KSIĄŻKA WSZYSTKICH RZECZY – STUDENCI, 2 XII 2016

"A wiesz, kiedy zaczyna się szczęście? Wtedy, kiedy człowiek przestaje się bać."

Grupa teatralna Tulpjes serdecznie zaprasza na prapremierę spektaklu “Książka wszystkich rzeczy”, która odbędzie się w piątek 2 grudnia 2016 r. o godz. 19:00 w Ośrodku Kultury Niderlandzkiej (Uniwersytecka 28a). Utwór, dobrze znany studentom KFN-u, bierze pod lupę kalwińską atomową rodzinę czasów powojennej Holandii. Rodzinę, w której korzenie zapuściła przemoc. W naszym przedstawieniu chcemy pokazać uniwersalny wymiar opowieści Kuijera, zwracając uwagę zarówno na mechanizmy zła, jak i bogaty świat wewnętrzny głównego bohatera, 9-letniego chłopca Thomasa, który wraz ze wsparciem otoczenia pozwala to zło przezwyciężyć.

Nasze przedstawienie jest efektem wielotygodniowej pracy pod kierunkiem Magdaleny Górnickiej-Jottard, aktorki teatru tańca i absolwentki Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii, która z pasją przeprowadziła nas przez wielotygodniowe warsztaty. Ich efektem jest niniejszy spektakl, na który gorąco zapraszamy wszystkich studentów i znajomych!

Na podstawie polskiego tłumaczenia książki: “Książka wszystkich rzeczy”, Guus Kuijer

"Książka wszystkich rzeczy" została wydana w Polsce nakładem Wydawnictwa
Dwie Siostry; tłumaczenie z języka niderlandzkiego: Jadwiga Jędryas

Reżyseria: Magdalena Górnicka-Jottard

Scenografia: Karolina Malec

Obsada:
THOMAS Krzysztof Grabowski
MARGOT Zuzanna Mańczyk
MAMA Ewa Zalewska
OJCIEC Piotr Klunder
ANIOŁ Agnieszka Kucfir
PANI VAN AMERSFOORT Dorota Niedzielska
ELIZA Karolina Malec
CIOTKA PIA Marianna Kuśmierz
KSIĘGA Aleksandra Cicharska
CIOTKA MAGDA Katarzyna Tryczyńska
CIOTKA BEA Martyna Jagielska
SYN CIOTKI PII Patryk Gielniak
MĄŻ CIOTKI PII Mateusz Ostojski

Promocja: Mateusz Ostojski, Dorota Niedzielska, Paulina Tomaszek i Katarzyna Tryczyńska

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu Ambasady Królestwa Niderlandów i Przedstawicielstwa Generalnego Rządu Flandrii przy Ambasadzie Belgii. Grant został przyznany Ośrodkowi Kultury Niderlandzkiej w ramach flamandzko-holenderskiej współpracy kulturalnej i ma na celu promowanie działań przyczyniających się do rozwoju międzynarodowej współpracy w obszarze kultury poprzez projekty prezentujące i popularyzujące flamandzką i holenderską literaturę i sztukę współczesną.