/dla-kandydat%C3%B3w/spektakl-ksi%C4%85%C5%BCka-wszystkich-rzeczy

Wrocław Nasze Miast: http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/ksiazka-wszystkich-rzeczy-spektakl-o-tym-jak-przelamac,3942198,art,t,id,tm.html#294a6163435eda0c,1,3,60

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu Ambasady Królestwa Niderlandów i Przedstawicielstwa Generalnego Rządu Flandrii przy Ambasadzie Belgii. Grant został przyznany Ośrodkowi Kultury Niderlandzkiej na cele realizacji projektu „Children and youth literature and theatre from the Low Countries in Wrocław” w ramach flamandzko-holenderskiej współpracy kulturalnej. Ma na celu promowanie działań przyczyniających się do rozwoju międzynarodowej współpracy w obszarze kultury poprzez projekty prezentujące i popularyzujące flamandzką i holenderską literaturę i sztukę współczesną.